Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
5.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Костюм ауыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа қызығушылық тудыру: «Ең зейінді» ойыны Оқушылар бірінің артына бірі сапқа тұрады. Басында тұрған оқушы артына қарап оқушылардың тұру ретімен есте сақтайды да, дауыстап аттарын айтып шығады. Қателескен жерінен тоқтатылады да, соңына барып тұрады. Келесі оқушы да дәл осылай айтып шығады. Арасында оқушылар орындарын ауыстырып отырады. Кім сыныпты түгел жаңылыспай тұрған орындарының ретімен айтып шықса, сол «ең зейінді оқушы» атын иеленеді. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды көңіл-күй сыйлайды/. Суретке қарап сүраққа жауап бер
Киіз үйдің құрылысы мен ерекшелігі жайлы әңгімелей аласың ба? |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Оқулық, презентация
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Scratch-те қозғалыс, ойын, анимациялық мультфильмдер жасау үшін костюм ұғымы пайдаланылады. Әр спрайттың кем дегенде бір костюмі болады. Scratch-те кейіпкердің костюмін өзгерту арқылы оны қозғалысқа келтіреді, яғни анимациялайды.
1-тапсырма. «Ойлан! Бірік! Бөліс!» әдісі 8-ші суреттегі жобаның орындалу сәті мен скриптіне (9-сурет) талдау жасаңдар. 1) Жобаға атау беріңдер. Не себепті бұл атауды таңдадыңдар? 2) Жоба қандай мақсатта, кімдерге арнап жасалған? 3) 1 мен 5 аралығындағы сандарды ретімен ауыстыру үшін 9-суреттегі скриптке қандай өзгеріс жасау керек? Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «Ой-толғаныс» Келесі блоктарға сипаттама бер:
А)Жобада костюмді реті бойынша ауыстырады Б)Костюмдерді атауы немесе нөмірі бойынша ауыстырады. 3- тапсырма. Жеке жұмыс Жоба құруда кейіпкердің костюмін ауыстырудың маңыздылығы неде? Жоба скриптін жазуда костюм ауыстыру болмағанда қандай қиындыққа тап болар едік? |
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады.
Дескриптор -Жобаның орындалу сәті мен скриптіне талдау жасайды. - Тапсырма орындау барысында берілген сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: - блоктарға сипаттама береді
Дескриптор -Бір сұраққа жауап береді. -Екі сұраққа толық жауап береді.
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс парағы
|
||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Жоба құруда не себепті кейіпкердің костюмі ауыстырылады? Жоба скриптісін жазу кезінде костюм ауыстырылмаса, қандай кедергілер болуы мүмкін? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикер |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Костюм ауыстыру
ҚМЖ. Костюм ауыстыру
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
5.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Костюм ауыстыру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа қызығушылық тудыру: «Ең зейінді» ойыны Оқушылар бірінің артына бірі сапқа тұрады. Басында тұрған оқушы артына қарап оқушылардың тұру ретімен есте сақтайды да, дауыстап аттарын айтып шығады. Қателескен жерінен тоқтатылады да, соңына барып тұрады. Келесі оқушы да дәл осылай айтып шығады. Арасында оқушылар орындарын ауыстырып отырады. Кім сыныпты түгел жаңылыспай тұрған орындарының ретімен айтып шықса, сол «ең зейінді оқушы» атын иеленеді. /Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды көңіл-күй сыйлайды/. Суретке қарап сүраққа жауап бер
Киіз үйдің құрылысы мен ерекшелігі жайлы әңгімелей аласың ба? |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Оқулық, презентация
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Scratch-те қозғалыс, ойын, анимациялық мультфильмдер жасау үшін костюм ұғымы пайдаланылады. Әр спрайттың кем дегенде бір костюмі болады. Scratch-те кейіпкердің костюмін өзгерту арқылы оны қозғалысқа келтіреді, яғни анимациялайды.
1-тапсырма. «Ойлан! Бірік! Бөліс!» әдісі 8-ші суреттегі жобаның орындалу сәті мен скриптіне (9-сурет) талдау жасаңдар. 1) Жобаға атау беріңдер. Не себепті бұл атауды таңдадыңдар? 2) Жоба қандай мақсатта, кімдерге арнап жасалған? 3) 1 мен 5 аралығындағы сандарды ретімен ауыстыру үшін 9-суреттегі скриптке қандай өзгеріс жасау керек? Жеке жұмыс. 2-тапсырма. «Ой-толғаныс» Келесі блоктарға сипаттама бер:
А)Жобада костюмді реті бойынша ауыстырады Б)Костюмдерді атауы немесе нөмірі бойынша ауыстырады. 3- тапсырма. Жеке жұмыс Жоба құруда кейіпкердің костюмін ауыстырудың маңыздылығы неде? Жоба скриптін жазуда костюм ауыстыру болмағанда қандай қиындыққа тап болар едік? |
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады.
Дескриптор -Жобаның орындалу сәті мен скриптіне талдау жасайды. - Тапсырма орындау барысында берілген сұрақтарға жауап береді.
Дескриптор: - блоктарға сипаттама береді
Дескриптор -Бір сұраққа жауап береді. -Екі сұраққа толық жауап береді.
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі «Отшашу» əдісі бойынша бағалайды. |
Оқулық
Жұмыс парағы
|
||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Жоба құруда не себепті кейіпкердің костюмі ауыстырылады? Жоба скриптісін жазу кезінде костюм ауыстырылмаса, қандай кедергілер болуы мүмкін? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикер |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз














