Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік желілер және ақпараттық қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бейсеева Г |
|||
|
Күні |
17.09.2024 ж. |
|||
|
Сынып 10 Б |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жеке тұлғаны идентификациялау әдістері. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.2.3.әртүрлі сәйкестендіру әдістерін дәйектеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Ойлау дағдыыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Төрттік» әдісі Оқушыларға «әке», «ана», «бала», «дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады. Оқушылар топтарға бірігеді. Әр топ өз аттары туралы бір шумақ өлең айтады. Өткен сабақты пысықтау: «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша екі дұрыс, бір бұрыс жауабы бар тест құрастырып, жұптық жұмыс жасайды. «Миға шабуыл» әдісі - Желі (мысалы, интернет) арқылы жұмыс істейтін пайдаланушылардың басты мәселесіне не жатады деп ойлайсың? Негізде. - «Идентификациялау» дегенді қалай түсінесіңдер? - Желіде өз ақпараттарыңды қалай қорғайсың? Сабақтың тақырыбы: Идентификациялау әдістері Оқу мақсаты: 10.6.2.3 Пайдаланушы деректерін қорғау шараларын қолдануды түсіндіру: парольдер, тіркеулік жазба, аутентификация, биометриялық аутентификация. |
1.Мұғаліммен амандасады. Тапсырманы орындайды
Дескриптор: -Екі дұрыс, бір бұрыс жауаптары белгілйді |
Үш шапалақ әдісі арқылы бірін-бірі бағалау |
А4, оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. 1-тапсырма. - Идентификация және аутентификация біздің күнделікті өмірімізге қаншалықты еніп кеткен? Талдау жасаңдар. - Идентификация және аутентификация қай салада көп қолданылады? - Күнделікті идентификация және аутентификациялауды қандай орындарда кездестіреміз? 2-тапсырма. - Идентификациялау деректеріңді нашар пиғылды пайдаланушыларға қолды болмау үшін оны қорғаудың жолдарын ұсыныңдар.
- Идентификация мен аутентификация ақпаратты қорғауда қаншалықты маңызды екенін бағала. |
Дескриптор: «Идентификация» ұғымын анықтайды. «Аутентификация» ұғымын анықтайды. Дескриптор: 1.Идентификациялау, аутентифи-кациялау әдістерін анықтайды. 2.Аутентификациялау әдістерін салыстырады. Дескриптор: 1.Идентификациялау, аутентифи-кациялаудың маңыздылығын тұжырымдайды. |
Үш шапалақ әдісі арқылы өзара бағалау
Ауызша мадақтау, ынталандыру арқылы мұғалімнің бағалауы
медальдар арқылы өзін-өзі бағалауы |
Оқулық
Оқулық bilimland.kz Плакат, маркер, стикер |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Бекітуге арналған сұрақтар: 1. «Идентификация» дегеніміз не? 2. Аутентификация» дегеніміз не? 3. Идентификациялаудың қандай тәсілдері бар? 4. «Биометрлік аутентификация» дегеніміз не? Бағалау: Өзара бағалау Кері байланыс: «Смайлик»
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
|
Оқушылардың іс-әрекеттерін бағалау парағына балл қою арқылы топ басшысы бағалайды. |
Оқулық |
|
Үйге тапсырма |
Идентификациялау әдістері |
Жазып алады |
|
Онлайн мектеп |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Жеке тұлғаны идентификациялау әдістері.
ҚМЖ Жеке тұлғаны идентификациялау әдістері.
Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік желілер және ақпараттық қауіпсіздік |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Бейсеева Г |
|||
|
Күні |
17.09.2024 ж. |
|||
|
Сынып 10 Б |
Қатысушалыр саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жеке тұлғаны идентификациялау әдістері. |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.2.3.әртүрлі сәйкестендіру әдістерін дәйектеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Ойлау дағдыыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану, талдау |
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Төрттік» әдісі Оқушыларға «әке», «ана», «бала», «дос» деген жазулары бар парақшалар таратылады. Оқушылар топтарға бірігеді. Әр топ өз аттары туралы бір шумақ өлең айтады. Өткен сабақты пысықтау: «Екі дұрыс, бір бұрыс» әдісі Оқушылар өткен тақырып бойынша екі дұрыс, бір бұрыс жауабы бар тест құрастырып, жұптық жұмыс жасайды. «Миға шабуыл» әдісі - Желі (мысалы, интернет) арқылы жұмыс істейтін пайдаланушылардың басты мәселесіне не жатады деп ойлайсың? Негізде. - «Идентификациялау» дегенді қалай түсінесіңдер? - Желіде өз ақпараттарыңды қалай қорғайсың? Сабақтың тақырыбы: Идентификациялау әдістері Оқу мақсаты: 10.6.2.3 Пайдаланушы деректерін қорғау шараларын қолдануды түсіндіру: парольдер, тіркеулік жазба, аутентификация, биометриялық аутентификация. |
1.Мұғаліммен амандасады. Тапсырманы орындайды
Дескриптор: -Екі дұрыс, бір бұрыс жауаптары белгілйді |
Үш шапалақ әдісі арқылы бірін-бірі бағалау |
А4, оқулық |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. 1-тапсырма. - Идентификация және аутентификация біздің күнделікті өмірімізге қаншалықты еніп кеткен? Талдау жасаңдар. - Идентификация және аутентификация қай салада көп қолданылады? - Күнделікті идентификация және аутентификациялауды қандай орындарда кездестіреміз? 2-тапсырма. - Идентификациялау деректеріңді нашар пиғылды пайдаланушыларға қолды болмау үшін оны қорғаудың жолдарын ұсыныңдар.
- Идентификация мен аутентификация ақпаратты қорғауда қаншалықты маңызды екенін бағала. |
Дескриптор: «Идентификация» ұғымын анықтайды. «Аутентификация» ұғымын анықтайды. Дескриптор: 1.Идентификациялау, аутентифи-кациялау әдістерін анықтайды. 2.Аутентификациялау әдістерін салыстырады. Дескриптор: 1.Идентификациялау, аутентифи-кациялаудың маңыздылығын тұжырымдайды. |
Үш шапалақ әдісі арқылы өзара бағалау
Ауызша мадақтау, ынталандыру арқылы мұғалімнің бағалауы
медальдар арқылы өзін-өзі бағалауы |
Оқулық
Оқулық bilimland.kz Плакат, маркер, стикер |
|
Сабақтың соңы |
Сабақты қорытындылау: Бекітуге арналған сұрақтар: 1. «Идентификация» дегеніміз не? 2. Аутентификация» дегеніміз не? 3. Идентификациялаудың қандай тәсілдері бар? 4. «Биометрлік аутентификация» дегеніміз не? Бағалау: Өзара бағалау Кері байланыс: «Смайлик»
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді
|
Оқушылардың іс-әрекеттерін бағалау парағына балл қою арқылы топ басшысы бағалайды. |
Оқулық |
|
Үйге тапсырма |
Идентификациялау әдістері |
Жазып алады |
|
Онлайн мектеп |
шағым қалдыра аласыз














