Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бейсеева Г |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақсы дизайн принципі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.4 «жақсы дизайн» қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық қарапайымдылық және т.б.) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Жағымды атмосфера қалыптастыру. Гүлмен тілек әдісі Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне бүгінгі сабақ бойынша жақсы тілектерін тілейді. Топқа бөлу: Санау арқылы 2 топқа бөлу
Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдайларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Топқа бөлінеді Дескриптор:
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру
Топпен жұмыс: І-топ: Математикалық дизайн ІІ-топ: Өндірістік дизайн Дескриптор: - Дизайн туралы постер құрады - Жұмыстарын қорғайды
Жеке жұмыс және топтық жұмыс: Дизайн түрлерінің қолдану саласына мысал келтіріңіз. Графикалық дизайн Өндірістегі дизайн Орта дизайны |
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: - постер құрады -жұмыстарын қрғайды
Дескриптор - дизайн түрлеріне мысал келтіреді |
|
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау: Ой бөлісейік» Дизайнның біздің өмірімізден алатын орнын түсіндіріңдер. Қалай ойлайсыңдар, дизайнсыз өнімдерді ұсыну мен оларды тұтыну салдары қандай болмақ? Дизайн адам өмірінде қайдан пайда болды?
Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз. Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз. |
Дескриптор: -Ой бөліседі
кері байланыс жүргізеді |
Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Оқу. Жақсы дизайн принципі
|
Жазып алады |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Жақсы дизайн принципі
ҚМЖ. Жақсы дизайн принципі
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Дизайн теориясы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бейсеева Г |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 10 «Б» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жақсы дизайн принципі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.1.4 «жақсы дизайн» қағидаттарын іске асыру (ыңғайлылық қарапайымдылық және т.б.) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин 5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Жағымды атмосфера қалыптастыру. Гүлмен тілек әдісі Оқушылар шаттық шеңберінде тұрып бір-біріне бүгінгі сабақ бойынша жақсы тілектерін тілейді. Топқа бөлу: Санау арқылы 2 топқа бөлу
Өткен сабақты пысықтау: Сұрақ-жауап әдісі. 1.Дизайн біздің өмірімізде қандай орын алады? 2. Көрнекі дизайн деген не? 3. Көрнекі дизайнның қандай түрлері білесіңдер? 4. Көркем безендіру қағидаларын қолдану қандай жағдайларда жүзеге асырылады? 5. Дизайн элементтері қалай құрылады? 6. Дизайн элементтері қандай қызмет атқарады? |
Сәлемдеседі Бір-біріне тілек айтады Топқа бөлінеді Дескриптор:
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 20 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру
Топпен жұмыс: І-топ: Математикалық дизайн ІІ-топ: Өндірістік дизайн Дескриптор: - Дизайн туралы постер құрады - Жұмыстарын қорғайды
Жеке жұмыс және топтық жұмыс: Дизайн түрлерінің қолдану саласына мысал келтіріңіз. Графикалық дизайн Өндірістегі дизайн Орта дизайны |
Мұғалімді тыңдайды
Дескриптор: - постер құрады -жұмыстарын қрғайды
Дескриптор - дизайн түрлеріне мысал келтіреді |
|
Оқулық |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау: Ой бөлісейік» Дизайнның біздің өмірімізден алатын орнын түсіндіріңдер. Қалай ойлайсыңдар, дизайнсыз өнімдерді ұсыну мен оларды тұтыну салдары қандай болмақ? Дизайн адам өмірінде қайдан пайда болды?
Стикерге екі «+» белгісін қойыңыз, жанына сабақта ұнаған екі нәрсені жазыңыз. Төменге «?» белгісін қойыңыз, бұған қиындық туғызған бір нәрсені жазыңыз. |
Дескриптор: -Ой бөліседі
кері байланыс жүргізеді |
Үш шапалақ арқылы өзін-өзі бағалау |
|
|
Үйге тапсырма: |
Оқу. Жақсы дизайн принципі
|
Жазып алады |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз













