|
8.1А Квадрат түбір |
Мектеп: «Фурманов жалпы білім беретін» КММ |
||
|
Күні: 13.09.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні:Жетпісбай А.Қ |
Тексерілді:Тұяқова Н.Ө |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадрат түбір |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
8.1.1.2 санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату |
||
|
Сабақтыңмақсаты |
Барлық оқушылар санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу Оқушылардың басым көпшілігі санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын ажырата алу Кейбір оқушылар санның кавадрат түбірі мен арифметикалық квадрат түбірлерін есептер шығаруда қолдану |
||
|
Бағалау критерийі |
-санның квадрат түбірін және арифметикалық квадрат түбірі анықтамасын біледі; - арифметикалық квадрат түбір ұғымдарын ажырата алады |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: -санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын ауызша айта алады; -санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын ажыратып, ауызша айта алады. Пәндік лексика және терминология: -квадрат; -теңдеу; -арифметика; -түбір Диалог пен жазу жүргізу үшін сөздердің пайдалы жинағы: Квадрат теңдеу дегеніміз... Арифметикалық квадрат түбір... |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. Біздің басты міндетіміз – өндірісті, білім мен ғылымды біріктіру, инновациялық-индустриялық кластерлерді дамыту. |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Информатика |
||
|
Алдыңғы білім |
Сандардың дәрежесі немесе квадраттарын табу. |
||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Амандасу, сыныптың ықтымастық атмосферасын құру Оқушыларды балмұздақ таяқшалары арқылы топқа бөлу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Миға шабуыл. Сабаққа қажетті сұрақтар қойып, оқушылардың ойларымен бөлісу.
ҚБ «Жақсы сұрақтың негіздері» Неге...? Егер де...? Сен қалай ойлайсың...? ... түіндіре аласың ба? ... не болды? |
8 сынып алгебра, «Мектеп» баспасы 2018ж, А.Әбілқасымова, З.Жұмағұлова, Т.Кучер, В.Корчевский. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин
|
Бүгінгі біздің сабақтың тақырыбы: Квадрат түбір. Сабақтың мақсаты: санның квадрат түбірі және арифметикалық квадрат түбірі анықтамаларын білу және ұғымдарын ажырату Белсенді оқыту: «Түсіндіру және сипаттау»Бұрынға жұмысқа немесе әдіске негіздеп нақты, жақсы құрылымдалған түсініктеме беру. Саралау тәсілдері: «Жіктеу». Аралас гендрлік топ, ұйымшыл топ. Жаңа тақырып«Аялдама» әдісі Анықтама. а санының квадрат түбірі деп квадраты а- ға тең х санын атайды.
Мысалы, 64 санының квадрат
түбірі 8 және -8, өйткені Түбірдің оң мәнін арифметикалық квадрат түбір деп атайды. Қарастырылған мысалда 8 саны арифметикалық түбірді береді. Анықтама. Квадраты а-ға тең кез келген теріс емес bсаны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады.
А санынан алынған арифметикалық
квадрат түбір
1 м ы с а л
1) Шешуі. Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасын қолданамыз:
ҚБ Stop – кадр. Жаңа тақырып бойынша интерактивті тақтада электронды оқулықтағы түсіндірмесі көрсетіліп, кез келген жерден тоқтатылады. Оқушыларға ары қарай сұрақтар қою арқылы диалогқа тарту. Жауабы 1) 7; 2) 0,5. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Топпен жұмыс 5 мин
Жұптық жұмыс 5 мин
Жеке жұмыс 5 мин |
1 тапсырма Белсенді оқыту: «Нұсқау беру және айту». Оқушылардың не істеу керектігін түсінетініне және ерекше назар аудару қажет мәселелерге көңіл бөлетініне көз жеткізу. Саралау тәсілдері: «Қарқын». -Кейбір оқушылар басқаларына қарағанда жылдам жұмыс істейді. «Домино» әдісі
2
ҚБ.«3 шапалақ». Оқушылар теңдіктерді дұрыс орындау арқылы «Домино» дұрыс құралады. Орындай алмаған топтар үшін алғаш құраған топ дұрыс жауабын көрсетеді. 2 тапсырма Белсенді оқыту: «Бекіту және қолданысқа енгізу». Жаңадан меңгерілген дағдыларды тәжірибеде қолдану және дамыту үшін сыныпта орындауға арналған әртүрлі жаттығулардың көмегімен түрлі мүмкіндік ұсыну. Саралау тәсілдері:«Диалог және қолдау көрсету». Кейбір оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады. 2.4. «Ойлан жұптас бөліс». Квадрат түбірдің анықтамасын пайдаланып, мына өрнектердің мәнін табыңдар.
1)
2)
3)
4)
3∙
5)
6)
Бағалау дескрипторлары
3 тапсырма Белсенді оқыту: «Бекіту және қолданысқа енгізу». Жаңадан меңгерілген дағдыларды тәжірибеде қолдану және дамыту үшін сыныпта орындауға арналған әртүрлі жаттығулардың көмегімен түрлі мүмкіндік ұсыну. Саралау тәсілдері: «дереккөздер». 2.8 Өрнектің мәнін табыңдар:
1) 0,54 +
2(
2)
(3
3)
–б,2
4)-0,4: ҚБ Интерактивті тақтада дұрыс жауаптар көрсетіліп, жұптар бір-бірлерін «Дұрыс-бұрыс» әдісі арқылы бағалайды.
|
Электронды оқулық 8 сынып
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жетпісбай Айжан ҚайратқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ҚМЖ .Квадрат түбір 8-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
ҚМЖ .Квадрат түбір 8-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



























