Қысқа мерзімді жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Көшпенділердің музыка өнері»
|
Бөлім: |
“Көшпенділер мәдениеті” бөлімі |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмайл Г.Е. |
|||||||
|
Күні: |
11.10.2024ж |
|||||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көшпенділердің музыка өнері |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1.Публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу Көпшілігі: жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу Кейбір оқушылар: жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну; Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. А) Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу Ә)Білім алушының зейінін сабаққа шоғырландыру ІІ. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. Мал жұтайды, өнер жұтамайды. Абай Құнанбайұлы
2.Қалай ойлайсың, ұшы-қиыры жоқ боз далада туған музыканың басқа халықтың музыкасынан айырмасы ар ма? 3.Халқымыз ән мен күйді қалай ардақтаған, әншілер мен күйшілерді қалай құрметтеген? Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ «Жарайсың»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Мағынаны тану. Оқылым тапсырмасы.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. ӘТН.
2-тапсырма. Шылауларды үндестік заңы бойынша дұрыс қойып, көшіріп жаз Жігітке жеті өнер (да, де, та, те) аз. Алмақтың (да, де, та, те) салмағы бар. Қуанған (да, де, та, те)бір, қорыққан (да, де, та, те)бір. Бас кеспек болса (да, де, та, те), тіл кеспек жоқ. Өнерді үйрен (да, де, та, те) жирен. 3-тапсырма. Бірыңғай мүшелерді шылаулар арқылы байланыстырып жаз.
|
Оқушылар оқылым мәтінін оқып, тапсырмаларын орындайды
Оқушылар тілдік бағдармен танысады.
Оқушылар бірыңғай мүшелерді шылаулар арқылы байланыстырып жазады. |
Дескрипторлар -Мәтінді оқиды; -Тапсырмаларды орындайды
Дескриптор: -үндестік заңын ажыратады; - орфографиялық норманы анықтайды. -шылауларды анықтайды; ҚБ «Мадақтау» әдісі |
Оқулық, жұмыс дәптері, ручка
|
||||
|
12 мин |
4-тапсырма. Мақал-мәтелді толықтырып, «Қазақ музыка өнері» тақырыбында шағын мақала жаз. Өнерлі жігіт өрде озар, Өнерсіз жігіт жер ........... Ақыл көпке жеткізеді, Өнер көкке ................. Өнерлінің өзегі ........... Шаштараз сақал түзетер, Өнерпаз шаһар ............... Өнерлі адам ешкімше ...............
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
Оқушылар етістікке жіктік жалғауларын дұрыс жалғап, сөйлемдерді жазады.
|
Дескриптор: -мақалдарды жалғастырып, дәптерге жазады; -мақала жазады -Себебін түсіндіреді ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
|
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлекси я 5 мин.
|
Рефлексия Кері байланыс «Плюс, минус, қызықты» әдісі
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма және ережемен жұмыс |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбына қорытынды жасайды
|
Дескриптор: - қорытынды жасайды; - өз ұсыныстары мен пікірлерін білдіреді
|
Смайлик, ұялы телефон, кеспе қағаздар
|
||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар ұсынасыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.
|
||||||
|
Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға бүгінгі тақырыптың маңыздылығы мен құндылығын, сабақтың мақсатын толығымен дерлік талдап түсіндіремін, ережемен жұмыс жасатамын, шылауларды үйретемін. Қабілетті оқушыларға оқулықта берілген тапсырмаларды талдатып, шылауларға қатыстыларды жүйелеп көрсетемін, айырмашылықтарын үйретемін. |
«Мадақтау», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Күн мен бұлт» әдістері мен оқушылардың өз-өздерін бағалауы |
|||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||||||
«Тексерілді» ДОІЖО: Байдуллаева М.О.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Көшпенділердің музыка өнері
Қысқа мерзімді жоспары
Сабақтың тақырыбы: «Көшпенділердің музыка өнері»
|
Бөлім: |
“Көшпенділер мәдениеті” бөлімі |
|||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Исмайл Г.Е. |
|||||||
|
Күні: |
11.10.2024ж |
|||||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көшпенділердің музыка өнері |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.1.Публицистикалық және ресми стиль ерекшеліктерін қолданылған тілдік құралдар арқылы тану; 7.4.1.1 жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу Көпшілігі: жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу Кейбір оқушылар: жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу. |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу: Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік |
Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну; Еңбекке, еңбек адамдарына деген құрмет көрсету |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. А) Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу Ә)Білім алушының зейінін сабаққа шоғырландыру ІІ. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. Топқа бөлу. Қызығушылықты ояту. Мал жұтайды, өнер жұтамайды. Абай Құнанбайұлы
2.Қалай ойлайсың, ұшы-қиыры жоқ боз далада туған музыканың басқа халықтың музыкасынан айырмасы ар ма? 3.Халқымыз ән мен күйді қалай ардақтаған, әншілер мен күйшілерді қалай құрметтеген? Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлерін анықтайды. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ «Жарайсың»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
||||
|
Сабақтың ортасы 20 мин |
Мағынаны тану. Оқылым тапсырмасы.
Тыңдалымнан кейінгі тапсырма. ӘТН.
2-тапсырма. Шылауларды үндестік заңы бойынша дұрыс қойып, көшіріп жаз Жігітке жеті өнер (да, де, та, те) аз. Алмақтың (да, де, та, те) салмағы бар. Қуанған (да, де, та, те)бір, қорыққан (да, де, та, те)бір. Бас кеспек болса (да, де, та, те), тіл кеспек жоқ. Өнерді үйрен (да, де, та, те) жирен. 3-тапсырма. Бірыңғай мүшелерді шылаулар арқылы байланыстырып жаз.
|
Оқушылар оқылым мәтінін оқып, тапсырмаларын орындайды
Оқушылар тілдік бағдармен танысады.
Оқушылар бірыңғай мүшелерді шылаулар арқылы байланыстырып жазады. |
Дескрипторлар -Мәтінді оқиды; -Тапсырмаларды орындайды
Дескриптор: -үндестік заңын ажыратады; - орфографиялық норманы анықтайды. -шылауларды анықтайды; ҚБ «Мадақтау» әдісі |
Оқулық, жұмыс дәптері, ручка
|
||||
|
12 мин |
4-тапсырма. Мақал-мәтелді толықтырып, «Қазақ музыка өнері» тақырыбында шағын мақала жаз. Өнерлі жігіт өрде озар, Өнерсіз жігіт жер ........... Ақыл көпке жеткізеді, Өнер көкке ................. Өнерлінің өзегі ........... Шаштараз сақал түзетер, Өнерпаз шаһар ............... Өнерлі адам ешкімше ...............
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
Оқушылар етістікке жіктік жалғауларын дұрыс жалғап, сөйлемдерді жазады.
|
Дескриптор: -мақалдарды жалғастырып, дәптерге жазады; -мақала жазады -Себебін түсіндіреді ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі |
|
||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлекси я 5 мин.
|
Рефлексия Кері байланыс «Плюс, минус, қызықты» әдісі
Үй тапсырмасы: 8-тапсырма және ережемен жұмыс |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбына қорытынды жасайды
|
Дескриптор: - қорытынды жасайды; - өз ұсыныстары мен пікірлерін білдіреді
|
Смайлик, ұялы телефон, кеспе қағаздар
|
||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар ұсынасыз?
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады.
|
||||||
|
Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға бүгінгі тақырыптың маңыздылығы мен құндылығын, сабақтың мақсатын толығымен дерлік талдап түсіндіремін, ережемен жұмыс жасатамын, шылауларды үйретемін. Қабілетті оқушыларға оқулықта берілген тапсырмаларды талдатып, шылауларға қатыстыларды жүйелеп көрсетемін, айырмашылықтарын үйретемін. |
«Мадақтау», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Күн мен бұлт» әдістері мен оқушылардың өз-өздерін бағалауы |
|||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері / қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? 1: 2: |
||||||||
«Тексерілді» ДОІЖО: Байдуллаева М.О.
шағым қалдыра аласыз





