Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
14.10.2024 ж |
|||
|
Сынып: 8а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік . БЖБ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Үй тапсырмасын оқушылар бір-біріне «Мимикалық» ойын арқылы сұрақ қойып жауап алады. Дәптердегі тапсырмаларды тексереді 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.Жаңа тақырыппен таныстырады, түсіндірме жүргізеді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі. Оқушылар сұрақтарға тез, қысқа әрі нақты жауап беру керек Ережесі: 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды. 2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды. 3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды. 4. Жауапдұрысболмағанжағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққажауапберугежәнесолквадратқа крестик қоюғамүмкіндікалады. Сұрақ: 1. Электронды пошта дегеніміз не және қандай түрлерін білесіңдер? 2. Кибербуллинг дегеніміз не және онымен күресу жолдары қандай? 3. Фишинг терминін түсіндір. 4. Авторлық құқық дегеніміз не, ол қажет пе? 5. Не себепті интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 6. Антивирустық программа не үшін қолданылады? 7. Желідегі беделді не үшін сақтау керек? 8. Неліктен желідегі агрессорды банға қою керек? 9. Әлеуметтік желі деген не және қандай түрлерін білесің? Дескриптор:
Крестик пен нөлдіктерді санау арқылы топтық бағалау 20 минуттық БЖБ орындату. Практикалық жұмыс: 1.Әлеуметтік желіде өз профиліңізді жоғарыда айтылған талаптарға сай жасаңдар 2. Интернеттің іздеу сайттарын пайдаланып, мына термин сөздерге түсініктеме беріңдер 1) Ангрейдтеу 2) Шифрлеу 3) ІР –адрес 4) Карантин Дескриптор: Интернет сайттарын пайдаланып іздеу жұмыстарын жасайды. Термин сөздерге түсініктеме береді. Бағалау: Дұрыс ақпарат таба білген оқушыға смайлик үлестіру 3. Шығармашылық тапсырма Желідегі қауіпсіздік тақырыбына презентация құрыңыз Сәйкестендіру. Терминдер мен анықтаманы сәкестендіру
Жұптық бағалау. Слайдтан дұрыс жауабы көрсету. |
Компьютер Интернет Оқулық
жұмыс дәптері |
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәтері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақтан алған әсерім Мен .................................. білдім Мен үшін ............................қызықты болды. Мені ...............................таң қалдырды. Мен .......................білгім келеді. |
Кеспе қағаздар Оқулық |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: оқулық 35-40 беттер Желідегі қауіпсіздік |
|
|
Онлайн мектеп |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Желідегі қауіпсіздік . БЖБ
Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
14.10.2024 ж |
|||
|
Сынып: 8а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Желідегі қауіпсіздік . БЖБ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.4.2.1 желідегі қолданушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету ережелерін сақтау (интернеттегі алаяқтық пен агрессия) |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. Үй тапсырмасын оқушылар бір-біріне «Мимикалық» ойын арқылы сұрақ қойып жауап алады. Дәптердегі тапсырмаларды тексереді 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.Жаңа тақырыппен таныстырады, түсіндірме жүргізеді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Крестиктер-нөлдіктер» әдісі. Оқушылар сұрақтарға тез, қысқа әрі нақты жауап беру керек Ережесі: 1-ші команда (нөлдіктер) кестеден сан таңдайды. 2. Мұғалім сол нөмірдегі сұрақты оқиды. 3. Жауап дұрыс болған жағдайда, 1-ші команда сол квадратқа крестик қояды. 4. Жауапдұрысболмағанжағдайда, 2-ші команда (крестиктер) сұраққажауапберугежәнесолквадратқа крестик қоюғамүмкіндікалады. Сұрақ: 1. Электронды пошта дегеніміз не және қандай түрлерін білесіңдер? 2. Кибербуллинг дегеніміз не және онымен күресу жолдары қандай? 3. Фишинг терминін түсіндір. 4. Авторлық құқық дегеніміз не, ол қажет пе? 5. Не себепті интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 6. Антивирустық программа не үшін қолданылады? 7. Желідегі беделді не үшін сақтау керек? 8. Неліктен желідегі агрессорды банға қою керек? 9. Әлеуметтік желі деген не және қандай түрлерін білесің? Дескриптор:
Крестик пен нөлдіктерді санау арқылы топтық бағалау 20 минуттық БЖБ орындату. Практикалық жұмыс: 1.Әлеуметтік желіде өз профиліңізді жоғарыда айтылған талаптарға сай жасаңдар 2. Интернеттің іздеу сайттарын пайдаланып, мына термин сөздерге түсініктеме беріңдер 1) Ангрейдтеу 2) Шифрлеу 3) ІР –адрес 4) Карантин Дескриптор: Интернет сайттарын пайдаланып іздеу жұмыстарын жасайды. Термин сөздерге түсініктеме береді. Бағалау: Дұрыс ақпарат таба білген оқушыға смайлик үлестіру 3. Шығармашылық тапсырма Желідегі қауіпсіздік тақырыбына презентация құрыңыз Сәйкестендіру. Терминдер мен анықтаманы сәкестендіру
Жұптық бағалау. Слайдтан дұрыс жауабы көрсету. |
Компьютер Интернет Оқулық
жұмыс дәптері |
|
Презентация Оқулық Жұмыс дәтері |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бүгінгі сабақтан алған әсерім Мен .................................. білдім Мен үшін ............................қызықты болды. Мені ...............................таң қалдырды. Мен .......................білгім келеді. |
Кеспе қағаздар Оқулық |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: оқулық 35-40 беттер Желідегі қауіпсіздік |
|
|
Онлайн мектеп |
шағым қалдыра аласыз



