Бекітемін:
|
Педагог |
Ибраева Ш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.12.2024жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. -*Жай бөлшектерді бөлудің алгоритмін білу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. №605. «Миға шабуыл» стратегиясы. Үй тапсырмаларын оқушылар өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау «Еске түсіру»сұрақ-жауап
|
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты меңгерту: Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
М АРАЛАС САНДЫ АРАЛАС САНҒА БӨЛУ Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек
Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Б
Мысал |
Ереже айтады. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Слайд парақшалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
23 мин 3 мин |
Тапсырмалар. |
1-тапсырма.
1-тапсырма.
1
№607 /1,3,5/, №608 /2,4,6/ 5. Жеке жұмыс (тапсырмаларды орындап болған оқушыларға беріледі)
|
Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды есептей ді. Оқулықтан берілген есептер Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі. |
Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшек ке бөлу ережесін қолда нып есептей ді. -Тақырыпқа қатысты мәтін есептер ді шығара ды
|
Интернет ресурстары
Слайд парақшасы
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
|
Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды. Рефлексия. Маған ұнағаны Менің көңіл күйім тамаша Бүгін нені үйрендім? Бүгін алғаным көп, тәжірибемде қолданамын Менде қалған сұрақ? Менің қосарым Үйге тапсырма. №607/2,4,6/, №608 /1,3,5/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу
ҚМЖ Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу
Бекітемін:
|
Педагог |
Ибраева Ш |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
5 сынып; Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.12.2024жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
5.2А Жай бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. -*Жай бөлшектерді бөлудің алгоритмін білу; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы ның әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданады. Үй тапсырмасын тексеру. №605. «Миға шабуыл» стратегиясы. Үй тапсырмаларын оқушылар өзара сұрақ қою және тақырыпты мазмұндау «Еске түсіру»сұрақ-жауап
|
Сабақ мақсатымен танысады. Үй жұмысын айтады. Сұрақтарға жауап береді |
|
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты меңгерту: Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу үшін, бөлінгіш бөлшекті бөлгіш бөлшектің кері санына көбейту керек.
М АРАЛАС САНДЫ АРАЛАС САНҒА БӨЛУ Аралас санды аралас санға бөлу үшін, оларды бұрыс бөлшек түрінде жазып алып, бөлшекті бөлшекке бөлу ережесін қолдану керек
Натурал санды бөлшекке бөлу және бөлшекті натурал санға бөлу Б
Мысал |
Ереже айтады. |
Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Слайд парақшалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
23 мин 3 мин |
Тапсырмалар. |
1-тапсырма.
1-тапсырма.
1
№607 /1,3,5/, №608 /2,4,6/ 5. Жеке жұмыс (тапсырмаларды орындап болған оқушыларға беріледі)
|
Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды есептей ді. Оқулықтан берілген есептер Жекелеген оқушыларға тапсырмалар беріледі. |
Дескриптор: - Жай бөлшектерді жай бөлшекке, аралас сандарды бөлу, натурал санды бөлшек ке бөлу ережесін қолда нып есептей ді. -Тақырыпқа қатысты мәтін есептер ді шығара ды
|
Интернет ресурстары
Слайд парақшасы
Жалпы білім беретін мектептің 5–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Т.А.Алдамұратова, Қ.С.Байшоланова, Е.С.Байшоланов Алматы «Атамұра» баспасы 2017 жыл
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
|
|
Бүгінгі сабақта: -Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындады; -Аралас сандарды бөлу ережесін біледі,есеп шығаруда қолданды. Рефлексия. Маған ұнағаны Менің көңіл күйім тамаша Бүгін нені үйрендім? Бүгін алғаным көп, тәжірибемде қолданамын Менде қалған сұрақ? Менің қосарым Үйге тапсырма. №607/2,4,6/, №608 /1,3,5/ |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
a |
b |
c |
d |
|
|
|
|
3 |
4 |
7 |
2 |
|
|
|
|
16 |
3 |
4 |
5 |
|
|
|
|
25 |
1 |
5 |
11 |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

ысалы,
өлінгіш немесе бөлгіш натурал сан болған жағдайда натурал
сан бөлімі




































