|
Бөлім |
Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтар. |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
|
Күні |
13.11.2024 |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жекпе-жек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 - мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; 8.4.3.1 - сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
*графиктік мәтін құрылымын сақтай отыра, мұқият оқиды; *графиктік мәтінде кестегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды; *сөздік қор мен сөздік құрамның ерекшеліктерін мысал келтіруде түсінеді; * сөздік қор мен сөздік құрамның ерекшеліктерін сөйлем құрастыруда қолдана. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі\уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
ЕББҚ оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақты ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді, амандасады, сыныппен танысады, сабақ кезіндегі ережемен, сабақ мақсатымен, бағалау крийтерилерімен таныстырады. «Әуенді көңіл-күй» әдісі. Сабақты көңілді әуен тыңдау арқылы бастап, жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушылар сабақ кезіндегі ережемен, сабақ мақсатымен, бағалау крийтерилерімен танысады. Сабақты көңілді әуен тыңдау арқылы бастап, жағымды ахуал қалыптастырады. |
Амандасады, сабақ мақсатымен, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. |
Қол шапалақтау арқылы қолдау. |
Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) 3 минут 8 минут 6 минут 5 минут 7 минут 5 минут 1 минут |
ӨТКЕН САБАҚТЫ БЕКІТУ. Тақтада берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ БОЛЖАУ. Тақтада сөздік құрамға жататын сөздерді жазып, жазылу ерекшелігіне сай сөздік құрамның толығу жолдарын түсіндіру.
Оқылым. №1 тапсырма. Берілген мәтінді мұқият оқыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.
№2 тапсырма Кестеде берілген ақпараттарды бір-бірімен сәйкестендіріп, мәтін құрылымын сақтай отыра, оқылым мәтінімен байланыстырыңдар.
№3 тапсырма Берілген сөздердің жасалу тәсілін кестеге жазыңдар. Берілген сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастырыңдар.
№3 тапсырма Шал ақынның жігіттерге берген бағасын түсініп оқыңдар. «Ғибратты сөз» айдарында берілген мәтіндегі ойды анықтау барысында пікірталас ұйымдастырыңдар.
Бекіту тапсырмасы. «Минуттық қағаз» әдісі Сабақтың өн бойында оқығанды естеріне түсіріп, ең негізгісін (пайдалысын, ұқсамайтынын, маңыздысын) анықтап, ол туралы бір минут уақыттың ішінде жазады. |
Өткен тақырып «сөздік қор» мен «сөздік құрам» туралы сұрақтарға жауап беріп, өткенді еске түсіреді. Оқушылар сабақты болжау мақсатында мұғалім сұрақтарына жауап береді. Оқушылар тақтада берілген сөздердің жасалу ерекшеліктеріне сай сөздік құрамның толығу жолдарын анықтайды. Оқушылар оқулықта берілген мәтінмен танысып, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар кестеде берілген ақпараттарды бір-бірімен сәйкестендіріп, мәтін құрылымын сақтай отыра, оқылым мәтінімен байланыстырады. Оқушы берілген сөздерді кестеге орналастырады, жасалу тәсілін анықтайды. Берілген сөздерді пайдаланып сөйлем құрастырады. Оқушылар Шал ақынның жігіттерге берген бағасын оқып, пікірталас ұйымдастырады. Оқушылар сабақ барысында оқығанды естеріне түсіріп, ең негізгісін (пайдалысын, ұқсамайтынын, маңыздысын) анықтап жазады.
