Авторы: Охас Назгүл Беркінғалиқызы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің «Қособа «мектеп-бөбекжай-балабақша» кешені» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, математика пәні мұғалімі
|
9.3А. Тригонометрия |
Мектеп: Жалпы білім беретін Қособа орта мектеп- балабақша кешені |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Охас Назгүл Беркінғалиқызы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Келтіру формулалары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.4. келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар келтіру формулаларын қорытып шығаруда, ережесін айтуда және есептерді талқылағанда таза академиялық тілде сойлей алады.
Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалогқа:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия, физика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Графикалық органайзермен, түрлі оқу платформаларымен жұмыстану дағдыларын дамыту. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын, қасиеттерін біледі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу. Жағымды атмосфера орнату. Ұжымдық жұмыс Сергіту сәті: « Функциялар қара жорғасы» Оқушылар орындарынан тұрып, бір-бірінің қолдарынан ұстап қара жорға биін тригонометриялық функция қисықтарын жасау арқылы, яғни толқын жасау арқылы билейді. Білімді өзектілеу және топқа бөлу Жеке жұмыс Белсенді оқыту әдісі: «Доп лақтыру» Саралау тәсілі: «Жіктеу» (аралас гендерлік топ) Алдын ала дайындалған тақтада тақтаны 4 ширекке бөліп тұратындай етіліп координаталық жүйедегі тригонометриялық шеңбер салынған. Доп лақтыру арқылы оқушыны таңдап, төрт тригонометриялық функцияның біреуін атаймын. Оқушы допты тақтаға лақтырып қай ширекке тиген болса сол ширектегі өзіне айтылған функцияның таңбасын айтады. Осылайша барлық оқушылар өздеріне айтылған функцияның кез келген ширектегі таңбасын еске түсіреді. Оқушылар cos\sin және tg\ctg болып екі топқа бөлінеді. ҚБ: «шапалақтау» әдісі арқылы өзара бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 5 мин 7 мин 7 мин 3 мин 5 мин Сабақтың соңы 6 мин |
Жұптық жұмыс. Оқушылар үй тапсырмасын топтағы көршілерімен дәптерлерін алмастыру арқылы тексереді Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары экранға шығады. Оқушылар, біздер алдыңғы сабақта толықтауыш бұрыштарда ұқсас вункциялардың мәндерінің тең болатынын дәлелдеген болатынбыз. Енді бүгінгі сабақта осы теореманы қолдана отырып келтіру формулаларын қорытып шығарамыз.
Бейнеролик «Келтіру формулалары»
Ұжымдық жұмыс Белсенді оқу әдісі: «ТӨДК» Саралау тәсілі: Диалог және қолдау көрсету Бейнероликті талқылау. Тақырып бойынша сұрақтар қойылады. Оқушы сыныптастарының пікірін тыңдай отырып, берілген пікірді ТОЛЫҚТЫРЫП, ӨЗГЕРТІП, ДАМЫТЫП немесе КҮРДЕЛЕНДІРЕ алатындығын шешуі тиіс. Бағалау критерийі:
Ойлау дағдыларының деңгейі: білу және түсіну
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Охас Назгүл Беркінғалиқызы Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
ҚМЖ Келтіру формулалары 9-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
9.2.4.4. келтіру формулаларын қорытып шығару және қолдануπ/2+α; π+α; түріндегі бұрыштардың тригонометриялық функцияларын αбұрышының функциялары арқылы өрнектейтін формулаларды келтіру формулалары деп атайды.
Материалдың қысқаша нұсқасы Авторы: Охас Назгүл Беркінғалиқызы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігі білім басқармасының Сырым ауданы білім беру бөлімінің «Қособа «мектеп-бөбекжай-балабақша» кешені» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, математика пәні мұғалімі
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















