Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз

Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ ЖАРАТЫЛЫСТАНУ
Бөлім |
Заттар және олардың қасиеттері |
||||||
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
Күні |
02.12.2021ж |
||||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Пәні |
Жаратылыстану |
||||||
Сабақтың тақырыбы |
Желдің пайдасы мен зияны. |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.5 желдің пайдасы мен
зияны туралы мысал келтіру |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: желдің пайдасы мен зияны туралы мысал келтіреді, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады Оқушылардың басым бөлігі: инфографика бойынша желдің пайда болуын түсіндіреді Кейбір оқушылар:зерттеу жұмысын жүргізеді |
||||||
Бағалау критерийі |
- инфографика бойынша желдің пайда болуын түсіндіреді - зерттеу жұмысын жүргізеді |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурс тар |
|||
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Зертте: үдерістердің қайсысында ағаш жаңқасының қасиеті өзгерді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Жылы ауаның қалай қозғалатынын білесің. Желдің қалай пайда болатынын түсінесің Ой қозғау Жедел жауап Ауа деген не? Ауаның құрамын ата Ауаның қандай қасиеттерін білесің? |
Баланың назарын сабаққа аудару Зерттеу жұмысын жүргізеді Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді-1б |
Оқулық 62-63 бет |
|||
Сабақ тың ортасы 6 минут 12 минут 12 минут |
1- тапсырма Суретті сызба бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Суық ауа қандай бағытта қозғалады? 2.Ол қандай түспен көрсетілген? 3.Жылы ауа қандай бағытта қозғалады? 4.Ол қандай түспен берілген? 5.Салқындатқыш неге есіктің жоғары жағына,ал батарея терезенің астына орналастырылған? 6.Салқындатқыш не үшін қолданылады? 2 тапсырма Зертте Жылы ауа қалай қозғалады? 3 тапсырма Жел қалай пайда болады? Күн энергиясы ауа қозғалысына қалай әсер етеді? Инфографика бойынша желдің пайда болуын түсіндір. |
Суретті сызба бойынша сұрақтарға жауап береді Зерттеу жұмысын жүргізеді Желдің пайда болу жолын анықтайды,күн энергиясының әсері туралы әңгімелейді. Инфографика бойынша желдің пайда болуын түсіндіреді. |
Дескриптор: бірінші сұраққа жауап береді-1б екінші сұраққа жауап береді-1б үшінші сұраққа жауап береді-1б төртінші сұраққа жауап береді-1б бесінші сұраққа жауап береді-1б алтыншы сұраққа жауап береді-1б Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді-1б Дескриптор: инфографика бойынша желдің пайда болуын түсіндіреді-1б ауа қозғалысына күннің әсерін анықтайды -1б |
Оқулық 62 бет Қағаз,қайшы,жіп,қарындаш немесе пластик түтікше,жылыт қыш құрал. Оқулық 63 бет |
|||
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма 62-63 бет түсініп оқу Зерттеу 62 бет |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
Бөлім |
Заттар және олардың қасиеттері |
||||||
Педагогтің аты - жөні |
|
||||||
Күні |
07.12.2021ж |
||||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Пәні |
Жаратылыстану |
||||||
Сабақтың тақырыбы |
Желдің пайдасы мен зияны. |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.5 желдің пайдасы мен
зияны туралы мысал келтіру |
||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: желдің пайдасы мен зияны туралы мысал келтіреді, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады Оқушылардың басым бөлігі: сурет бойынша желдің пайдасы мен зияны туралы әңгімелейді Кейбір оқушылар: желбағардың үлгісін жасайды, желдің бағытын анықтайды |
||||||
Бағалау критерийі |
- сурет бойынша желдің пайдасы мен зияны туралы әңгімелейді - желбағардың үлгісін жасайды, желдің бағытын анықтайды |
||||||
Сабақтың барысы |
|||||||
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға лау |
Ресурс тар |
|||
