Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
___________________________________________ (білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Натурал сандардың бөлінгіштігі (5 сыныпты қайталау)
|
Бөлім: |
5 сыныпта өтілген материалды қайталау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: Қатыспагандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Натурал сандардың бөлінгіштігі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.1.2.5 натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Бүгін, Натурал сандардың бөлінгіштігі тақырыптарын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: Натурал санның бөлгіші мен еселігі анықтамаларын білу, натурал сандардың 2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін қолдану;
|
Сәлемдесу Үй тапсырмасын тексерту Сұрақтарға жауап беру |
Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» |
6 сынып оқулығы. 1-бөлім. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
Білу. Қораптың ішінде берілген сұрақтарға жауап сұрау( өткен сабаққа байланысты сұрақтар берілген). 2-ге бөлінгіштік қасиетін айт; 5-ке бөлінгіштік қасиетін айт;10-га бөлінгіштік қасиетін айт; 9-га бөлінгіштік қасиетін айт Түсіну. Венн диаграммасын құру. Жұп сандар мен тақ сандардың, жай сандар мен құрама сандардың, ЕҮОБ пен ЕКОЕ-дің ұқсастықтары мен ерекшеліктерін шеңберлерге жазу. Ортасына олардың ортақ қасиеттерін жазу. І топқа: «Жұп сандар мен тақ сандар» ІІ топқа: «Жай сандар мен құрама сандар» ІІІ топқа:«ЕҮОБ пен ЕКОЕ» |
Сұрақтарға жауап береді • 2 санына бөлінгіштік белгісі: натурал сан 0; 2; 4; 6; 8 цифрларымен аяқталғанда ғана 2-ге бөлінеді |
|
Презентация Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 минут |
Бекіту тапсырмасы |
Талдау. Семантикалық карточкамен жұмыс. Берілген сандар бойынша карточканы толтыру. колдану. . А деңгейі: №1,№3 |
Семантикалық карточкамен жұмыс жасайды. Берілген сандар бойынша карточканы + қою арқылы толтырады . |
.дескриптор: -2-ге Бөлінгіштік белгілерін біледі; -3-ке Бөлінгіштік белгілерін біледі; -5ке Бөлінгіштік белгілерін біледі; -10-ға Бөлінгіштік белгілерін біледі |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Презентация Слайд 7-8 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Жеке жұмыс |
Тапсырманы орындау тәртібін түсіндіреді
10-ға бөлінетін сандарды таңдаңыз.
|
Оқушылар жеке Тапсырманы орындайды «Бөлінгіштік қасиеті» 2-ге бөлінетін сандарды таңдаңыз.
5-ке бөлінетін сандарды таңдаңыз.
|
ҚБ «Қол шапалақтау» әдісі арқылы бағаланады және
дескриптор: -2-ге Бөлінгіштік белгілерін біледі; -3-ке Бөлінгіштік белгілерін біледі; -5ке Бөлінгіштік белгілерін біледі; -10-ға Бөлінгіштік белгілерін біледі
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Презентация |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін есептер шығаруда қолдана біледі. Жинақтау. «Күн салу». Оқушыларға натурал сандардың бөлінгіштігінің қасиеттері жазылған қағаз қиындыларын тарату.
Шуақтарына «2-ге, 5-ке, 3-ке, 10-ға және 9-ға бөлінгіштік белгілер, ЕҮОБ, ЕКОЕ, Жай көбейткіштерге жіктеу, Әріпті өрнектер, санды өрнектер, қосынды, жай сандар, құрама сандар»
«Таңдау» әдісін қолдану. Оқушыларға смайликтер тарату. Үйге тапсырма. №4,№5. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Тақырыпты меңгергенін анықтау Оқушылар келесі сөйлемдерді толықтырады: • Мен білдім … • Қызықты болды… • Қиындық тудырды… •Мен тапсырманы орындадым… • Мен енді… • Сабақтан мен не алдым… |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану (5 сыныпты қайталау)
|
Бөлім: |
5 сынып қайталау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.1.2.14 жай бөлшектерді қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшекті жаңа бөлімге келтіру; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты. |
жай бөлшектерді, аралас сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану тақырыптарын қарастырамыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту
министрлігі
___________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары Сабақтың тақырыбы: Натурал
сандардың бөлінгіштігі (5 сыныпты
қайталау) Бөлім: 5 сыныпта өтілген
материалды қайталау Педагогтің
аты-жөні: Күні: Пән/Сынып:
6 Қатысқандар саны:
Қатыспагандар саны: Сабақтың
тақырыбы: Натурал сандардың
бөлінгіштігі Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары: 5.1.2.5 натурал сандардың
2-ге, 5-ке, 10-ға бөлінгіштік белгілерін
қолдану; Сабақтың
мақсаты: Натурал сандардың бөлінгіштік
белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін
есептер шығаруда қолдана біледі. Сабақ
барысы: Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар 5
минут Ұйым дастыру
Сәлеметсіздерме! Оқушылармен амандасу,
түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Бүгін, Натурал сандардың
бөлінгіштігі тақырыптарын
қарастырамыз
Бүгінгі сабақта
меңгеретініңіз:
Натурал санның бөлгіші мен
еселігі анықтамаларын білу, натурал сандардың 2-ге, 5-ке,
10-ға бөлінгіштік белгілерін
қолдану;
Сәлемдесу Үй тапсырмасын
тексерту Сұрақтарға жауап беру Ынталандыру сөздерін қолдану
«жақсы», «жарайсың», «өте жақсы» 6 сынып оқулығы.
1-бөлім. 10 мин Жаңа сабақ Білу. Қораптың ішінде берілген
сұрақтарға жауап сұрау( өткен сабаққа байланысты сұрақтар
берілген). 2-ге бөлінгіштік қасиетін айт; 5-ке бөлінгіштік қасиетін
айт;10-га бөлінгіштік қасиетін айт; 9-га бөлінгіштік қасиетін
айт Түсіну. Венн диаграммасын құру. Жұп
сандар мен тақ сандардың, жай сандар мен құрама сандардың, ЕҮОБ пен
ЕКОЕ-дің ұқсастықтары мен ерекшеліктерін шеңберлерге жазу. Ортасына
олардың ортақ қасиеттерін жазу. І
топқа: «Жұп сандар
мен тақ
сандар» ІІ
топқа: «Жай сандар
мен құрама
сандар» ІІІ
топқа:«ЕҮОБ пен
ЕКОЕ» Сұрақтарға жауап
береді • 2 санына бөлінгіштік
белгісі: натурал сан 0; 2; 4; 6; 8 цифрларымен аяқталғанда ғана
2-ге бөлінеді Презентация Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті
тақта Слайд 25 минут Бекіту тапсырмасы Талдау. Семантикалық карточкамен
жұмыс. Берілген сандар бойынша карточканы
толтыру. колдану. . А
деңгейі: №1,№3 Семантикалық карточкамен жұмыс
жасайды. Берілген сандар бойынша карточканы + қою арқылы
толтырады .
.дескриптор:
-2-ге
Бөлінгіштік белгілерін
біледі;
-3-ке
Бөлінгіштік белгілерін
біледі;
-5ке
Бөлінгіштік белгілерін
біледі; -10-ға Бөлінгіштік белгілерін
біледі Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті
тақта Презентация Слайд
7-8 Жеке жұмыс
Тапсырманы орындау тәртібін
түсіндіреді
10-ға бөлінетін сандарды
таңдаңыз.
105
91
891
144
7005
9910
342
2220
85
7620
945
463
536
607
325
738
1260
700
Оқушылар жеке Тапсырманы
орындайды «Бөлінгіштік
қасиеті» 2-ге бөлінетін сандарды
таңдаңыз.
738
945
325
7620
1260
85
536
2220
463
342
7005
891
144
607
9910
105
91
700 5-ке бөлінетін сандарды
таңдаңыз.
536
7005
700
342
1260
891
7620
91
325
738
607
9910
144
945
463
105
2220
85
ҚБ «Қол
шапалақтау» әдісі арқылы бағаланады
және
дескриптор: -2-ге
Бөлінгіштік белгілерін
біледі; -3-ке
Бөлінгіштік белгілерін
біледі; -5ке
Бөлінгіштік белгілерін
біледі;
-10-ға Бөлінгіштік
белгілерін біледі
Тақта
Бор
Кітап
Дәптер
Интерактивті
тақта
Презентация
5
минут
Бүгінгі
сабақта:
Натурал сандардың бөлінгіштік
белгілерінің анықтамаларын естеріне түсіреді, олардың қасиеттерін
есептер шығаруда қолдана біледі. Жинақтау. «Күн
салу». Оқушыларға натурал
сандардың бөлінгіштігінің қасиеттері жазылған қағаз қиындыларын
тарату.
Дөңгелектің
ортасына «Натурал сандардың бөлінгіштігі»
Шуақтарына «2-ге, 5-ке,
3-ке, 10-ға және 9-ға бөлінгіштік белгілер, ЕҮОБ, ЕКОЕ, Жай
көбейткіштерге жіктеу, Әріпті өрнектер, санды өрнектер, қосынды,
жай сандар, құрама сандар»
«Таңдау» әдісін қолдану.
Оқушыларға смайликтер тарату. Үйге
тапсырма. №4,№5.
Тақырыпты
меңгергенін анықтау
Тақырыпты
меңгергенін анықтау Оқушылар келесі
сөйлемдерді толықтырады: •
Мен білдім
… •
Қызықты
болды… •
Қиындық
тудырды…
•Мен
тапсырманы орындадым… •
Мен
енді… •
Сабақтан мен
не алдым…
Презентация
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары Сабақтың тақырыбы: Жай
бөлшектер мен ондық бөлшектерге амалдар қолдану (5 сыныпты
қайталау) Бөлім: 5 сынып
қайталау Мұғалімнің
аты-жөні: Пән/Сынып: 6 сынып Қатысқандар
саны: Қатыспағандар саны: Күні: Сабақтың
тақырыбы: Жай бөлшектер мен ондық
бөлшектерге амалдар қолдану Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 5.1.2.14 жай бөлшектерді
қысқартуда бөлшектің негізгі қасиетін қолдану; 5.1.2.15 жай бөлшекті жаңа
бөлімге келтіру; Сабақтың
мақсаты. жай бөлшектерді, аралас
сандарды салыстыру; ондық бөлшектерді қосу және азайтуды
орындау Сабақ
барысы Уақыты Кезең
дері Педагогтің
әрекеті Оқушының
әрекеті Бағалау Ресурстар 5
минут Ұйымдастыру
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Жай бөлшектер мен ондық
бөлшектерге амалдар қолдану тақырыптарын
қарастырамыз
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















