Материалдар / ҚМЖ "Иррационал теңдеулерді шешу әдістері"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ "Иррационал теңдеулерді шешу әдістері"

Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді жоспары. Тақырыбы: Иррационал теңдеулерді шешу әдістері. Тапсырмалары әдіс -тәсілдері қамтылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Желтоқсан 2021
1270
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақ жоспары



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

4 бөлім. Дәреже мен түбір. Дәрежелік функция

Қоғамдық – гуманитарлық бағыт

Колледж: ШЖҚ «Талдықорған жоғары медицина колледжі» МКК

Күні: 21.05.2021

Оқытушының аты-жөні: Кумекова Г.К.

Тобы: І курс

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Иррационал теңдеулерді шешу әдістері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

Иррационал теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану.


Сабақтың мақсаты

Иррационал теңдеуді шешу әдістерін білу.

Теңдеудің екі жағын бірдей n-ші дәрежеге шығару тәсілі арқылы иррационал теңдеулерді шеше алу.


Бағалау критерийі






Білім алушылар:

Иррационал теңдеулерді шешу әдістерін біледі және түсінеді.

Теңдеудің екі жағын бірдей n-ші дәрежеге шығару тәсілі арқылы иррационал теңдеулерді шешуде тәсілдерді қолданады


Тілдік мақсаттар


Лексика және терминология

Иррационал теңдеу

n -ші дәрежелі түбір

бөгде түбір

Диалогка / жазылым қажетті сөз тіркестері

Иррацинал теңдеу деп……

Бөгде түбір деп…….


Құндылықтарға баулу




Жауапкершілікке, ұқыптылыққа, бірігіп жұмыс істеуге, өзін –өзі бағалау.

Пәнаралық байланыс

Информатика

Алдыңғы білім


Иррационал теңдеулер және олардың жүйелері.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Білімгерлердің сабаққа деген көңіл күйлерін білу. Сандар арқылы арқылы топқа бөліну.

Бірліктер, ондықтар, жүздіктерді парақшаларға жазып, оқушыларға таратып үш топқа бөлінеді.

Үй тапсырмасын сұрау:

Сөз жұмбақты шешу













 1

 

 

 

 






 2

 

 

 

 

 

 





 3

 

 

 

 

 

 

 




 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 5

 

 

 

 

 

 

 

 



  1. Барлық рационал және иррционал сандардан тұратын сандар жиыны.

  2. ах2 + bx +c=0 болып табылады?

  3. у=х2 функциясының графигі

  4. х2 + = 0 түріндегі теңдеу қалай аталады?

  5. y= функциясының графигі








Слайд

Сабақтың ортасы




10 мин






















10минут



















12 минут











Түсіндіру кезеңі. Жаңа материалды меңгерту. Топтык жұмыс.

«Джигсо» әдісі

Келесідей сүрақтар топтарға ұсынылады:

  • - Иррационал теңдеу дегеніміз не?

  • - Иррационал теңдеулердің түбірін қалай табамыз ?

  • - Бөгде түбір дегеніміз не?

  • - Теңдеудің екі жағын бірдей n-ші дәрежеге шығару тәсілі туралы не білесіз?

  • - Айнымалы алмастыру әдісі арқылы иррационал теңдеулерді шешу жолдары

  • Осы сұрақтарды топта білімгерлер анықтамаларды қолдана отырып талқылап, ортаға салу арқылы, өздері тақырыпты меңгереді.


ҚБ: «Борт журналы» әдісі.

Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін?

Мәтіннен қандай жаңалық туралы білдім?




Топтық жұмыс.

Топтарға есеп шығаруға тапсырмалар беріледі:

1 топ. Теңдеудің екі жақ бөлігін n - ші дәрежеге шығару тәсілімен есепті шығару


2 топ.

Жаңа айнымалыны енгізу арқылы есептерді шығару


3топ. Теңдеудің екі жақ бөлігін бірдей дәрежеге шығару арқылы есептеу

ҚБ: «Кері байланыс бутерброды» әдісі.

«Жарайсың» «Өте жақсы» «Талпын» деген сөздерді пайдалану.

Қортындылау тапсырмасы.

Сабақта АКТ колдана отырып Quizizz қосымшасымен тест сұрақтарына жауап береді


ҚБ: Өзін - өзі бағалау. «+» және « - » әдісі

Тест сұрақтарына қайта оралып кері байлаланыс ретінде бағдарламаны ашып айналдыра көрсету, білімгерлерге өзін –өзі бағалауга мүмкіндік тудырамын.


Оқытушының кері байланысы.

Білім алушы:

  • Иррационал теңдеуді анықтамасын біледі;

  • Иррационал теңдеуді шешу әдісін қолдана біледі;

  • Иррационал теңдеулер, теңдеулер жүйелерін шешу алгоритмін меңгереді.

Жұмыс дәптері

https://docs.google.com/document/d/1knLV68U7k_6T_eTRHRi8vnHe_IzcPDf3A84XZV7B2mM/edit?usp=sharing























Борт журналы әдісі












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!