|
Тақтада берілген сұрақтарға назар аударады, сұрақтар арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді. Сөздік құрамға жататын сөздерді түсінеді. Мәтінді мұқият тыңдайды. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Кестедегі ақпаратты суреттермен байланыстырады. Берілген суреттермен жұмыс жасайды. Мәтінді көшіріп жазады. Сабақтан не түсінгенін жазады. |
Оқушыларды қолдау мақсатында ынталандырушы сөздер айту. Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді (2 балл) Дескриптор: -мәліметтермен танысады Дескриптор: - мәтінді мұқият оқиды; (1 балл) -сұрақтарға жауап береді; (1 балл) Дескриптор: - ақпаратты бір-бірімен байланыстырады ; ( 1 балл) - оқылым мәтінімен байланыстырады ( 1 балл) Дескриптор: -сөздердің жасалу тәсілін анықтайды; ( 1 балл) -берілген сөздерді сөйлем құрастырады; ( 1 балл) Дескриптор: -мәтін негізінде пікірталас ұйымдастырады; ( 1 балл) Дескриптор: - оқығанды естеріне түсіріп, ең негізгісін (пайдалысын, ұқсамайтынын, маңыздысын) анықтап жазады; ( 1 балл) |
Интерактивті тақта
https://wordwall.net/fr/resource/53281887 Презентация, оқулық
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам, кесте Оқулық, дәптер, қалам Дәптер, қалам |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «БББ» әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабақт не білгенін, алдағы сабаұта не білгісі келетінін айтады. |
Сабақтан не білдім деген сұраққа жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау әдісі |
Дәптер, қалам |
|
Үйге |
«Қазақ боксшылары» жайлы зерттеу жұмысын жүргізіп, буктрейлер жасаңдар. |
Оқушылар зерттеу жұмысын жүргізіп, буктрейлер жасайды. |
Әлеуметтік желіден «Қазақ боксшылары» жайлы бейнематериал көреді. |
Дескриптор: - буктрейлер жасайды; (1 балл) |
Оқулық, дәптер, қалам, әлеуметтік желі |
|
Сөздер |
Мағынасы |
Сурет |
|
Жекпе-жек |
Қарсыластар арасындағы жекелей спорттық жарыс |
? |
|
Ринг |
Жекпе-жек өтетін төртбұрыш алаң |
⬛ |
|
Боксшы |
Жекпе-жекке қатысатын спортшы |
? |
|
Қорғаныс |
Қарсыластың шабуылынан қорғану әрекеті |
?️ |
|
Шабуыл |
Қарсыласты жеңу мақсатында жасалған соққы |
? |
|
Нокаут |
Қарсыласын соққы арқылы есінен тандыру |
? |
|
Төреші |
Жекпе-жек ережелерін бақылаушы және жеңімпазды анықтаушы адам |
?⚖️ |
|
Тайм-аут |
Демалыс немесе кеңес алу үшін берілетін қысқа үзіліс |
⏱️ |
|
Раунд |
Жекпе-жектің уақыт бойынша бөлінген кезеңі |
⏳ |
|
Шлем |
Боксшының басын соққыдан қорғау үшін киілетін құрал |
⛑️ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Жекпе-жек" қазақ тілі 8 сынып
ҚМЖ "Жекпе-жек" қазақ тілі 8 сынып
|
Бөлім |
Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтар. |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
|
|
|
Күні |
13.11.2024 |
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жекпе-жек |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.1 - мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтіндегі (диаграмма, кесте) деректердің маңызды тұстарын анықтап жазу; 8.4.3.1 - сөздік қор және сөздік құрам ерекшеліктерін түсініп қолдану. |
|
|
Сабақтың мақсаттары |
*графиктік мәтін құрылымын сақтай отыра, мұқият оқиды; *графиктік мәтінде кестегі деректердің маңызды тұстарын анықтайды; *сөздік қор мен сөздік құрамның ерекшеліктерін мысал келтіруде түсінеді; * сөздік қор мен сөздік құрамның ерекшеліктерін сөйлем құрастыруда қолдана. |
|
Сабақ барысы
|
Сабақ кезеңі\уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
ЕББҚ оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басталуы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сабақты ұйымдастыру жұмыстарын жүргізеді, амандасады, сыныппен танысады, сабақ кезіндегі ережемен, сабақ мақсатымен, бағалау крийтерилерімен таныстырады. «Әуенді көңіл-күй» әдісі. Сабақты көңілді әуен тыңдау арқылы бастап, жағымды ахуал қалыптастырады. |
Оқушылар сабақ кезіндегі ережемен, сабақ мақсатымен, бағалау крийтерилерімен танысады. Сабақты көңілді әуен тыңдау арқылы бастап, жағымды ахуал қалыптастырады. |
Амандасады, сабақ мақсатымен, жаңа сабақтың тақырыбымен танысады. |
Қол шапалақтау арқылы қолдау. |
Интерактивті тақта |
|
Сабақтың ортасы (35 минут) 3 минут 8 минут 6 минут 5 минут 7 минут 5 минут 1 минут |
ӨТКЕН САБАҚТЫ БЕКІТУ. Тақтада берілген сұрақтарға жауап беріңдер.
ЖАҢА ТАҚЫРЫПТЫ БОЛЖАУ. Тақтада сөздік құрамға жататын сөздерді жазып, жазылу ерекшелігіне сай сөздік құрамның толығу жолдарын түсіндіру.
Оқылым. №1 тапсырма. Берілген мәтінді мұқият оқыңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.
№2 тапсырма Кестеде берілген ақпараттарды бір-бірімен сәйкестендіріп, мәтін құрылымын сақтай отыра, оқылым мәтінімен байланыстырыңдар.
№3 тапсырма Берілген сөздердің жасалу тәсілін кестеге жазыңдар. Берілген сөздерді пайдаланып, сөйлем құрастырыңдар.
№3 тапсырма Шал ақынның жігіттерге берген бағасын түсініп оқыңдар. «Ғибратты сөз» айдарында берілген мәтіндегі ойды анықтау барысында пікірталас ұйымдастырыңдар.
