Материалдар / ҚМЖ. Желілік этикет. БЖБ

ҚМЖ. Желілік этикет. БЖБ

Материал туралы қысқаша түсінік
9.4.2.1 - желіде жұмыс істеу барысында этикалық және құқықтық нормалардың бұзылу салдары туралы ой қорытып айту
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қырқүйек 2024
85
0 рет жүктелген
405 ₸ 450 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерілді:

Қысқамерзімді жоспар


Бөлім

Желілік этикет

Педагогтың аты-жөні

Г.Бейсеева

Күні

26.09.2024 ж

Сынып 9ә,б

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Желілік этикет. БЖБ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

9.4.2.1 - желіде жұмыс істеу барысында этикалық және құқықтық нормалардың бұзылу салдары туралы ой қорытып айту

Сабақтың мақсаты:

  • Желілік этикет ұғымы мен ережелерімен танысу.

  • Чаттардағы желілік этикеттерді анықтау

  • Желілік этикеттің қолданылу қажеттілігін тұжырымдау.

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды еңбекқорлыққа  және кәсіби біліктілігін арттыру.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

1.Оқушылармен амандасу.

Ой сергіту

«Құнды қасиеттерді жинау» жаттығуы.

Ең алдымен жүргізуші бастайды. Жүрекшені алып, «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз», – дейді. Әр қатысушы жүрекшені алып, жалғастырады. Бірақ бір оқушы айтқан тілекті басқа оқушы қайталамауы керек. Қайталаса айыбын өтейді.

Айтылған сөздің авторының тапсырмасын орындайды.

Үй тапсырмасын пысықтау

Оқушылар өткен тақырып бойынша дайындап келген тест тапсырмаларын бір-бірлеріне береді. Жауаптарын бірге талдайды.

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.


Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.






Жүрекше













А4 қағазы

Сабақтың ортасы

35 мин

Жаңа тақырыпты түсіндіру.

Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау

Желіде жұмыс жасағанда қандай ережелерді

ұстанасың?

Этикет, желілік этикетті қалай түсінесің?

Авторлық құқық, плагиат дегеніміз не?

Оқулықпен жұмыс. (Мұғалімнің көмегімен)

Мұғалім түсіндірмесі

Суреттерді мұғалім түсіндірерде миға шабуыл

сұрақтарын пайдаланады. Бұл жерде мұғалім

балалардың күнделікті тұрмыста үлкендерден көріп жүрген компьютерде файл, бума, жарлықтармен жұмыс жасау сәттері жайлы әңгімелеуге шақырады.

-мұғалім интербелсенді тақтадан Әдістемелік

түсіндірме бойынша жұмыс жасайды. Балалар

мұғалімнің айтқан қадамдарын бірлесіп орындайды.

Топтық жұмыс: «Айналдыру» әдісі

1-топ: Желіде пайдаланылатын негізгі ұғымдар мен желілік этикет.

2-топ: Электронды поштада хат жазудағы сыпайылық ережелері.

3-топ: Чаттардағы желілік этикет.

Компьютермен жұмыс

Электронды пошта арқылы бір-бірлеріңмен қызмет төңірегінде танысып, мәліметтер алыңдар.

Жұптық жұмыс

Бүгінгі таңда құрдастарың желіде қарым-қатынас құрудың қандай түрлерін қолданады? Не себепті?

Талдау жасаңдар. Дәлелді мысалдар келтіріңдер.


Мұғалімді тыңдайды

















Дескриптор

Желілік этикет ережелерін анықтайды, салыстырады.


Дескриптор

Электронды поштада желілік этикет ережесін сақтайды.


Дескриптор

Желілік этикеттің қажеттілігін тұжырымдайды.





Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.






Оқушылардың жұмыстары «Домбыра» әдісі бойынша бағаланады. Домбыра шкаласына оқушылардың аттарын жазып жылжытып бағалайды.





























Сабақтың соңы

5 мин

Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау.

1. Интернетте бүгінгі таңда ақпарат алмасудың, қарым-қатынас жасаудың қандай мүмкіндіктері бар?

2. Этикет дегеніміз не?

3. Желіде пайдаланатын қандай ұғымдармен

таныссың?

4. Желідегі этикеттің ережелері неден тұрады?

5. Электронды поштада хат жазуда, форуммен

чаттарда ұстанатын сыпайылық ережелері неден тұрады?

6. Желідегі ақпараттарды пайдаланудың қандай құқықтық нормалары бар?

Мен бүгін қандай жаңа ақпаратпен таныстым? Не қызық болды?

Өзін-өзі бағалау.

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.



Үй тапсырмасы

Ғаламтордан қосымша ақпараттар жинау

1. Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу.

2. Плагиат дегеніміз не?







Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!