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Зертте: жылы ауа қалай қозғалады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Желдің қандай пайдасы мен зияны бар екенін білесің Ой қозғау Жедел жауап Ауа деген не? Ауаның құрамын ата Ауаның қандай қасиеттерін білесің? |
Баланың назарын сабаққа аудару Зерттеу жұмысын жүргізеді Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді-1б |
Оқулық 64-65 бет |
|||
Сабақ тың ортасы 15 минут 15 минут |
1- тапсырма Суреттерді пайдаланып әңгімеле Желдің қандай пайдасы бар? Зияны қандай? Мысал келтір. 2 тапсырма Модель жаса. Желбағардың (флюгер)үлгісін жаса. Желбағарды қолданып,желдің бағытын анықта |
Суретті сызба бойынша сұрақтарға жауап береді Зерттеу жұмысын жүргізеді |
Дескриптор: желдің пайдасын анықтайды-1б желдің зиянын анықтайды-1б желдің пайдасына мысал келтіреді-1б желдің зиянына мысал келтіреді-1б Дескриптор: желбағардың үлгісін жасайды-1б қауіпсіздік шараларын сақтайды -1б қажетті заттарды орынды қолдана біледі-1б желбағарды қолданып,желдің бағытын анықтайды-1б |
Оқулық 64 бет Қажет заттар Пластик стақан,пластик түтік,түрлі түсті қағаз,қайшы,же лім,кеңсе шегесі |
|||
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма 64-65 бет түсініп оқу |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
Бөлім |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
Күні |
09.12.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Ауаның маңызы қандай? |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.4 ауаның табиғаттағы орын ауыстыру процесін түсіндіру 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ауаның табиғаттағы орын ауыстыру процесін түсіндіру, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну Оқушылардың басым бөлігі: ауаның қасиеттерін қай жерде қалай пайдаланатынын айтады Кейбір оқушылар: қандай жағдайларда қосымша оттек пайдаланылаты нын түсіндіреді |
|||||
Бағалау критерийі |
- ауаның қасиеттерін қай жерде қалай пайдаланатынын айтады - қандай жағдайларда қосымша оттек пайдаланылатынын түсіндіреді |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Желдің қандай пайдасы мен зияны туралы айт. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Адам тіршілігі үшін ауаның маңызды екенін түсінесің Ауаның түрлі салаларда қолданылуын білесің Ой қозғау Жедел жауап Ауаның қандай пайдасын білесің? Ауаның зияны бар ма? Ауаның қандай қасиетін күнделікті өмірде пайдаланамыз? |
Баланың назарын сабаққа аудару Желдің қандай пайдасы мен зияны туралы айтады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Желдің қандай пайдасы мен зиянын айтады-1б |
Оқулық 66-67 бет |
||
Сабақ тың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут |
1- тапсырма Ауаның қасиетін пайдалану. Суреттерге қара. Қай суретте ауаның серпімділік,қайсысында сығылу қасиеттері көрсетілген?Ауаның осы қасиеттері тағы қай кезде қолданылады? Мысал келтір. 2 тапсырма Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Ауаның қасиеттерін сызбаға жаз. Әр қасиетке байланысты өмірден мысал келтір. 3 тапсырма Ауаның маңызы Фотосуреттердің көмегімен Қандай жағдайларда қосымша оттек пайдаланылатынын түсіндір. |
Ауаның қасиеттерін қай жерде қалай пайдаланатынын айтады Ауаның қасиеттерін сызбаға жазады Фотосуреттердің көмегімен Қандай жағдайларда қосымша оттек пайдаланылаты нын түсіндіреді |
Дескриптор: серпімділік қасиетін анықтайды-1б сығылу қасиетін анықтайды-1б серпімділік қасиетіне мысал келтіреді-1б сығылу қасиетіне мысал келтіреді-1б Дескриптор: ауаның қасиеттерін жазады-1б қасиеттеріне мысал келтіреді-1б Дескриптор: қосымша оттекті су астында пайдаланылатынын түсіндіреді-1б қосымша оттекті ауруханада пайдаланылатынын түсіндіреді-1б қосымша оттекті ғарышта пайдаланылатынын түсіндіреді-1б |
Оқулық 66 бет таратпа Оқулық 66 бет |
||