Бекіту тапсырмасы. «Минуттық қағаз» әдісі Сабақтың өн бойында оқығанды естеріне түсіріп, ең негізгісін (пайдалысын, ұқсамайтынын, маңыздысын) анықтап, ол туралы бір минут уақыттың ішінде жазады. |
Өткен тақырып «сөздік қор» мен «сөздік құрам» туралы сұрақтарға жауап беріп, өткенді еске түсіреді. Оқушылар сабақты болжау мақсатында мұғалім сұрақтарына жауап береді. Оқушылар тақтада берілген сөздердің жасалу ерекшеліктеріне сай сөздік құрамның толығу жолдарын анықтайды. Оқушылар оқулықта берілген мәтінмен танысып, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Оқушылар кестеде берілген ақпараттарды бір-бірімен сәйкестендіріп, мәтін құрылымын сақтай отыра, оқылым мәтінімен байланыстырады. Оқушы берілген сөздерді кестеге орналастырады, жасалу тәсілін анықтайды. Берілген сөздерді пайдаланып сөйлем құрастырады. Оқушылар Шал ақынның жігіттерге берген бағасын оқып, пікірталас ұйымдастырады. Оқушылар сабақ барысында оқығанды естеріне түсіріп, ең негізгісін (пайдалысын, ұқсамайтынын, маңыздысын) анықтап жазады.
|
Тақтада берілген сұрақтарға назар аударады, сұрақтар арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді. Сөздік құрамға жататын сөздерді түсінеді. Мәтінді мұқият тыңдайды. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді. Кестедегі ақпаратты суреттермен байланыстырады. Берілген суреттермен жұмыс жасайды. Мәтінді көшіріп жазады. Сабақтан не түсінгенін жазады. |
Оқушыларды қолдау мақсатында ынталандырушы сөздер айту. Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді (2 балл) Дескриптор: -мәліметтермен танысады Дескриптор: - мәтінді мұқият оқиды; (1 балл) -сұрақтарға жауап береді; (1 балл) Дескриптор: - ақпаратты бір-бірімен байланыстырады ; ( 1 балл) - оқылым мәтінімен байланыстырады ( 1 балл) Дескриптор: -сөздердің жасалу тәсілін анықтайды; ( 1 балл) -берілген сөздерді сөйлем құрастырады; ( 1 балл) Дескриптор: -мәтін негізінде пікірталас ұйымдастырады; ( 1 балл) Дескриптор: - оқығанды естеріне түсіріп, ең негізгісін (пайдалысын, ұқсамайтынын, маңыздысын) анықтап жазады; ( 1 балл) |
Интерактивті тақта
https://wordwall.net/fr/resource/53281887 Презентация, оқулық
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам, кесте Оқулық, дәптер, қалам Дәптер, қалам |
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «БББ» әдісі
|
Оқушылар бүгінгі сабақт не білгенін, алдағы сабаұта не білгісі келетінін айтады. |
Сабақтан не білдім деген сұраққа жауап береді. |
Өзін-өзі бағалау әдісі |
Дәптер, қалам |
|
Үйге |
«Қазақ боксшылары» жайлы зерттеу жұмысын жүргізіп, буктрейлер жасаңдар. |
Оқушылар зерттеу жұмысын жүргізіп, буктрейлер жасайды. |
Әлеуметтік желіден «Қазақ боксшылары» жайлы бейнематериал көреді. |
Дескриптор: - буктрейлер жасайды; (1 балл) |
Оқулық, дәптер, қалам, әлеуметтік желі |
|
Сөздер |
Мағынасы |
Сурет |
|
Жекпе-жек |
Қарсыластар арасындағы жекелей спорттық жарыс |
? |
|
Ринг |
Жекпе-жек өтетін төртбұрыш алаң |
⬛ |
|
Боксшы |
Жекпе-жекке қатысатын спортшы |
? |
|
Қорғаныс |
Қарсыластың шабуылынан қорғану әрекеті |
?️ |
|
Шабуыл |
Қарсыласты жеңу мақсатында жасалған соққы |
? |
|
Нокаут |
Қарсыласын соққы арқылы есінен тандыру |
? |
|
Төреші |
Жекпе-жек ережелерін бақылаушы және жеңімпазды анықтаушы адам |
?⚖️ |
|
Тайм-аут |
Демалыс немесе кеңес алу үшін берілетін қысқа үзіліс |
⏱️ |
|
Раунд |
Жекпе-жектің уақыт бойынша бөлінген кезеңі |
⏳ |
|
Шлем |
Боксшының басын соққыдан қорғау үшін киілетін құрал |
⛑️ |
шағым қалдыра аласыз




















