|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жан-жануарлар туралы ертегілер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5. 3. 2. 1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазады; омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Адамгершілік, әділдік, адалдық |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасы пысықтайды )
Кіріспе. ( Тақырыпты болжау мақсатында ребусты шешу) Балалар, ребусты шешкен сайын бір жануардың атауын анықтап отырамыз. Бұл тапсырма біздің жаңа сабақтың тақырыбын болжауға көмектеседі. Ойлан тап! Түлкі, аю, бұзау, түйе |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
асық |
(Piliapp.com.) осы сілтемені гуглдан іздеп рулетко ойыны арқылы сабақты кім айтатынын анықтаса болады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс.
“Бөлінгенді бөрі жейді” дегенді қалай түсінесіңдер? ҮЛГІ:
ЫҚТИМАЛ ЖАУАП: “Жылға таласқан жануарлар” ертегісінен алған әсерім – әркімнің өзіне лайықты орны мен мүмкіндігі бар екенін түсіндім. Жануарлар арасындағы талас олардың түрлі қасиеттері мен ерекшеліктерін көрсетті. Бірі күшті, бірі жылдам, бірі ақылды, ал басқасы сабырлы. Осылайша, әркім өз жолымен, өз мүмкіндігіне қарай өмірде өз орнын тапқаны дұрыс екенін байқадым. Бұл ертегі адамдарды да өз бойындағы қабілеттерін бағалауға және өзіне сенуге шақырады. |
Дескриптор: Мәтінге тақырып қояды; Сұрақтарға дұрыс жауап береді. “аңшылық”, “саяткерлік” сөздерінің мәнін салыстырады. Дескриптор : |
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд |
|
||
|
Сабақты қорытындылау |
|
|
|
|
||
|
Үйге тапсырма |
Ереже, 6-тапсырма |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Жан-жануарлар туралы ертегілер
ҚМЖ Жан-жануарлар туралы ертегілер
|
Бөлім: |
Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жан-жануарлар туралы ертегілер |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5. 3. 2. 1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазу; 5. 4. 3. 1 омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап хабарландыру құрастырып жазады; омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолданады |
|||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Адамгершілік, әділдік, адалдық |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру Оқушылармен амандасады, түгендейді. Сыныпта психологиялық жағымды ахуал қалыптастырады. Үй тапсырмасы пысықтайды )
Кіріспе. ( Тақырыпты болжау мақсатында ребусты шешу) Балалар, ребусты шешкен сайын бір жануардың атауын анықтап отырамыз. Бұл тапсырма біздің жаңа сабақтың тақырыбын болжауға көмектеседі. Ойлан тап! Түлкі, аю, бұзау, түйе |
Оқушылар зейіндерін сабаққа аударады; Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
асық |
(Piliapp.com.) осы сілтемені гуглдан іздеп рулетко ойыны арқылы сабақты кім айтатынын анықтаса болады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. |
Оқулықпен жұмыс.
“Бөлінгенді бөрі жейді” дегенді қалай түсінесіңдер? ҮЛГІ:
ЫҚТИМАЛ ЖАУАП: “Жылға таласқан жануарлар” ертегісінен алған әсерім – әркімнің өзіне лайықты орны мен мүмкіндігі бар екенін түсіндім. Жануарлар арасындағы талас олардың түрлі қасиеттері мен ерекшеліктерін көрсетті. Бірі күшті, бірі жылдам, бірі ақылды, ал басқасы сабырлы. Осылайша, әркім өз жолымен, өз мүмкіндігіне қарай өмірде өз орнын тапқаны дұрыс екенін байқадым. Бұл ертегі адамдарды да өз бойындағы қабілеттерін бағалауға және өзіне сенуге шақырады. |
Дескриптор: Мәтінге тақырып қояды; Сұрақтарға дұрыс жауап береді. “аңшылық”, “саяткерлік” сөздерінің мәнін салыстырады. Дескриптор : |
Оқулық, жұмыс дәптері, таратпа материалдар, слайд |
|
||
|
Сабақты қорытындылау |
|
|
|
|
||
|
Үйге тапсырма |
Ереже, 6-тапсырма |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













