Қысқамерзімді жоспар
№8
Сабақтың тақырыбы: Қосылыстар формуласын құрастыру
|
Бөлім: |
8.1А Атомдағы электрондардың қозғалысы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шайхиева Райхан Маликовна |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Зат масссасының сақталу заңы. №1көрсетілім «Зат массасының сақталу заңын дәлелдейтін тәжірибе». |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.3.2-әрекеттесетін заттар қатынасын эксперименттік жолмен анықтау; 8.2.3.4 -заттар массасының сақталу заңын білу; |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Зат массасының сақталу заңын және оның маңызын анықтайды Атом-молекула ілімін сипаттайды Әрекеттесуші заттардың қатынасын зерттейді |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Сөйлейтін қолдар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) топқа бөлу: Фигуралар көмегімен топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Сөйлейтін қолдар» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . Фигуралар пішіні бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Оң, теріс заряд жазылған таратпа парақтар |
||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнефильм көруді ұсынады, сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнефильм көреді, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, ұжымда талдайды, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран
|
||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Ломоносов тәжірибесі» 2-топ «Зат массасының сақталу заңының маңызы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып танысуды, топта талқылау жасауды ұсынады. |
Топтық жұмыс 1-топ «Ломоносов тәжірибесі» 2-топ «Зат массасының сақталу заңының маңызы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып танысады, топта талқылау жасайды, өз қорытындыларымен таныстырады |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы |
||||||||||||||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 1-тапсырма Жеке жұмыс Шындық», «Жалған» тәсілі Тұжырымның «шындық» немесе «жалған» екенін анықтаңдар
2-тапсырма ЕБК
Ұ
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Кім жүйрік» тәсілі арқылы есептер шығарады. 1.Массасы 24г мыс сульфиді түзілу үшін 16г мыс алынған. Ал күкірттің неше грамы керек? /3б 2.Массасы 56г магний сульфидін алу үшін 32г күкірт жұмсалды. Ал магнийдің қанша грамы жұмсалады?/3б 3. Массасы г темір ұнтағын күкіртпен қосып қыздырды. Түзілген қара кристалдардан темірді бөліп алуға бола ма? Алынған реакция өнімінің массасы неге тең?/3б Тәжірибе алаңы. Зат массасының сақталу заңын зерттейміз тәжірибесін жасайды.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. |
«Шындық», «Жалған» тәсілі арқылы тұжырымның «шындық» немесе «жалған» екенін анықтайды.
Ұяшықтарға тиісті мәнді жазады
«Кім жүйрік» тәсілі арқылы есептер шығарады. Зат массасының сақталу заңын зерттейміз тәжірибесін жасайды. |
ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды
|
3-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||||
|
4 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс: «Шығу билеті» арқылы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.7оку |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж ХИМИЯ
қмж ХИМИЯ
Қысқамерзімді жоспар
№8
Сабақтың тақырыбы: Қосылыстар формуласын құрастыру
|
Бөлім: |
8.1А Атомдағы электрондардың қозғалысы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Шайхиева Райхан Маликовна |
|
|
Күн: |
Сыныбы : 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Зат масссасының сақталу заңы. №1көрсетілім «Зат массасының сақталу заңын дәлелдейтін тәжірибе». |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.3.2-әрекеттесетін заттар қатынасын эксперименттік жолмен анықтау; 8.2.3.4 -заттар массасының сақталу заңын білу; |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
Зат массасының сақталу заңын және оның маңызын анықтайды Атом-молекула ілімін сипаттайды Әрекеттесуші заттардың қатынасын зерттейді |
|
|
Құндылықтар |
|
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) «Сөйлейтін қолдар» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады в) топқа бөлу: Фигуралар көмегімен топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Сөйлейтін қолдар» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . Фигуралар пішіні бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Оң, теріс заряд жазылған таратпа парақтар |
||||||||||||||||||||||||||
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы «Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақ қояды, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнефильм көруді ұсынады, сұрақтар қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды. |
Оқушылар «Серпілген сауал» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап береді, өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. «Кинометафора» тәсілі арқылы бейнефильм көреді, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді, ұжымда талдайды, жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайды.
|
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран
|
||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді, топтық жұмыс ұйымдастырады. 1-топ «Ломоносов тәжірибесі» 2-топ «Зат массасының сақталу заңының маңызы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып танысуды, топта талқылау жасауды ұсынады. |
Топтық жұмыс 1-топ «Ломоносов тәжірибесі» 2-топ «Зат массасының сақталу заңының маңызы» туралы оқулықтағы ақпаратты оқып танысады, топта талқылау жасайды, өз қорытындыларымен таныстырады |
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы беріледі |
А4 парағы |
||||||||||||||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді. 1-тапсырма Жеке жұмыс Шындық», «Жалған» тәсілі Тұжырымның «шындық» немесе «жалған» екенін анықтаңдар
2-тапсырма ЕБК
Ұ
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Кім жүйрік» тәсілі арқылы есептер шығарады. 1.Массасы 24г мыс сульфиді түзілу үшін 16г мыс алынған. Ал күкірттің неше грамы керек? /3б 2.Массасы 56г магний сульфидін алу үшін 32г күкірт жұмсалды. Ал магнийдің қанша грамы жұмсалады?/3б 3. Массасы г темір ұнтағын күкіртпен қосып қыздырды. Түзілген қара кристалдардан темірді бөліп алуға бола ма? Алынған реакция өнімінің массасы неге тең?/3б Тәжірибе алаңы. Зат массасының сақталу заңын зерттейміз тәжірибесін жасайды.
Мұғалім жаңа тақырып бойынша білімдерін тиянақтау үшін жеке, жұптық жұмыстар ұйымдастырады Жұмыстың орындалуына бақылау жасайды, ЕБҚ оқушыға қолдау көрсетеді. |
«Шындық», «Жалған» тәсілі арқылы тұжырымның «шындық» немесе «жалған» екенін анықтайды.
Ұяшықтарға тиісті мәнді жазады
«Кім жүйрік» тәсілі арқылы есептер шығарады. Зат массасының сақталу заңын зерттейміз тәжірибесін жасайды. |
ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды ҚБ: «Білім шамы» арқылы бағалайды
|
3-косымша Тапсырма жазылған парақтар |
||||||||||||||||||||||||||
|
4 мин |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс «Шығу билеті» Маған сабақта қиын болды ......................... Маған сабақта жеңіл болды ........................ Маған әлі де көмек керек …........................ |
Кері байланыс: «Шығу билеті» арқылы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы §.7оку |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
яшықтарға тиісті мәнді
жазыңыз












