Информатика пәнінен сабақ жоспары: Бейнемонтаждаудың ережесі
Кокаева Медина Ертөстікқызы
Жезқазған қаласы, Қабден Шыңғысов атындағы №5 жалпы білім беретін мектебінің информатика пәні мұғалімі
|
Бөлімі: |
2-бөлім. Бейне контент құру (қоғамдық-гуманитарлық бағыт) |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кокаева Медина Ертөстікқызы |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 10 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейнемонтаждаудың ережесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 бейнемонтаж және бейнежазбаның негізгі қағидаларын сақтау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Бейнежазбаның негізгі қағидаларын сақтауды түсінеді Бейнемен жұмыс жасайды |
|
Бағалау критерийлері: |
Бейнежазбаның негізгі қағидаларын сақтау Бейнежазбаны монтаждау |
|
ЕБҚ |
Дарынды оқушы. Пән бойынша ойлау дағдысы жоғары. Өз идеясын тұжырымдай отырып жаңалықтар ізденуге бейім бала. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ-тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушы-ның іс-әрекеті |
Ерекше білім беруді қажет ететін баланың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың басы
3 минут
5 минут
7 минут |
Сәлемдесіп, оқушыларды түгендеу Өткен сабақты пысықтау: «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша 2-дұрыс, 1-бұрыс жауабы бар тест құрастырып, жұптық жұмыс жасайды. (Жұмыс форматы: жұптық) |
Сәлемдеседі
Оқушылар 2-дұрыс, 1-бұрыс жауапарын белгілейді
|
Оқушы-лар бір-бірін +/- арқылы бағалай-ды |
А4 парағы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Зейінді шоғырландыру: «Миға шабуыл» әдісі (Жұмыс форматы: жеке-дара)
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Жауапты тыңдап, толықтырады |
3-шапа-лақ арқылы бірін бірі-бағалау |
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақты түсіндіру |
Оқушылар мүғалімді тыңдайды, интерактив тақтатаға назар аударады. |
|
Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
5 минут
15 минут
3 минут
|
1-тапсырма (Жұмыс форматы: жеке-дара, Тапсырма түрі: функционалдық) «Кел ойлан» әдісі Кестеде берілген жауаптардың дүрыстығын анықтау. Видео атауы: Видео программа: Программа нұсқасы: Видео уақыты: Видео көлемі: Файл пішімі:
2-тапсырма (Жұмыс форматы: жеке-дара) Практикалық тапсырма: 1-деңгей. Интернеттен өзімізге қажетті видео, дыбыс, суреттерді компьтерге жүктеп жаңа папкаға сақтап аламыз. 2-деңгей. Компьютердің жұмыс үстелінен «Video Movavi Editor» бағдарламасын ашып пайдаланамыз, жүктеген сурет, видео және дыбыстар мен оларға мәтіндер қосып өңдеуге болады.
3-деңгей. Еркін тақырыпқа дайындаған видеомыз мынадай талаптарға сай болуы кажет, ұзақтығы 2 минуттан тұратын сонымен қоса тақырыпты айқындап жеткізуге арналған сурет немесе видео және дыбыстар мен мәтіндерді тиімді пайдалана отырып қағидалар мен ережелерге ұстана монтождаймыз.
3-тапсырма (Жұмыс форматы: жеке-дара) Бейнемонтаж жасау барысында мен ұстанған қағидалар: |
Оқушылар видео атауын, программа түрін, нұсқасын, уақыт, көлемдері мен пішімдерін салыстырмалы ақпарат ала, ұсынылған кестеге дұрыс ақпаратты қалыптастыру үшін қажетті жауапты таңдайды.
Оқушылар өздеріне қажетті видео, сурет, дыбыстарды интернеттен іздене отырып, жүктейді.
Оқушылар жүктелген ақпараттарды пайдалана отырып, «Video Movavi Editor» бағдарламасымен ережелерді ұстана отырып өңдейді. |
Ауызша мадақтау
Бейне-жазбаны монтаж-дау
Бейнежазбаның негізгі қағидала-рын сақтау
Бейне-жазба-ның негізгі қағида-ларын сақтау |
Слайд
Слайд
Компьютер интернет
Компьютер интернет
Дәптер
Слайд
Слайд |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар қағидалар мен ережелерді ұстана отырып, өз ойларын, идеяларын видео арқылы жеткізе алу.
|
Ойлау дағдысы жоғары оқушы өз идеясын тұжырымдай отырып жаңа идеялары мен видеоны одан әрі сапалы, мазмұнды етіп өңдейді. Бұндай жұмыс барлық оқушылардың қызығушы-лық артады деген ойдамын. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар практикалық жұмыс барысында ұстанған қағидаларын дәптерге жазады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
2 минут |
Кері байланыс: Хат жолдау Сабақ барысында мен орындай алдым: ___________________ қиындық туғызған әрекет немесе сұрақтар___________ жазамыз! |
Конвертке жазған хатымызды саламыз
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кокаева Медина ЕртөстікқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ҚМЖ, Информатика, 10 сынып, қоғамдық-гуманитарлық бағыт
Тақырып бойынша 14 материал табылды
ҚМЖ, Информатика, 10 сынып, қоғамдық-гуманитарлық бағытМатериал туралы қысқаша түсінік
Информатика пәнінен сабақ жоспары: Бейнемонтаждаудың ережесі
2-бөлім. Бейне контент құру (қоғамдық-гуманитарлық бағыт)
Сабақтың тақырыбы: Бейнемонтаждаудың ережесі
Материалдың қысқаша нұсқасы Информатика пәнінен сабақ жоспары: Бейнемонтаждаудың ережесі Кокаева Медина Ертөстікқызы Жезқазған қаласы, Қабден Шыңғысов атындағы №5 жалпы білім беретін мектебінің информатика пәні мұғалімі
Сабақтың барысы:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