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма 66-67 бет түсініп оқу Зертте 67 бет |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
Ауаның қасиеттері
Бөлім |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
Күні |
14.12.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Ауа қалай ластанады? |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.2.2 ауаның ластану көздерін анықтау 4.3.2.3 ауа тазалығын сақтау жолдарын және оны тазарту шараларын ұсыну |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ауаның ластану көздерін анықтау, ауа тазалығын сақтау жолдарын және оны тазарту шараларын ұсыну Оқушылардың басым бөлігі: ауаның ластануына нелер әсер ететінін анықтайды Кейбір оқушылар: ауаның ластануының азайту жолын анықтайды |
|||||
Бағалау критерийі |
- ауаның ластануына нелер әсер ететінін анықтайды - ауаның ластануының азайту жолын анықтайды |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Зертте: Ауаның қандай қасиеті табиғатта және күнделікті өмірде қолданылады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ауаның ластану жолдарын анықтайсың Ауаны тазарту шараларын білесің Ауаны тазартудың тірі ағзалар үшін маңызын түсінесің Ой қозғау Жедел жауап Ауаның қандай пайдасын білесің? Ауаның зияны бар ма? Ауаның қандай қасиетін күнделікті өмірде пайдаланамыз? |
Баланың назарын сабаққа аудару Ауаның қандай қасиеті табиғатта және күнделікті өмірде қолданылатынын анықтайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: ауаның күнделікті өмірдегі қасиетін анықтайды-1б |
Оқулық 68-69 бет |
||
Сабақ тың ортасы 15 минут 15 минут |
1- тапсырма Фотосуреттерге ат қой. Бұл суреттер ауыл өмірі мен қала тіршілігі туралы не айтады? Суреттерді қалай топтастыруға болады? Неліктен? Ауаның ластануына нелер әсер етеді? 2 тапсырма Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Ауаның ластануын азайту үшін тағы не істеуге болады?Өз іс –әрекетіңнің жоспарын құр. |
Ауаның ластануына нелер әсер ететінін анықтайды ауаның ластануының азайту жолын анықтайды |
Дескриптор: фотосуреттерге ат қояды-1б ауыл өмірі туралы –айтады қала тіршілігі туралы айтады-1б суреттерді топтастырады-1б себебін түсіндіреді-1б ауаның ластануына нелер әсер ететінін анықтайды-1б Дескриптор: ауаның ластануының азайту жолын анықтайды-1б жоспар құрады-1б суірет бойынша ойын айтады-1б |
Оқулық 68 бет Оқулық 69 бет |
||
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма 68-69 бет түсініп оқу Зертте 69 бет |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
Бөлім |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
Күні |
21.12.2021ж |
|||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы су айналымы. Жауын – шашынға не жатады? БЖБ№2 |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.1табиғаттағы су айналымын сипаттау 4.3.3.2 Атмосферада жауын-шашынның түзілу үдерісін сипаттау |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: табиғаттағы су айналымын сипаттайды, атмосферада жауын-шашынның түзілу үдерісін сипаттайды Оқушылардың басым бөлігі: жауын – шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттер мен сәйкестендіреді Кейбір оқушылар: инфографиканы зерделеп, үдерісті сипаттайды |
|||||
Бағалау критерийі |
- жауын – шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттер мен сәйкестендіреді - инфографиканы зерделеп, үдерісті сипаттайды |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақ тың басы 5 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Зертте: Өз туған өлкеңде ауа қалай ластанады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Табиғатта судың айналатыны туралы білесің. Жауын-шашын туралы білесің Ой қозғау Жедел жауап Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? Оның қандай қасиеттерін білесің? Күн райы деген не? Су айналымы деген не? |
