ҚМЖ математика "5 саны және цифры" 1-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ математика "5 саны және цифры" 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш сыныпқа арналған математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар. Сабақ тақырыбы 5 саны және цифры. Сабақ жаңартылған бағдарламаға сай құрылған. Әріптестеріме көмегі болады деген сенімдемін. Математика пәні бойынша құрылған сабақта оқушы жас ерекшелігіне сай құрылып, оқушылар өз ойларын еркін жеткізуіне мүмкіндік алады. Оқушылар 5 санының таңбалануын үйреніп, 5 санының құрамымен танысады. Логикалық тапсырмалар орындайды.
Материалдың қысқаша нұсқасы


Қысқа мерзімді жоспар



Сабақ: Математика


Мектеп: №4 жалпы орта білім беретін мектебі

Сабақтың тақырыбы: «5 саны және цифры»

Мұғалімнің аты-жөні: Ахметкалиева М.Б.

Сынып: 1Ә

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1 Натурал сандар және 0 саны. Бөлшектер


Сабақтың мақсаттары


1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру

1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау

Тілдік мақсаттар


Сол жақта. Оң жақта.Тура ретпен санау, кері ретпен санау

Құндылықтарды дарыту

Өзарасыйластыққатәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақ тілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады.

АКТ қолдану дағдылары

Сандардытінтеуірарқылыжазыпкөреді.

Бастапқы білім

Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері


Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

  1. минут

Ертеңгі шеңбер

(Б) Оқушылар шеңберге тұрады, кезекпен саналады.

Оқушылардың зейінін шоғырландыру; оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтап алу.


https://www.youtube.com/watch?v=RuAgdgXVvUA




Сабақтың ортасы

30 минут




































Сандар қалай пайда болды?

(Ұ) Ертеде адамдар санауды білді ме?

Санау не үшін қажет болды?

Сұрақтарға болжам жасауға ой түрткі жасау. Оқушылардың пікірлерін айтуына мүмкіндік беру.

(Ө)Санауға арналған материалдар: моншақтар, асықтар, таяқшалар, тастар, түймелер,


Сүйекшенің бетіндегі санға сәйкес цифрды көрсету.

5 саны және цифрымен таныстыру.


(Ж) Оқушыларға өзі ұнататын заттардың топтамасын санату, оқушылар топқа немесе сыныпқа ұнататын түсі және сол түсті заттың қаншасын анықтағанын айтады.

(Ж,Т,Ф) Оқушыларға жұппен немесе кішірек топтарда 1-ден 10-ға дейінгі әр санға мысал келтіру ұсынамын. Мысалы: 1- бөлмедегі компьютер немесе есік саны, 2- тақта, 3- терезе және т.с.с.


Сыныптан саны бесеу болатын заттарды табу.


Оқулықпен жұмыс

Сан түзуінде 5 санының орнын анықтау.

Сурет бойынша түсіп қалған сандарды табу.


5 санының құрамын анықтау.

Келесі сан қандай сан? Алдыңғы сан қандай? 3 және 5 сандарының арасында қандай сан бар? Сандардың қайсысы үлкен, қайсысы кіші?

Сергіту сәті

Жұмбақ

Қараңғыда жымыңдай жанады,
Жарық түссе бірден сөніп қалады  (Жұлдыз) 


Дәптермен жұмыс. 5 цифрын ауада жазу


  1. Түсіп қалған сандарды жаз

  2. Үлгі бойынша толықтырып жаз

  3. Сан құрамын анықтау

  4. 5

    2



    1

    4



    0

  5. Сан түзуінде көрсету



1 2 3 4 5


Қалыптастырушы бағалау

1- тапсырма. Сандарды сәйкес суреттермен байланыстырыңыз.

Picture 1

2- тапсырма. Үлкен және кіші доптардың санын анықтаңыз және бос торкөздерге жазыңыз. Оларды салыстырыңыз.



Кеспе суреттер,

https://www.youtube.com/watch?v=F2ZFn9ttH2w



Сабақтың соңы

2 минут



Қорытындылау

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- Нені білдім? Нені үйрендім?

- Нені толық түсінбедім ?

Рефлексия

Shape1

Бәрін түсіндім

Shape2 Кейбір нәрселерді толық түсінбедім

Shape3

Мен түсінбедім



Қосымша ақпарат

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Сан түзуінде сандардың орнын табуда қиналған оқушылармен жеке жұмыс жүргізу.

Заттардың санын цифрлармен сәйкестендіруін, сандарды салыстыруын бағалау.

Сергіту жаттығуы мен көзге арналған жаттығу.





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.12.2017
614
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі