|
Бөлім |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
||||||
|
Күні |
01.02.2022ж |
|||||
|
Сынып:4 «Ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жылуөткізгіштікті қалай қолданады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.4.1 түрлі материалдардың жылуөткізгіштігін зерттеу 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: түрлі материалдардың жылуөткізгіштігін зерттейді, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады Оқушылардың басым бөлігі: берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіреді Кейбір оқушылар: қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайтынын зерттейді |
|||||
|
Бағалау критерийі |
берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіреді қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайтынын зерттейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Ойлан: Жылы аймақта өмір сүретін адам мен суық жақта өмір сүретін адам неліктен бірдей қалың киініп алған
Ой қозғау Фотосуреттерді қара. Оларға не ортақ деп ойлайсың?Неліктен?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Жылуөткізгіштік қасиеті туралы білесің Жылуөткізгіштік қасиетіне қарай денелерді қалай қолданатынын түсінесің |
Баланың назарын сабаққа аудару Сұрақтарға жауап береді
Фотосурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді-1балл |
Оқулық 18-19 бет |
||
|
Сабақ тың ортасы
10 минут
10 минут
10 минут
|
1- тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Суретке қара.Сұрақтарға жауап бер. Ас пісіретін заттарды қандай заттардан жасайды? Фотосуреттегі ыдыстар туралы не айтасың? Ыдыстардың негізгі бөлігі қандай материалдан жасалған? Тұтқасын жасау үшін қандай материал қолданған? Неліктен?
2 тапсырма Термос Термос не үшін қажет? Берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіріп көр. Термосқа балмұздақ салсаң не болады?Түсіндір.
3 тапсырма Жұптық жұмыс.Зертте «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Зертте: қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайды? Қажет затттар: пластик стақандар,газет,жұқалтыр қағаз,мақта,3 целлофан қалта,3 резеңке,3термометр
|
Фотосурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіреді
қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайтынын зерттейді |
Дескриптор: ас пісіретін ыдыстарды қандай заттардан жасайтынын анықтайды-1балл қандай материалдан жасалғанын анықтайды-1балл тұтқасын қандай материалдан жасалғанын анықтайды-1балл
Дескриптор: термостың қажеттілігін айтады-1балл термос неліктен ыстықты ұстайтынын анықтайды-1балл балмұздақ салса не болатынын ойын айтады-1балл
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді-1балл нәтижесін қорытындылайды-1балл жылуды жақсы сақтайтын материалдарды анықтайды-1балл |
Оқулық 18 бет
Оқулық 19 бет
Қажет затттар: пластик стақандар,газет,жұқалтыр қағаз,мақта,3 целлофан қалта,3 резеңке,3термометр |
||
|
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма Ойлан: Солтүстікте,Антарктидада жылықанды жануарлар тіршілік етеді.Оларға табиғаттың қатал жаңдайында тіршілік етуге не көмектеседі деп ойлайсың |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Жаратылыстану 4 сынып.
ҚМЖ. Жаратылыстану 4 сынып.
|
Бөлім |
Табиғат физикасы |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
||||||
|
Күні |
01.02.2022ж |
|||||
|
Сынып:4 «Ғ» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
||||
|
Пәні |
Жаратылыстану |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жылуөткізгіштікті қалай қолданады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.4.1 түрлі материалдардың жылуөткізгіштігін зерттеу 4.1.2.2 алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсыну |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: түрлі материалдардың жылуөткізгіштігін зерттейді, алынған нәтижені оқушы таңдаған формада ұсынады Оқушылардың басым бөлігі: берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіреді Кейбір оқушылар: қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайтынын зерттейді |
|||||
|
Бағалау критерийі |
берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіреді қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайтынын зерттейді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар
|
||
|
Сабақ тың басы 8 минут |
Раппорт Үй тапсырмасын тексеру Ойлан: Жылы аймақта өмір сүретін адам мен суық жақта өмір сүретін адам неліктен бірдей қалың киініп алған
Ой қозғау Фотосуреттерді қара. Оларға не ортақ деп ойлайсың?Неліктен?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Жылуөткізгіштік қасиеті туралы білесің Жылуөткізгіштік қасиетіне қарай денелерді қалай қолданатынын түсінесің |
Баланың назарын сабаққа аудару Сұрақтарға жауап береді
Фотосурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор: сұрақтарға жауап береді-1балл |
Оқулық 18-19 бет |
||
|
Сабақ тың ортасы
10 минут
10 минут
10 минут
|
1- тапсырма «Мен зерттеушімін» әдісі Суретке қара.Сұрақтарға жауап бер. Ас пісіретін заттарды қандай заттардан жасайды? Фотосуреттегі ыдыстар туралы не айтасың? Ыдыстардың негізгі бөлігі қандай материалдан жасалған? Тұтқасын жасау үшін қандай материал қолданған? Неліктен?
2 тапсырма Термос Термос не үшін қажет? Берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіріп көр. Термосқа балмұздақ салсаң не болады?Түсіндір.
3 тапсырма Жұптық жұмыс.Зертте «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Зертте: қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайды? Қажет затттар: пластик стақандар,газет,жұқалтыр қағаз,мақта,3 целлофан қалта,3 резеңке,3термометр
|
Фотосурет бойынша сұрақтарға жауап береді
Берілген сурет – сызбаны мұқият зерделеп,термосқа құйылған сусын неліктен суымайтынын түсіндіреді
қандай материалдар мен заттар жылуды жақсы сақтайтынын зерттейді |
Дескриптор: ас пісіретін ыдыстарды қандай заттардан жасайтынын анықтайды-1балл қандай материалдан жасалғанын анықтайды-1балл тұтқасын қандай материалдан жасалғанын анықтайды-1балл
Дескриптор: термостың қажеттілігін айтады-1балл термос неліктен ыстықты ұстайтынын анықтайды-1балл балмұздақ салса не болатынын ойын айтады-1балл
Дескриптор: зерттеу жұмысын жүргізеді-1балл нәтижесін қорытындылайды-1балл жылуды жақсы сақтайтын материалдарды анықтайды-1балл |
Оқулық 18 бет
Оқулық 19 бет
Қажет затттар: пластик стақандар,газет,жұқалтыр қағаз,мақта,3 целлофан қалта,3 резеңке,3термометр |
||
|
Сабақ тың соңы Кері байланыс 7 минут |
«Күннің шуағы» әдісі Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы. Үйге тапсырма Ойлан: Солтүстікте,Антарктидада жылықанды жануарлар тіршілік етеді.Оларға табиғаттың қатал жаңдайында тіршілік етуге не көмектеседі деп ойлайсың |
Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды |
«Комментарий» арқылы |
Күннің суреті |
||
шағым қалдыра аласыз