Баланың назарын сабаққа аудару Тұрғылықты жердің ауасының ластану себебін анықтайды Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: ауаның ластану себебін анықтайды-1б |
Оқулық 72-73 бет |
||
Сабақ тың ортасы 9 минут 6 минут 20 минут |
1- тапсырма Инфографиканы зерделе. Су тамшысы қандай жол жүріп өтеді? Үдерісті сипатта. Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектеседі? Осы үдерісті қалай атауға болады? 2 тапсырма Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Жауын – шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттермен сәйкестендір ББЖ тапсырмалары Бөлім бойынша жиынтық бағалауға арналған тапсырмаларды орында |
Инфографиканы зерделеп, үдерісті сипаттайды Жауын – шашын түрлеріне берілген сипаттамаларды фотосуреттер мен сәйкестендіреді тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: су тамшысының жолдарын атайды-1б үдерісті сипаттайды-1б судың қасиетін айтады-1б үдерістің атауын айтады-1б Дескриптор: жаңбырды сәйкестендіреді-1б қарды сәйкестендіреді-1б бұршақты сәйкестендіреді-1б қырауды сәйкестендіреді-1б шықты сәйкестендіреді-1б Дескриптор: тапсырманы орындайды |
Оқулық 70 бет таратпа таратпа |
||
Сабақ тың соңы Кері байланыс 5 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма 70-73 бет түсініп оқу Зертте 71 бет |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
Бөлім |
Заттар және олардың қасиеттері |
|||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||
Күні |
28.12.2021ж |
|||||||||||||||||||||||||
Сынып:4 «» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Судың еріткіштік қасиеті ? Су қалай ластанады? |
|||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.1табиғаттағы су айналымын сипаттау 4.3.3.3 судың ластану көздерін анықтау |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: табиғаттағы су айналымын сипаттайды, судың ластану көздерін анықтайды Оқушылардың басым бөлігі: зерттеу жұмысын жүргізеді Кейбір оқушылар: заттардың ерігіштік қасиетін сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
- зерттеу жұмысын жүргізеді - заттардың ерігіштік қасиетін сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Зертте: Табиғатта су айналымы қалай жүреді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Судың еріткіштік қсиетімен танысасың Ерітінділердің қолданылуы туралы білесің Ой қозғау Жедел жауап Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? Оның қандай қасиеттерін білесің? Су айналымы деген не? |
Баланың назарын сабаққа аудару Табиғатта су айналымын сипаттайды Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: табиғатта су айналымын сипаттайды -1б |
Оқулық 74-75 бет |
||||||||||||||||||||||
Сабақ тың ортасы 15 минут 15 минут |
1- тапсырма Зерттеу жұмысы «Мен зерттеушімін» әдісі Заттар суда ери ме? Барлық зат суда ери ме? 2 тапсырма Жұптық жұмыс. «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Затар суда қалай ериді? Кестені толтыр
|
Зерттеу жұмысын жүргізеді
Заттардың ерігіштік қасиетін сипаттайды |
Дескриптор: акварель краскасының ерігіштік қасиетін зерттейді-1б тұздың ерігіштік қасиетін зерттейді-1б қанттың ерігіштік қасиетін зерттейді-1б тастың ерігіштік қасиетін зерттейді-1б қорытынды шығарады-1б
Дескриптор: тұздың ерігіштік қасиетін зерттейді-1б крахмалдың ерігіштік қасиетін зерттейді-1б құмның ерігіштік қасиетін зерттейді-1б саздың ерігіштік қасиетін зерттейді-1б |
Қажет заттар акварель краскасы,тұз,қант,тас ыдысқа құйылған су
таратпа
|
||||||||||||||||||||||
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма Зертте Суды ластанудан қалай сақтауға болады? |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
Зат |
Суда ери ме? |
Суда қалай ериді? |
Өзгеріс болды ма? |
Тұз |
|
|
|
Крахмал |
|
|
|
Құм |
|
|
|
Саз |
|
|
|
Зат |
Суда ери ме? |
Суда қалай ериді? |
Өзгеріс болды ма? |
Тұз |
|
|
|
Крахмал |
|
|
|
Құм |
|
|
|
Саз |
|
|
|

