Пәні:Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдіқахар Айзат Асхатқызы |
|
|
Күні: |
02.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 4 «А, Б» 13-сабақ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттан шығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Lego Mindstorm роботының ультрадыбыс датчигін қолдануды үйренеді |
|
|
Құндылық |
Еңбекқорлық және Кәсібибіліктілік |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Ақиқат және жалған қағаздарын таңдайды, кім қай топқа барады қағазда жазулы тұрады. Өткен сабақты қайталау.
|
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Өткен сабақты еске түсіру арқылы сұрақтарға жауап береді |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Ой қозғау» әдісі Лабиринт дегеніміз не? Лабиринттің шығу тарихы жайлы қандай деректермен бөлісе аласың(1-сурет)? Бұл ұғыммен қай пәнде кездекенсің(2-сурет)? Робот лабиринттан жол тауып шығу үшін қандай датчиктерді қоладу керек деп ойлайсың? Сендер саябақта орналасқан ойын алаңдарында, компьютерлік ойындар барысында түрлі өткелдерден өтіп, таңғажайып оқиғаларға кездесіп жүрсіңдер. Мұндай өткелдерден өту сендерге қаншалықты қиын болса да, жол тауып шығып, діттеген мақсатқа жетуге талпынып жүрсіңдер. Бұндай түрлі жолдар мен өткелдерді лабиринт деп атауға болады. Білімді бекіту Робот қозғалысы – Движения роботовmovement of robot Лабиринттен шығу – Выход из лабиринта-Еxit from labyirinth 1-тапсырма. Оқушыларға лабиринт не екендігін білу үшін қарапайым лабириттен шығу жолын қарастырады.
2-тапсырма. Интерактивті сұрақтарға жауап береді!
3-тапсырма. Интерактивті тапсырма
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Дәптерлеріне жазып алады 1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды
- интерактивті тапсырманы орындайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» -интерактивті тақтамен жұмыс жасай алады 1-5 балл аралығы -жылдамдық пен жұмыс жасай алады 1-5 балл аралығы |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/73250305 https://wordwall.net/ru/resource/37424129
|
|
Сабақтын соңы |
Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Стикерлерді банкаға салады |
Стикермен жұмыс |
|
Тексерілді: Достанов Н.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Лабиринттен шығу 4-сынып
ҚМЖ Лабиринттен шығу 4-сынып
Пәні:Цифрлық сауаттылық
|
Бөлім: |
Робототехника. Лабиринт және кегль-ринг (ортақ тақырыптары: ("Мәдени мұра", "Мамандықтар әлемі") |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдіқахар Айзат Асхатқызы |
|
|
Күні: |
02.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 4 «А, Б» 13-сабақ |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лабиринттан шығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.2 ультрадыбыс датчигін қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Lego Mindstorm роботының ультрадыбыс датчигін қолдануды үйренеді |
|
|
Құндылық |
Еңбекқорлық және Кәсібибіліктілік |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" Оқушылар 2 топқа бөлінеді. Ақиқат және жалған қағаздарын таңдайды, кім қай топқа барады қағазда жазулы тұрады. Өткен сабақты қайталау.
|
Сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады. Өткен сабақты еске түсіру арқылы сұрақтарға жауап береді |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. «Ой қозғау» әдісі Лабиринт дегеніміз не? Лабиринттің шығу тарихы жайлы қандай деректермен бөлісе аласың(1-сурет)? Бұл ұғыммен қай пәнде кездекенсің(2-сурет)? Робот лабиринттан жол тауып шығу үшін қандай датчиктерді қоладу керек деп ойлайсың? Сендер саябақта орналасқан ойын алаңдарында, компьютерлік ойындар барысында түрлі өткелдерден өтіп, таңғажайып оқиғаларға кездесіп жүрсіңдер. Мұндай өткелдерден өту сендерге қаншалықты қиын болса да, жол тауып шығып, діттеген мақсатқа жетуге талпынып жүрсіңдер. Бұндай түрлі жолдар мен өткелдерді лабиринт деп атауға болады. Білімді бекіту Робот қозғалысы – Движения роботовmovement of robot Лабиринттен шығу – Выход из лабиринта-Еxit from labyirinth 1-тапсырма. Оқушыларға лабиринт не екендігін білу үшін қарапайым лабириттен шығу жолын қарастырады.
2-тапсырма. Интерактивті сұрақтарға жауап береді!
3-тапсырма. Интерактивті тапсырма
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Дәптерлеріне жазып алады 1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы орындайды
- интерактивті тапсырманы орындайды |
Белсенділігі бойынша «Мақтау» әдісімен бағалау Белсенділігі бойынша ауызша бағалайды: «Жарайсың», «Жақсы!», «Талпын!» -интерактивті тақтамен жұмыс жасай алады 1-5 балл аралығы -жылдамдық пен жұмыс жасай алады 1-5 балл аралығы |
Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/ru/resource/73250305 https://wordwall.net/ru/resource/37424129
|
|
Сабақтын соңы |
Сабақ қорытындысы. Рефлексия.
|
Стикерлерді банкаға салады |
Стикермен жұмыс |
|
Тексерілді: Достанов Н.
шағым қалдыра аласыз


















