Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
2-бөлім. «Желі және қауіпсіздік» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
30.09.2024 ж |
|
Сыныбы: 7а,ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерлік желілер мен олардың жіктелуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.2 түрлі форматтағы мұрағаттарды
жасау және ашу |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 4. Топтастыру. Оқушыларға «Мозайка» әдісі арқылы қағаз қималары беріледі. Сол қағаздарды құрастырып, екі топқа бірігеді. І топ: «Жергілікті желі», ІІ топ: «Корпоративтік желі» 5. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстыру. |
|||
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұраққа жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Презентация Оқулық, дәптер |
|
|
Жаңа сабақ |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «ДЖИГСО» әдісін қолдану. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
Дескриптор:
|
|
|
Сабақтың ортасы 21 мин. |
(Ж) Қолдану Компьютер бөлмесінде орналасқан компьютерлердегі жергілікті желінің топологиясын анықтаңдар. Оның схемасын дәптерге түсіріңдер. |
Дескриптор:
|
«Домбыра» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау
3 балл «Домбыра» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау
4 балл
3 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Жұптық жұмыс |
(Т) Жинақтау «Постер қорғау» әдісі. Өздерің оқитын мектеп үшін корпоративтік желінің жобасын жасаңдар. Мектептегі корпоративтік желінің негізгі элементтері орналасатын орындарды анықтап, сұлбасын жасаңдар. |
Дескриптор:
|
А4, А3 қағаздары Маркерлер |
|
|
Жеке жұмыс |
(Д) Бағалау «Ойқозғау» әдісі Төмендегі мәселе бойынша оқушылар өз ойларымен бөліседі. |
«Компьютерлік техниканың дамуында желілік технологияның маңызын бағалаңдар». |
||
|
Сабақтың соңы 7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы Интернет беттерінен желінің негізгі құрылғылары жайлы ақпараттық ізденіс жасаймыз. Жергілікті желілерді ұйымдастыру үшін керекті құрал-жабдықтар тізімін жасап, дәптерге түсіреміз. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Компьютерлік желілер мен олардың жіктелуі
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
2-бөлім. «Желі және қауіпсіздік» |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Г.Бейсеева |
|
Күні: |
30.09.2024 ж |
|
Сыныбы: 7а,ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Компьютерлік желілер мен олардың жіктелуі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.1.2.2 түрлі форматтағы мұрағаттарды
жасау және ашу |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі 1. Оқушылармен амандасу. 2. Оқушыларды түгендеу. 3. Психологиялық жағымды ахуал туғызу. 4. Топтастыру. Оқушыларға «Мозайка» әдісі арқылы қағаз қималары беріледі. Сол қағаздарды құрастырып, екі топқа бірігеді. І топ: «Жергілікті желі», ІІ топ: «Корпоративтік желі» 5. Сабақтың тақырыбы, мақсаты және критерийлерімен таныстыру. |
|||
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұраққа жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі. |
|
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. |
Презентация Оқулық, дәптер |
|
|
Жаңа сабақ |
Жаңа сабаққа кіріспе Оқулықтағы мәтінмен жұмыс Жаңа ақпаратты топта бірін-бірі үйретіп, түсіну үшін «ДЖИГСО» әдісін қолдану. |
Білу кезеңі:
Түсіну кезеңі:
|
Дескриптор:
|
|
|
Сабақтың ортасы 21 мин. |
(Ж) Қолдану Компьютер бөлмесінде орналасқан компьютерлердегі жергілікті желінің топологиясын анықтаңдар. Оның схемасын дәптерге түсіріңдер. |
Дескриптор:
|
«Домбыра» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау
3 балл «Домбыра» әдісі арқылы бірін-бірі бағалау
4 балл
3 балл |
Жұмыс дәптері |
|
Жұптық жұмыс |
(Т) Жинақтау «Постер қорғау» әдісі. Өздерің оқитын мектеп үшін корпоративтік желінің жобасын жасаңдар. Мектептегі корпоративтік желінің негізгі элементтері орналасатын орындарды анықтап, сұлбасын жасаңдар. |
Дескриптор:
|
А4, А3 қағаздары Маркерлер |
|
|
Жеке жұмыс |
(Д) Бағалау «Ойқозғау» әдісі Төмендегі мәселе бойынша оқушылар өз ойларымен бөліседі. |
«Компьютерлік техниканың дамуында желілік технологияның маңызын бағалаңдар». |
||
|
Сабақтың соңы 7 мин. Рефлексия |
Сабақты бекіту Диалогті ұйымдастыру немесе жазбаша тарату арқылы жүргізіледі. |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап беруі керек:
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы Интернет беттерінен желінің негізгі құрылғылары жайлы ақпараттық ізденіс жасаймыз. Жергілікті желілерді ұйымдастыру үшін керекті құрал-жабдықтар тізімін жасап, дәптерге түсіреміз. |
|||
шағым қалдыра аласыз



