Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
3.10.2024 ж |
|||
|
Сынып 9ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау 8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ой сергіту. «Толағай» ойыны. Екі топ болып қатарға тұрады. Бірінші топ – мәшине, екінші топ ұшақ құрастыруы керек. Ол үшін алдында кездескен кедергілерден сүрінбей жылдам өтіп, өздеріне қажет құралдарды алып барулары керек. Қай топ бірінші болып құрастырса, сол топ жеңімпаз болады. Жеңімпаз топ мадақталады. Үй тапсырмасын пысықтау «Өкіл» әдісі. 1-топ: «Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу». 2-топ: «Плагиат» дегеніміз не? тақырыбында постер жасайды. Топтар бір-бірлеріне келген өкілдерге жұмыстарын түсіндіріп береді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Миға шабуыл Дербес компьютердің қандай құрылғыларын білесің? Олар жайлы әңгімеле. Істеп тұрған компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының техникалық сипаттамаларын қалай білуге болады? Жаңа білім. Мұғалімнің түсіндірмесі бойынша мәтіндік редакторлардың айырмашылығымен таныстырады.
Дескриптор
Топтық жұмыс Пайдалану мақсатына қарай компьютерлердің конфигурацияларын таңдаңдар. Мақсатына қарай компьютер құрылғыларының техникалық сипаттамаларын анықтаңдар . Дескриптор
Жұптық жұмыс Дизайн маманы үшін қажетті компьютердің конфигурациясына құрылғылар таңдап ұсыныңдар. Дескриптор Компьютер конфигурациясының маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары қоржынға фишкалар жинау арқылы бағаланады. |
Мұғалімді тыңдайды 4 балл 4 балл |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Фишкалар, қоржын |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Дәптермен жұмыс Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. 1. Компьютердің қандай түрлері бар? Оларға сипаттама бер. 2. Дербес компьютер дегеніміз не? 3. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады? Сипатта. 4. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады? Сипатта. 5. Компьютерде орнатылған программалық жабдықтармен құрылғылардың сипаттамаларын қалай көруге болады? «БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады. |
Өзін-өзі бағалау. 2 балл |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Оқушының дәптерімен жұмыс |
|
Үй тапсырмасы |
Компьютердің конфигурациясы тақырыбында жоба жасау. |
|
Онлайн мектеп |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Компьютердің конфигурациясы
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім |
Компьютер таңдаймыз |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
3.10.2024 ж |
|||
|
Сынып 9ә,б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютердің конфигурациясы |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.1.1 мақсатына байланысты компьютердің конфигурациясын таңдау 8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Құндылықтарға баулу |
"Тәуелсіздік және Отаншылдық" ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. Ой сергіту. «Толағай» ойыны. Екі топ болып қатарға тұрады. Бірінші топ – мәшине, екінші топ ұшақ құрастыруы керек. Ол үшін алдында кездескен кедергілерден сүрінбей жылдам өтіп, өздеріне қажет құралдарды алып барулары керек. Қай топ бірінші болып құрастырса, сол топ жеңімпаз болады. Жеңімпаз топ мадақталады. Үй тапсырмасын пысықтау «Өкіл» әдісі. 1-топ: «Әлеуметтік желіде ақпарат алмасу». 2-топ: «Плагиат» дегеніміз не? тақырыбында постер жасайды. Топтар бір-бірлеріне келген өкілдерге жұмыстарын түсіндіріп береді. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Миға шабуыл Дербес компьютердің қандай құрылғыларын білесің? Олар жайлы әңгімеле. Істеп тұрған компьютердің ішкі және сыртқы құрылғыларының техникалық сипаттамаларын қалай білуге болады? Жаңа білім. Мұғалімнің түсіндірмесі бойынша мәтіндік редакторлардың айырмашылығымен таныстырады.
Дескриптор
Топтық жұмыс Пайдалану мақсатына қарай компьютерлердің конфигурацияларын таңдаңдар. Мақсатына қарай компьютер құрылғыларының техникалық сипаттамаларын анықтаңдар . Дескриптор
Жұптық жұмыс Дизайн маманы үшін қажетті компьютердің конфигурациясына құрылғылар таңдап ұсыныңдар. Дескриптор Компьютер конфигурациясының маңыздылығын тұжырымдайды. Оқушылардың жұмыстары қоржынға фишкалар жинау арқылы бағаланады. |
Мұғалімді тыңдайды 4 балл 4 балл |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Фишкалар, қоржын |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Дәптермен жұмыс Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындау. 1. Компьютердің қандай түрлері бар? Оларға сипаттама бер. 2. Дербес компьютер дегеніміз не? 3. Компьютердің ішкі құрылғыларына не жатады? Сипатта. 4. Сыртқы құрылғыларға қандай құрылғылар жатады? Сипатта. 5. Компьютерде орнатылған программалық жабдықтармен құрылғылардың сипаттамаларын қалай көруге болады? «БББ кестесі» әдісі. Оқушылар сабақ туралы не білетінін, не білгенін, не білгісі келетінін кестеге жазады. |
Өзін-өзі бағалау. 2 балл |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Оқушының дәптерімен жұмыс |
|
Үй тапсырмасы |
Компьютердің конфигурациясы тақырыбында жоба жасау. |
|
Онлайн мектеп |
шағым қалдыра аласыз



