Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: |
Компьютер мен жүйелердің техникалық сипаттамалары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
03.10.2024 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 әртүрлі электрондық құрылғылардың адам ағзасына әсері туралы мысалдар келтіріп, қорғау әдістерін тиімді пайдалану |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар қағазға өз бойындағы өздеріне ұнамайтын қасиетін жазады. Умаждалған қағазды қоқыс жәшігіне тастап, сабаққа көңілді қатысады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
|
Топқа біріктіру:
Қызығушылықты ояту
Миға шабуыл. |
«Атомдар мен молекулалар» әдісі
«Сыр сандық» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау
Миға шабуыл стратегиясы арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу: |
Оқушылар шеңбер болып тұрады. Мұғалім атомдар дегенде екеуден бірігеді, молекулалар дегенде тарайды, тағы атомдар дегенде үшеуден бірігеді, тағы солай топқа бірігеді Өткен сабақтан есте қалған 10 анықтаманы жазады. Осы аталған анықтамалардың ішінен ұнаған үшеуін белгілеп, солар туралы толығырақ мәлімет жазып, сандыққа салады. Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді. -Адам ағзасына қоршаған ортадан және тұрмыста жағымсыз әсер етуші қандай факторларды айта аласын? -«Электрмагниттік сәуле» дегеніміз не? Оның адам ағзасына әсері жайлы қандай біліміңді ортаға сала аласың? -Компьютерді шектен тыс пайдаланудың жағымсыз әсері жайлы не айта аласыңдар? |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Диск материалы арқылы таныстырылым жасау. |
Оқулықпен жұмыс Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, мұғаліммен бірге талдайды. Визуалды ақпарат алады. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау. |
||
|
Топтық жұмыс |
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалімнің көмек беруі қажет. «Жиксо» әдісі арқылы қолдау көрсету. |
Күнделікті өздерің пайдаланып жүрген электр құрылғыларының ішінен 3 құрылғыны таңдап алыңдар. Осы құрылғылар- дың адам ағзасына әсерін анықтаңдар. Анықтама жазыңдар. Дескриптор
|
2 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс. |
2-тапсырма көлемі үлкендеу тапсырма. Алдымен Мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды.
3-тапсырма шығармашылық тапсырма. Өз беттерінше орындауын қадағалау. |
2-тапсырманы мұғалімнің нұсқауымен орындайды. Компьютердің адам ағзасына әсер ететін жағымсыз аспекті- лерін анықтау мақсатында 10 сұрақтан тұратын сауалнама ұсыныңдар. Дескрипторлар: - Компьютерді пайдаланудың адам ағзасына жағымсыз әсерлерін анықтайды. 3-тапсырманы өз беттерінше орындайды. Компьютер пайдаланудың адам ағзасына кері әсерін болдырмаудың 5 жолын көрсетіп, дәлелді мысал келтір. Себебін түсіндір. Қорытынды есеп жаз. Дескриптор -компьютер пайдаланудың кері аспектілерінің маңыздылығын тұжырымдайды. |
4 балл
4 балл |
Компьютер, информатика, 8-сынып оқулығы |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту. |
Жаңа сабақты бекіту үшін «Нысана» ойынын қолдану. |
Оқушылар нысанаға көздеген оқ қайсысына тисе, сол сұраққа жауап береді. Нысанада сұрақтар жазылады.
ауруларды атай аласың?
ға қандай жағымсыз әсері бар?
әсері қандай? Компьютердің адам ағзасына кері әсерімен қалай күресу керек? |
Өздерін-өзі бағалау |
Нысана. |
|
Кері байланыс |
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. |
Оқушылар сабақ туралы жақсы екі пікір, бір сын айтады. |
|
Онлайн мектеп |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері.
