|
Бөлім: |
Деректер базасы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
Компьютердің конфигурациясы |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер қоры. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.1 "дерекқор, жазба, өріс" терминдерін түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
"Дерекқор", "жазба", "өріс" ұғымдарын түсіндіреді және олардың арасындағы айырмашылықты нақты мысалдар арқылы ажыратады. |
|
|
«Адал азамат» бағдарламасының құндылықтарын кіріктіру |
Деректерді жинау, сақтау және өңдеу кезінде ақпараттың дұрыстығына, сенімділігіне және этикалық қолданылуына мән береді. |
|
|
Апта дәйексөзі |
Әділдік және жауапкершілік айы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Менің бүгінгі сабақтағы мақсатым» жаттығуы Миға шабуыл: ЖИ қолдану «Ассоциация» ойыны – «Дерек» сөзіне байланысты сөздер айту Ойлан:
|
Мұғаліммен амандасады, сабаққа қажетті құралдарын дайындайды. Құндылық: Мақсатын нақтылайды Сұрақтарға жауап береді |
10 баллдық жүйе Оқушылардың сабақ барысындағы белсенділігі мен практикалық жұмыстарын бақылау арқылы бағалау Бағалау критерийлері Терминдерді түсінеді Мысал келтіреді |
Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс парағы Презентация |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 30 мин |
Жаңа сабақты меңгеру Мұғалім түсіндірмесі Дерекқор белгілі бір құрылыммен ұйымдастырылған ақпараттар жиынтығы Жазба бір объектіге (мысалы, бір оқушыға) қатысты барлық ақпарат Ө |
Мұғалімді тыңдайды Сабақ тақырыбын термин сөздерді дәптерге жазып алады
АВС деңгей
-кестеге қажетті ақпаратты жинақтайды -кестені дұрыс қояды, мәліметпен толықтырады Кестені дұрыс толтырып, безендіреді
Ебқ оқушы мұғалімнің қолдауымен кесте элементтерін өңдейді, мәліметпен толықтырады
Терминдердің анықтамасын біледі Сәйкестікті дұрыс орындайды
Тапсырмаларды орындайды Ебқ оқушы тапсырмаларға ауызша жауап береді
|
Жаңа ақпаратпен танысады
Дескриптор: -деректерге сәйкес кесте құрады 1 балл; -мәліметтермен толықтырады 1балл; -кестені өңдейді 2 балл;
Дескриптор: -анықтамаларды біледі 1балл; -сәйкестікті анықтайды 1 балл; Дескриптор: -деректер қорының тұрін ажыратады 2 балл;
Дескриптор: -тапсырмаларды дұрыс орындайды 1 балл; Дескриптор: -тапсырмаларды дұрыс орындайды 1 балл |
Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс парағы Презентация Компьютер Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс парағы Презентация Компьютер |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Үйге тапсырма Өз қалауың бойынша бір дерекқор тақырыбын таңдап, 5 жазбадан тұратын кесте құрастыр. Әр жазбада кемінде 4 өріс болсын. Google Кестеде жасап, сілтемесін мұғалімге жібер Сабақты қорытындылау: Рефлексия «Бағдаршам» әдісі |
Үй тапсырмасын жазып алады
ЕБҚ:Рефлексияны жазбаша емес, ауызша немесе смайликтерді көрсету арқылы береді. Өз жұмыстарын бағалайды |
Ауызша мадақтау: Мұғалім оқушылардың әрбір дұрыс және шығармашылық әрекетін "Тамаша!", "Жақсы идея!", қолдап отырады. |
Интерактивті тақта Презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ, Компьютердің конфигурациясы, 9 сынып
ҚМЖ, Компьютердің конфигурациясы, 9 сынып
|
Бөлім: |
Деректер базасы |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
Компьютердің конфигурациясы |
|
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер қоры. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.1 "дерекқор, жазба, өріс" терминдерін түсіндіру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
"Дерекқор", "жазба", "өріс" ұғымдарын түсіндіреді және олардың арасындағы айырмашылықты нақты мысалдар арқылы ажыратады. |
|
|
«Адал азамат» бағдарламасының құндылықтарын кіріктіру |
Деректерді жинау, сақтау және өңдеу кезінде ақпараттың дұрыстығына, сенімділігіне және этикалық қолданылуына мән береді. |
|
|
Апта дәйексөзі |
Әділдік және жауапкершілік айы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Менің бүгінгі сабақтағы мақсатым» жаттығуы Миға шабуыл: ЖИ қолдану «Ассоциация» ойыны – «Дерек» сөзіне байланысты сөздер айту Ойлан:
|
Мұғаліммен амандасады, сабаққа қажетті құралдарын дайындайды. Құндылық: Мақсатын нақтылайды Сұрақтарға жауап береді |
10 баллдық жүйе Оқушылардың сабақ барысындағы белсенділігі мен практикалық жұмыстарын бақылау арқылы бағалау Бағалау критерийлері Терминдерді түсінеді Мысал келтіреді |
Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс парағы Презентация |
|
Сабақтың ортасы 10 мин 30 мин |
Жаңа сабақты меңгеру Мұғалім түсіндірмесі Дерекқор белгілі бір құрылыммен ұйымдастырылған ақпараттар жиынтығы Жазба бір объектіге (мысалы, бір оқушыға) қатысты барлық ақпарат Ө |
Мұғалімді тыңдайды Сабақ тақырыбын термин сөздерді дәптерге жазып алады
АВС деңгей
-кестеге қажетті ақпаратты жинақтайды -кестені дұрыс қояды, мәліметпен толықтырады Кестені дұрыс толтырып, безендіреді
Ебқ оқушы мұғалімнің қолдауымен кесте элементтерін өңдейді, мәліметпен толықтырады
Терминдердің анықтамасын біледі Сәйкестікті дұрыс орындайды
Тапсырмаларды орындайды Ебқ оқушы тапсырмаларға ауызша жауап береді
|
Жаңа ақпаратпен танысады
Дескриптор: -деректерге сәйкес кесте құрады 1 балл; -мәліметтермен толықтырады 1балл; -кестені өңдейді 2 балл;
Дескриптор: -анықтамаларды біледі 1балл; -сәйкестікті анықтайды 1 балл; Дескриптор: -деректер қорының тұрін ажыратады 2 балл;
Дескриптор: -тапсырмаларды дұрыс орындайды 1 балл; Дескриптор: -тапсырмаларды дұрыс орындайды 1 балл |
Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс парағы Презентация Компьютер Интербелсенді тақта Оқулық Жұмыс парағы Презентация Компьютер |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Үйге тапсырма Өз қалауың бойынша бір дерекқор тақырыбын таңдап, 5 жазбадан тұратын кесте құрастыр. Әр жазбада кемінде 4 өріс болсын. Google Кестеде жасап, сілтемесін мұғалімге жібер Сабақты қорытындылау: Рефлексия «Бағдаршам» әдісі |
Үй тапсырмасын жазып алады
ЕБҚ:Рефлексияны жазбаша емес, ауызша немесе смайликтерді көрсету арқылы береді. Өз жұмыстарын бағалайды |
Ауызша мадақтау: Мұғалім оқушылардың әрбір дұрыс және шығармашылық әрекетін "Тамаша!", "Жақсы идея!", қолдап отырады. |
Интерактивті тақта Презентация |
шағым қалдыра аласыз

ріс жазбаның жеке элементі,
баған













