Мектеп:
|
Б.Қаратаев атындағы
ЖОББМ
|
Педагогтің аты –
жөні
|
Айтқалиев Бекежан
Аманұлы
|
Күні:
|
11.03.2024
|
Сынып:
7
|
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Мәтінді есептерді
шығару
|
Оқу
мақсаты
|
7.4.3.1 есеп шарты бойынша
математикалық модель құру;
7.4.2.2 мәтінді есептерді теңдеулер және теңсіздіктер құру
арқылы шығару;
|
Сабақтың
мақсаты
|
Есеп шарты бойынша
математикалық модель құрады, мәтінді есептерді теңдеулер және
теңсіздіктер құру арқылы шығарады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңі
|
Педагогтың әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5
мин
|
Оқушылармен сәлемдесу,
түгелдеу
Үй тапсырмасын
сұрау.
Оқушыларды топқа бөлу
|
Зейіндерін сабаққа
аударады, жауап береді.
|
Мадақтау, толықтыру
|
Оқулық, видео, слайдтар
|
Сабақтың ортасы
15
мин
|
Сабақтың тақырыбын,
мақсатын таныстыру
Бағалау парағымен
таныстыру
Топтық жұмыс
|
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау, толықтыру
жасау,
|
Электронды оқулық,
презентация,
|
10
мин
|
Жұптық тапсырма
Ақиқат немесе
жалған
-
Екі айлықтың арақашықтығы 80 км. Осы аралықты катер өзен
ағысы бойымен 4 сағ-та, ағысқа қарсы 5 сағ-та жүріп өтеді. Катердің
меншікті жылдамдығын және өзен ағысының жылдамдығын
табыңдар.
Жауабы: 16 км/сағ және 4
км/сағ
-
Арасы 30 км А және В пункттеріне бір-біріне қарама-қарсы
бағытта екі жаяу адам шығып, 3 сағ 20 мин -тан кейін кездесті. Егер
бірінші жаяу адам екіншіге қарағанда 2 сағ бұрын шықса, онда
олардың кездесуі екінші жаяу адам шыққан соң 2 сағ 30 мин -тан
кейін болар еді. Екінші жаяу адамның жылдамдығын
табыңдар.
Жауабы: 3,75 км/сағ және 5,25
км/сағ
-
Екі жұмысшы бірге 678 тетік дайындады. Бірінші жұмысшы 8
күн, екінші жұмысшы 11 күн жұмыс жасады. Егер екінші жұмысшы әр
төрт күнде бірінші жұмысшының үш күнде жасаған тетіктерінен 22
тетікке артық дайындап отырған болса, онда әр жұмысшы бір күнде
қанша тетік дайындаған?
Жауабы: 35
және
37
|
Оқушылар есептердң шығарып, есептің ақиқат немесе жалған
екенін анықтайды.
|
Дескриптор:
-мәтінді есептерді
шығарады;
-теңдеу
құрады;
- