Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
«Компьютер құнын есептеу» жобасын орындау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
24.10.2024 ж |
|||
|
Сынып 9ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Компьютер құнын есептеу» . БЖБ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 - компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау 9.1.2.1- қолданушының қажеттілігіне байланысты программалық қамтамасыз етуді таңдау 9.3.1.1 - электронды кестеде процестердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық және тағы басқа) өңдеу және зерттеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. Ой сергіту жаттығуы. «Сиқырлы жұмыртқа» ойыны. Әр оқушы жұмыртқа бейнесінде берілген формаларға жаңа зат пайда болатындай етіп, аяқтап сурет салады. Үй тапсырмасын пысықтау «Сұхбат алу» Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір-бірімен тақырып бойынша сұхбат құрады. Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқу мақсатымен таныстыру. Ауызша мадақтау, ынталандыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
А4 парағы Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау Компьютер сатып алатын әрбір адам қандай мәселелерге назар аударуы керек? Компьютерді қай жерден және қалай сатып алу керек деп ойлайсың? Қажеттілік пен мүмкіндікке қарай компьютер және программа конфигурацияларын қалай тиімді таңдауға болады? Бұл үшін нені білу керек? Оқулықпен жұмыс -жеке оқып, топта талқылайды Мұғалімнің түсіндірмесі -Әдістемелікті жаңа ақпаратпен, тізімдердің қызметі мен түрлері қызметін интербелсенді тақтада түсіндіреді. Кестемен жұмыс. Оқушылар бір-бірінен кеңес сұрайды. Компьютер сатып алу үшін кестедегі мәліметтерді толықтыру керек.
Топтық жұмыс Компьютерді қолданылуына қарай жіктеңдер (үй, ойын және т.б). Әр компьютердің қолданылуына қарай олардың ішкі құрылғыларына қажетті сипаттамаларды жеке қағазға түсіріңдер. Мысалы, ойын компьютерінде қандай сипаттамалар болуы керек? Компьютермен жұмыс: Интернет қызметін және компьютер жайлы әдебиеттерді пайдаланып Excel кестелік процессорында «Компьютер бағасын есептеушіні» модельдеңдер. Мысалы (1-сурет). Компьютер құрылғыларының атауы, саны мен есептеуге арналған формулаларды құрыңдар. Қазақстанға компьютер бөлшектері шет елдерден әкелінетіндіктен АҚШ долларының Ұлттық валюта бағамының өзгеруіне байланысты компьютерлер арзандап немесе қымбаттауы мүмкін. (2-сурет) Оқушылардың жұмыстарын «Сағат» әдісі бойынша бағалау. Сағат шкаласына оқушылардың аттары стикерге жазылып жапсырылады. |
Мұғалімді тыңдайды Кестемен танысады Дескриптор - Компьютердің техникалық сипаттамасын анықтайды. Дескриптор Компьютерді қолданылуына қарай сипаттайды. Дескриптор -Компьютердің бағасын есептеуді компьютерде орындайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. 3 балл 4 балл 4 балл |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1. Компьютердің бағасы неге тәуелді деп ойлайсың? 2. Компьютердің бағасын онлайн есептудің қандай тиімді жақтары бар? 3. Ойын компьютерлерін сатып алуда қандай құрылғыларының сипаттамасы жоғары болуы керек? 4. Дизайнер компьютерін таңдау үшін қай құрылғылардың сипаттамалары жоғары болуы керек? 5. Ақпараттың өзектілігіне қандай мысалдар келтіруге болады? «Тазалық» әдісі. Оқушылар сабақта жақсы түсінген мәліметтерді чемоданға, ойланатын мәліметтерді еттартқышқа, қажетсіз ақпараттарды қоқыс шелегіне салады. |
Берілген тапсырмаларды орындайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Оқулық Плакат, маркер |
|
Үй тапсырмасы |
Берілген тақырыптар бойынша жоба жасау: Программалық жабдықтар; Қалай өзіме ең жақсы, ең арзан компьютер сатып аламын? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. «Компьютер құнын есептеу» . БЖБ
