Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттан шығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ультрадыбыс датчиктерінің жұмыс принципін түсіндіріп, оларды түрлі тапсырмаларды орындау үшін қолдануды үйрету; Ультрадыбыс датчигін практикалық түрде қолдана отырып, оқушыларға нақты тапсырмаларды орындауға үйрету, олардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; Оқушыларға бірлесе отырып жұмыс істеу дағдыларын дамыту, шешімдер қабылдау кезінде ынтымақтастықты арттыру. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 5
мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау. "Лабиринт" ойыны. Барлық оқушылар "лабиринт" қалыптастырады. Бір оқушы робот ретінде әрекет етеді. Ол көзін жұмып "лабиринт" арқылы өтуі керек. Ойыннан кейін сұрақтар ұсынылады: 1. "Робот" лабиринттен қалай жол тапты? 2. Кедергілерді анықтаудағы "роботтың" әрекеттері қандай? 3. Қозғалыс уақыты неге байланысты? 4. Тиімділік неге байланысты болады? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді, оқу мақсаты мен юағалау критерийлерімен таныстырады Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Мұғалім роботтың лабиринт қозғалысының алгоритмін түсіндіреді. Дәптерде жұмыс Лабиринт-өзара байланысты жолдардың құрылымы. Лабиринт қозғалысының мақсаты - кіреберістен шығуға жол табу. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар қояды Дәптерге анықтамаларды жазады |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді бекіту 1-тапсырма «Компьютерде орындайық» тапсырмасы. Кімнің аққаласы қайда екенін тап:
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
2-тапсырма. «Ой бөлісейік» тапсырмасы. Келесі қадамдарды орындап суретті тап:
Тәжірибелік жұмыс Роботқа арналған бағдарламаны құр
|
Дескриптор - сәйкестікті белгілейді Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор - суретті табады Дескриптор - тәжірибелік жұмысты орындайды |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Лабиринттен шығу жолын табу үшін робот қозғалысын қандай жағдайларда қолдануға болады? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Лабиринттан шығу
ҚМЖ. Лабиринттан шығу
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттан шығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.3.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Ультрадыбыс датчиктерінің жұмыс принципін түсіндіріп, оларды түрлі тапсырмаларды орындау үшін қолдануды үйрету; Ультрадыбыс датчигін практикалық түрде қолдана отырып, оқушыларға нақты тапсырмаларды орындауға үйрету, олардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту; Оқушыларға бірлесе отырып жұмыс істеу дағдыларын дамыту, шешімдер қабылдау кезінде ынтымақтастықты арттыру. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 5
мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты қайталау. "Лабиринт" ойыны. Барлық оқушылар "лабиринт" қалыптастырады. Бір оқушы робот ретінде әрекет етеді. Ол көзін жұмып "лабиринт" арқылы өтуі керек. Ойыннан кейін сұрақтар ұсынылады: 1. "Робот" лабиринттен қалай жол тапты? 2. Кедергілерді анықтаудағы "роботтың" әрекеттері қандай? 3. Қозғалыс уақыты неге байланысты? 4. Тиімділік неге байланысты болады? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, топтық талқылау өткізгеннен кейін мұғалім сабақ тақырыбын енгізеді, оқу мақсаты мен юағалау критерийлерімен таныстырады Оқулықпен жұмыс. Мұғалім оқушыларды жаңа ақпаратпен таныстырады, бірге талқылайды (бейнежазба, презентация, флипчарт қолдануға болады). Мұғалім роботтың лабиринт қозғалысының алгоритмін түсіндіреді. Дәптерде жұмыс Лабиринт-өзара байланысты жолдардың құрылымы. Лабиринт қозғалысының мақсаты - кіреберістен шығуға жол табу. |
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтар қояды Дәптерге анықтамаларды жазады |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді бекіту 1-тапсырма «Компьютерде орындайық» тапсырмасы. Кімнің аққаласы қайда екенін тап:
Сергіту сәті. Көз жаттығулары
2-тапсырма. «Ой бөлісейік» тапсырмасы. Келесі қадамдарды орындап суретті тап:
Тәжірибелік жұмыс Роботқа арналған бағдарламаны құр
|
Дескриптор - сәйкестікті белгілейді Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор - суретті табады Дескриптор - тәжірибелік жұмысты орындайды |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Лабиринттен шығу жолын табу үшін робот қозғалысын қандай жағдайларда қолдануға болады? Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
|
шағым қалдыра аласыз

















