Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Google drive -та құжатты бірлесіп жұмыс істеу қызметін пайдалану |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
20.09.2024 ж |
|||
|
Сынып 6а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіру; 6.1.2.1 операциялық жүйелердің негізгі функцияларын атау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу; Сыныпта көңілді ахуал орнату. Жаңа топ құру: 1-ден 3-ке дейін санау арқылы топтарға бірігеді. |
Өткен сабақты пысықтау: «Артығын алып таста» Оқушыларға кестеде өткен тақырып бойынша мәліметтер жазылған кесте беріледі. Оқушылар артық сөздерді алып тастаулары керек.
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырып туралы білім деңгейлерін анықтау үшін ынталандыру сұрақтарын қою
Оқулықпен жұмыс: Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талдайды. (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады) |
Топтық жұмыс: №1 тапсырма. Жүйелі блокта орналасқан ішкі құрылғылардың орналасуына қарап (4-сурет) олардың атауларын анықтаңдар. Осы деректерді пайдаланып 2-кестені толтырыңдар.
Жұптық жұмыс: №2 тапсырма. 4-суретте берілген жүйелі блоктың ішкі құрылысына қарап, компьютердің құрылғыларының әрекеттесуін көрсететін өз сызба нұсқаңды дайындап, ұсын. «Әдебиет лотосы» ойыны Оқушылар сабақта үйренген сөздерін жылдам айтады. Кім көп сөз айтады жеңімпаз болады |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Компьютер» сөзіне синквейн жасау Электронды тест жұмысын орындату |
Рефлексия: - сабақтағы көңіл күйім қандай болды? - бүгін қандай ақпарат алдым? - алған ақпаратты кімдермен бөлісемін? |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы
|
Төменде берілген тақырыптар бойынша жоба жұмысын дайында.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Компьютер қалай жұмыс істейді?
ҚМЖ. Компьютер қалай жұмыс істейді?
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Google drive -та құжатты бірлесіп жұмыс істеу қызметін пайдалану |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
20.09.2024 ж |
|||
|
Сынып 6а,ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютер қалай жұмыс істейді? |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.2 компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекеттесуін түсіндіру; 6.1.2.1 операциялық жүйелердің негізгі функцияларын атау. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу; Сыныпта көңілді ахуал орнату. Жаңа топ құру: 1-ден 3-ке дейін санау арқылы топтарға бірігеді. |
Өткен сабақты пысықтау: «Артығын алып таста» Оқушыларға кестеде өткен тақырып бойынша мәліметтер жазылған кесте беріледі. Оқушылар артық сөздерді алып тастаулары керек.
|
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырып туралы білім деңгейлерін анықтау үшін ынталандыру сұрақтарын қою
Оқулықпен жұмыс: Мұғалім жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талдайды. (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады) |
Топтық жұмыс: №1 тапсырма. Жүйелі блокта орналасқан ішкі құрылғылардың орналасуына қарап (4-сурет) олардың атауларын анықтаңдар. Осы деректерді пайдаланып 2-кестені толтырыңдар.
Жұптық жұмыс: №2 тапсырма. 4-суретте берілген жүйелі блоктың ішкі құрылысына қарап, компьютердің құрылғыларының әрекеттесуін көрсететін өз сызба нұсқаңды дайындап, ұсын. «Әдебиет лотосы» ойыны Оқушылар сабақта үйренген сөздерін жылдам айтады. Кім көп сөз айтады жеңімпаз болады |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.
|
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
«Компьютер» сөзіне синквейн жасау Электронды тест жұмысын орындату |
Рефлексия: - сабақтағы көңіл күйім қандай болды? - бүгін қандай ақпарат алдым? - алған ақпаратты кімдермен бөлісемін? |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы
|
Төменде берілген тақырыптар бойынша жоба жұмысын дайында.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