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
«Компьютер құнын есептеу» жобасын орындау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
24.10.2024 ж |
|||
|
Сынып 9ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Компьютер құнын есептеу» . БЖБ |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 - компьютердің міндетіне қарай конфигурациясын таңдау 9.1.2.1- қолданушының қажеттілігіне байланысты программалық қамтамасыз етуді таңдау 9.3.1.1 - электронды кестеде процестердің моделін (физикалық, биологиялық, экономикалық және тағы басқа) өңдеу және зерттеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. Ой сергіту жаттығуы. «Сиқырлы жұмыртқа» ойыны. Әр оқушы жұмыртқа бейнесінде берілген формаларға жаңа зат пайда болатындай етіп, аяқтап сурет салады. Үй тапсырмасын пысықтау «Сұхбат алу» Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір-бірімен тақырып бойынша сұхбат құрады. Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқу мақсатымен таныстыру. Ауызша мадақтау, ынталандыру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
А4 парағы Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Миға шабуыл сұрақтарымен жұмыс жасау Компьютер сатып алатын әрбір адам қандай мәселелерге назар аударуы керек? Компьютерді қай жерден және қалай сатып алу керек деп ойлайсың? Қажеттілік пен мүмкіндікке қарай компьютер және программа конфигурацияларын қалай тиімді таңдауға болады? Бұл үшін нені білу керек? Оқулықпен жұмыс -жеке оқып, топта талқылайды Мұғалімнің түсіндірмесі -Әдістемелікті жаңа ақпаратпен, тізімдердің қызметі мен түрлері қызметін интербелсенді тақтада түсіндіреді. Кестемен жұмыс. Оқушылар бір-бірінен кеңес сұрайды. Компьютер сатып алу үшін кестедегі мәліметтерді толықтыру керек.
Топтық жұмыс Компьютерді қолданылуына қарай жіктеңдер (үй, ойын және т.б). Әр компьютердің қолданылуына қарай олардың ішкі құрылғыларына қажетті сипаттамаларды жеке қағазға түсіріңдер. Мысалы, ойын компьютерінде қандай сипаттамалар болуы керек? Компьютермен жұмыс: Интернет қызметін және компьютер жайлы әдебиеттерді пайдаланып Excel кестелік процессорында «Компьютер бағасын есептеушіні» модельдеңдер. Мысалы (1-сурет). Компьютер құрылғыларының атауы, саны мен есептеуге арналған формулаларды құрыңдар. Қазақстанға компьютер бөлшектері шет елдерден әкелінетіндіктен АҚШ долларының Ұлттық валюта бағамының өзгеруіне байланысты компьютерлер арзандап немесе қымбаттауы мүмкін. (2-сурет) Оқушылардың жұмыстарын «Сағат» әдісі бойынша бағалау. Сағат шкаласына оқушылардың аттары стикерге жазылып жапсырылады. |
Мұғалімді тыңдайды Кестемен танысады Дескриптор - Компьютердің техникалық сипаттамасын анықтайды. Дескриптор Компьютерді қолданылуына қарай сипаттайды. Дескриптор -Компьютердің бағасын есептеуді компьютерде орындайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. 3 балл 4 балл 4 балл |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1. Компьютердің бағасы неге тәуелді деп ойлайсың? 2. Компьютердің бағасын онлайн есептудің қандай тиімді жақтары бар? 3. Ойын компьютерлерін сатып алуда қандай құрылғыларының сипаттамасы жоғары болуы керек? 4. Дизайнер компьютерін таңдау үшін қай құрылғылардың сипаттамалары жоғары болуы керек? 5. Ақпараттың өзектілігіне қандай мысалдар келтіруге болады? «Тазалық» әдісі. Оқушылар сабақта жақсы түсінген мәліметтерді чемоданға, ойланатын мәліметтерді еттартқышқа, қажетсіз ақпараттарды қоқыс шелегіне салады. |
Берілген тапсырмаларды орындайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Оқулық Плакат, маркер |
|
Үй тапсырмасы |
Берілген тақырыптар бойынша жоба жасау: Программалық жабдықтар; Қалай өзіме ең жақсы, ең арзан компьютер сатып аламын? |
|
|
шағым қалдыра аласыз



