Материалдар / ҚМЖ жоспар.2- сынып. Әдебиеттік оқу
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

ҚМЖ жоспар.2- сынып. Әдебиеттік оқу

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған ҚМЖ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Желтоқсан 2020
827
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

САБАҚ:
Абай атаның сӛзін жақсы тыңдаймын.
А Құнанбаев. Ғылым таппай мақтанба.
Күні
СЫНЫП: 2
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)

Мектеп:
Мұғалімнің есімі:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар:
2.1.1.1 тыңдаған материал бойынша түсінбеген сӛздерін белгілеу, мәтін
мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру
2.2.1.1 - мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рӛлге бӛліп, мәнерлеп оқу;
2.3.1.1 - мұғалім кӛмегімен оқылған шығарманы бӛліктерге бӛліп, жоспар
құру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:
 Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды. Тақырыпты меңгереді.А. Құнанбаев туралы
толық мағлұмат алу, ӛлең мазмұнын түсіне отырып, негізгі ойды ашу.
Оқушылардың басым бӛлігі:
 Тақырыптың маңызы туралы дәлелдеп айтып бере алады.
Кейбір оқушылар:

Бағалау критерийі

 Білімді сыныптастарына түсіндіріп оқулықтан тыс ресурстар қоса алады.
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын ӛзіне аудара алады.

Тілдік құзіреттілік
Ресурстар
Әдіс-тәсілдер
Пәнаралық байланыс
Жоспарланған
уақыт
Басталуы 5 минут

Ортасы 20 минут

Ғылым, Абай Құнанбайұлы.
Оқулық, суреттер, топқа бӛлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,
кері байланыс, стикер.
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, кӛрнекілік. Рефлексия.
Музыка, қазақ тілі,тарих.
Жоспарланған жаттығулар (тӛменде
Ресурстар
жоспарланған жаттығулармен қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
Топқа бӛлу 2 минут
Жіпте жайылған
фотосреттерді алып,
түріне сай топтарға
бӛлінеді.

Психологиялық ахуал қалыптастыру:
«Кӛрші»
Мақсаты: әрбір қатысушының сол топтың бір мүшесі екендігін сезінуі, бірбіріне жылылық сыйлау.
Нұсқаулық:
Кӛршіңді оң жақтан құшақта,
Кӛршіңді сол жақтан құшақта.
Оң жақтағы кӛршіңе бір жымиып,
Сол жақтағы кӛршіңе бір жымиып,
Бүгінгі тренинг барысы,
Біз үлкен отбасы.
Білу және түсіну 10 минут
1. Автор туралы дерек білу.
2. Ӛлең мазмұнын түсіну
3. Жақсы және жаман қасиеттерді тану.
5. Мағынаны тану:
1. Топтық тапсырма:
А) Абай Құнанбаев туралы мәлімет
сызбада кӛрсету, қорғау, толықтыру
Ә) Ӛлеңді мәнерлеп тізбектеп оқу;
Б) Ӛлең мазмұнына талдау жасау:
- Әр топ жобамен қорғайды.

(Кӛршілер қимыл –
қозғалыстар арқылы
жаттығуды жасайды)

«Әлемді шарлау» әдісі
арқылы түсіндіріледі.
Постер жасату.
Оқушылар ӛз ойларын
постерге жазып оқып
береді.

2. Топтық жұмыс:
1 - топ: ------------- 2 - топ:
Бес асыл іс ------------ Бес дұшпан
Талап ---------------- Ӛсек
Еңбек ----------------- ӛтірік
Терең ой --------------- мақтаншақ
Қанағат -------------- еріншек
Рақым ----------------- Бекер мал шашпақ
Қолдану 8 минут Постер жасату.
Абай
Жалпыға арналған тапсырма:
Оқушылар жаңа білімге сай оқулықты қолдана отырып ӛз түсінгендерін
постерге түсіреді.

Сергіту сәті
2 минут

«Қыдырып қайтайық!»
би билеу

Аяқталуы 20 минут

Синтез
Дәптермен жұмыс.
Қосымша тапсырма:
«Мақал жалғастыр «ойыны:
Жақсыдан үйрен
(Жаманнан жирен)
Талап тұлпар
(Білім сұңқар)
Талант қартаймайды
(Білім ортаймайды)
Әріптен білім
(Әліппеден ғылым)
Ақыл азбайды,
(Білім тозбайды)
Ӛнерлі (ӛрге жүзеді)
«Алтын балыққа арналған аквариум» әдісі
Оқушыларға жасырын суреттер таратылады, кімге балық түссе, сол алтын
балық болады, оқушы алтын балықтың маскасын киіп, ортаға шығады.
Басқа оқушылар оған сұрақтар қояды. Егер жауап бере алмаса топ мүшелері
кӛмектесуіне болады.

Үйге тапсырма:

«Қыдырып қайтайық!»
биі

«Алтын балыққа
арналған аквариум»
әдісі

Абай туралы дерек білу
Ӛлеңді мәнерлеп оқу
Жоба қорғау
Саралау – Сіз қосымша
кӛмек кӛрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Рефлексия

Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс

«Бағдаршам» әдісі

Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге кӛмектесетін не білдім?
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!