Тақырып бойынша 31 материал табылды

ҚМЖ. Компьютерлік желілер.

Материал туралы қысқаша түсінік
8.1.3.1 желінің өткізу қабілетін анықтау 7.1.3.1 компьютерлік желілерді жіктеу
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді:

Қысқамерзімді жоспар

Ұзақмерзімді жоспар тарауы:

Компьютер мен жүйелердің техникалық сипаттамалары


Педагогтің аты-жөні:

Г.Бейсеева

Күні:

03.10.2024 ж

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Компьютерлік желілер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.3.1 желінің өткізу қабілетін анықтау

7.1.3.1 компьютерлік желілерді жіктеу

Сабақтың мақсаты:

  • компьютерлік желі ұғымы мен түрлерін анықтау;

  • компьютерлік желі түрлерін салыстыру;

  • компьютерлік желілерді қолданудың маңыздылығын тұжырымдау.

Құндылықтарға баулу

"Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Мұғалімнің іс-

әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу, түгендеу Сыныпта психологиялық ахуал орнату.

«Гүл шоғы» әдісі.

Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі

Оқушылар шеңбер болып тұрып, гүл шоғын ұсынып тілек айтады, сабаққа көңілді қатысады

Оқушыларды ынталандыру мақсатында

1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.

Тапсырма орындауға қажетті құралдар.

Топқа біріктіру:







Қызығушылы қты ояту

«Сағат» әдісі





Қызу оқу жұмысымен шұғылдану үшін қызығушылығын ояту мақсатында өткен сабақты пысықтау үшін техникалық диктант жаздыру.

«Миға шабуыл» тәсілі арқылы өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастыру

Оқушылар сыныпта еркін жүреді. Мұғалім бір дегенде сағат 12- де, 2 дегенде 15-те, 3 дегенде 18-де кездесетін достарын жазып топ құрады.

Оқушылар берілген мәтінде сәйкес сөздерді нүктелердің орнына қойып дәптерлеріне жазады.

Техникалық диктант

Процессор - .. орындауға арналған компьютердің негізгі құрылғысы. Ол компьютердің .. . Компьютердің ең қымбат .. болып табылады.

Процессорды .. және .. фирмалары шығарады. Бір корпусқа екі процессор орнатылса, оны .. деп атайды. Процессорлар .., .., .. көлемімен ерекшеленеді. .. –барлық математикалық және логикалық операцияларды орындайды. ..- ақпаратты уақытша сақтауға арналған. Процессор интерфейсі .. . ға процессордың орналасуымен шығу сандарын анықтайтын ажыратқыш. Оқушылар төмендегі сұрақтар бойынша пікірлерін еркін жеткізеді, бірге талдайды:

  • Компьютерлік желілер қандай негізгі параметрлермен бағаланады?

  • Компьютерлік желілерді ұйымдастыруға қандай құрылғылар қажет?

Сабақтың ортасы Мағынаны тану






Жеке жұмыс

Оқулықта берілген ақпаратты оқушылармен бірге талайды.

Слайд арқылы таныстырылым жасайды.

1-тапсырма жалпы тапсырма.

Мұғалімнің көмегімен орындайды

Оқулықпен жұмыс

Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Мұғаліммен бірге талдайды.

Визуалды ақпарат алады

Мақсаты: аудиал мен визуал

оқушылардың білім алуына жағдай жасау.

1-тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.

Дескрипторлар:

  • Есеп шартын анықтайды;

  • Есепті түрлендіріп шығарады;

Нәтижесін талдайды

















6 балл


Топтық жұмыс

2-тапсырма шығармашылық тапсырма. Өз беттерінше орындауын қадағалайды.

2-тапсырманы өз беттерінше орындайды

Компьютерлік желілердің қоғамдағы рөлі туралы мақала жазыңдар.

Дескрипторлар:

- Компьютерлік желілерді қолданудың маңыздылығын сипаттайды.





4 балл


Сабақтың соңы

Жаңа сабақты бекіту












Кері байланыс:

Жаңа сабақты

бекіту сұрақтары

Ой толғаныс















«Тазалық» әдісі.


Оқушылар төмендегі сұрақтар қамтылған тестке жауап береді:

1. «Компьютерлік желі» деген не?

  1. Компьютерде желіні ұйымдастыру үшін қандай құрылғылар керек?

  2. Желілік коммутатордың қызметі қандай?

  3. «Патч-корд» деген не?

  4. Тасымалданған ақпарат көлемі қандай формуламен есептеледі?

  5. Компьютер желісінің тиімді жұмыс жасауы қандай параметр- лермен өлшенеді?

Желінің өткізу қабілетінде қолданылатын кабельдер қанша- лықты маңызды?

«Тазалық» әдісі арқылы кері байланыс алу үшін, қатысушылардан өз тәжірибелері мен ұсыныстарын сұрау тиімді. Бұл әдіс арқылы әр адамның жеке көзқарасын ескере отырып, топтың жалпы бүгінгі сабақтан не түсінгеніне байланысты кері байланыс беру.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
28.00.2024
318
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12