Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:4г,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кегль-ринг |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; 4.5.3.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигінің жұмыс істеу принципін түсіндіру, оның қолдану салаларын көрсету; Ультрадыбыс датчигінің принциптерін үйретіп, оны әртүрлі жағдайларда қалай қолдану керектігін түсіндіру; Кегль-ринг құрылғыларының жұмысын зерттеп, оларды түрлі ғылыми тәжірибелерде қолдануға арналған практикалық тапсырмалар орындау. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау. "Мозаика" стратегиясы бойынша 2 топқа бөліну: Осылайша, сабақтың тақырыбын сипаттайтын топтар құрылады. 1 топ - түс және ультрадыбыстық датчиктер, 2 топ - кегль-рингтен жарыс ережелері, Қажет болса, мұғалім топтар құруға көмектеседі. Біз қандай топтарды алдық? Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыз? Оның мақсаттары қандай? 1.Суреттер арасында қандай байланыс бар?
Топтық жұмыс. 1-тапсырма: "қараңыз, ойланыңыз, айтыңыз" әдісін қолдана отырып, кегль-ринг жарыстарын өткізу ережелерімен танысу. Мұғалім тапсырманы айтады. 1 қадам. Бейнені қарау https://youtu.be/95F_Rem4Ybc 2 қадам. Топта көргендерін талқылау 3 қадам. Кегельринг жарыстарын өткізу ережелерін арнайы бланкке тұжырымдау және жазу 4 қадам. Топ өкілдерінің ережелерді таныстыруы (қайталаусыз). Топ осы тақырыптан бастайды. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар қояды Дәптерге анықтамаларды жазады |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді бекіту 2-тапсырма. Кегль-рингке қатысу үшін роботты құрастыру кезінде қандай датчиктер қолданатынын көрсет:
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
3-тапсырма. Тәдірибелік жұмыс. «Кегельринг» жарысында арналған бағдарлама құр:
|
Дескриптор - датчиктерді таңдайды Көз жаттығуларын орындайды
Дескриптор - тәжірибелік жұмысты орындайды |
Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!»
|
Оқулық
Жұмыс парағы
Компьютер |
||||||||
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың көмегімен қандай мамандықтардың мамандарының функцияларын жүзеге асыруға болады? Кез-келген маманның функцияларын орындайтын робот үшін ауызша алгоритм жазыңыз Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды
|
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Кегль-ринг
ҚМЖ. Кегль-ринг
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:4г,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кегль-ринг |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.1 түс датчигін қолдану; 4.5.3.2 ультрадыбыс датчигін қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Түс датчигінің жұмыс істеу принципін түсіндіру, оның қолдану салаларын көрсету; Ультрадыбыс датчигінің принциптерін үйретіп, оны әртүрлі жағдайларда қалай қолдану керектігін түсіндіру; Кегль-ринг құрылғыларының жұмысын зерттеп, оларды түрлі ғылыми тәжірибелерде қолдануға арналған практикалық тапсырмалар орындау. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау. "Мозаика" стратегиясы бойынша 2 топқа бөліну: Осылайша, сабақтың тақырыбын сипаттайтын топтар құрылады. 1 топ - түс және ультрадыбыстық датчиктер, 2 топ - кегль-рингтен жарыс ережелері, Қажет болса, мұғалім топтар құруға көмектеседі. Біз қандай топтарды алдық? Біздің сабағымыздың тақырыбы қандай деп ойлайсыз? Оның мақсаттары қандай? 1.Суреттер арасында қандай байланыс бар?
Топтық жұмыс. 1-тапсырма: "қараңыз, ойланыңыз, айтыңыз" әдісін қолдана отырып, кегль-ринг жарыстарын өткізу ережелерімен танысу. Мұғалім тапсырманы айтады. 1 қадам. Бейнені қарау https://youtu.be/95F_Rem4Ybc 2 қадам. Топта көргендерін талқылау 3 қадам. Кегельринг жарыстарын өткізу ережелерін арнайы бланкке тұжырымдау және жазу 4 қадам. Топ өкілдерінің ережелерді таныстыруы (қайталаусыз). Топ осы тақырыптан бастайды. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар қояды Дәптерге анықтамаларды жазады |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді бекіту 2-тапсырма. Кегль-рингке қатысу үшін роботты құрастыру кезінде қандай датчиктер қолданатынын көрсет:
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
3-тапсырма. Тәдірибелік жұмыс. «Кегельринг» жарысында арналған бағдарлама құр:
|
Дескриптор - датчиктерді таңдайды Көз жаттығуларын орындайды
Дескриптор - тәжірибелік жұмысты орындайды |
Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!»
|
Оқулық
Жұмыс парағы
Компьютер |
||||||||
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Роботтардың көмегімен қандай мамандықтардың мамандарының функцияларын жүзеге асыруға болады? Кез-келген маманның функцияларын орындайтын робот үшін ауызша алгоритм жазыңыз Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды
|
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз


