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімді жоспар тарауы: |
Компьютер мен жүйелердің техникалық сипаттамалары |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
03.10.2024 ж |
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерді пайдаланудың кері аспектілері. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.1 әртүрлі электрондық құрылғылардың адам ағзасына әсері туралы мысалдар келтіріп, қорғау әдістерін тиімді пайдалану |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі: |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі. Оқушылар қағазға өз бойындағы өздеріне ұнамайтын қасиетін жазады. Умаждалған қағазды қоқыс жәшігіне тастап, сабаққа көңілді қатысады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
|
Топқа біріктіру:
Қызығушылықты ояту
Миға шабуыл. |
«Атомдар мен молекулалар» әдісі
«Сыр сандық» әдісі арқылы өткен сабақты пысықтау
Миға шабуыл стратегиясы арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу: |
Оқушылар шеңбер болып тұрады. Мұғалім атомдар дегенде екеуден бірігеді, молекулалар дегенде тарайды, тағы атомдар дегенде үшеуден бірігеді, тағы солай топқа бірігеді Өткен сабақтан есте қалған 10 анықтаманы жазады. Осы аталған анықтамалардың ішінен ұнаған үшеуін белгілеп, солар туралы толығырақ мәлімет жазып, сандыққа салады. Оқушылар берілген сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді. -Адам ағзасына қоршаған ортадан және тұрмыста жағымсыз әсер етуші қандай факторларды айта аласын? -«Электрмагниттік сәуле» дегеніміз не? Оның адам ағзасына әсері жайлы қандай біліміңді ортаға сала аласың? -Компьютерді шектен тыс пайдаланудың жағымсыз әсері жайлы не айта аласыңдар? |
||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану |
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау. Диск материалы арқылы таныстырылым жасау. |
Оқулықпен жұмыс Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады, мұғаліммен бірге талдайды. Визуалды ақпарат алады. Мақсаты: аудиал және визуал оқушылардың білім алуына жағдай жасау. |
||
|
Топтық жұмыс |
1-тапсырма жалпы тапсырма. Мұғалімнің көмек беруі қажет. «Жиксо» әдісі арқылы қолдау көрсету. |
Күнделікті өздерің пайдаланып жүрген электр құрылғыларының ішінен 3 құрылғыны таңдап алыңдар. Осы құрылғылар- дың адам ағзасына әсерін анықтаңдар. Анықтама жазыңдар. Дескриптор
|
2 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Жұптық жұмыс
Жеке жұмыс. |
2-тапсырма көлемі үлкендеу тапсырма. Алдымен Мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындайды.
3-тапсырма шығармашылық тапсырма. Өз беттерінше орындауын қадағалау. |
2-тапсырманы мұғалімнің нұсқауымен орындайды. Компьютердің адам ағзасына әсер ететін жағымсыз аспекті- лерін анықтау мақсатында 10 сұрақтан тұратын сауалнама ұсыныңдар. Дескрипторлар: - Компьютерді пайдаланудың адам ағзасына жағымсыз әсерлерін анықтайды. 3-тапсырманы өз беттерінше орындайды. Компьютер пайдаланудың адам ағзасына кері әсерін болдырмаудың 5 жолын көрсетіп, дәлелді мысал келтір. Себебін түсіндір. Қорытынды есеп жаз. Дескриптор -компьютер пайдаланудың кері аспектілерінің маңыздылығын тұжырымдайды. |
4 балл
4 балл |
Компьютер, информатика, 8-сынып оқулығы |
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс Жаңа сабақты бекіту. |
Жаңа сабақты бекіту үшін «Нысана» ойынын қолдану. |
Оқушылар нысанаға көздеген оқ қайсысына тисе, сол сұраққа жауап береді. Нысанада сұрақтар жазылады.
ауруларды атай аласың?
ға қандай жағымсыз әсері бар?
әсері қандай? Компьютердің адам ағзасына кері әсерімен қалай күресу керек? |
Өздерін-өзі бағалау |
Нысана. |
|
Кері байланыс |
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. |
Оқушылар сабақ туралы жақсы екі пікір, бір сын айтады. |
|
Онлайн мектеп |
шағым қалдыра аласыз



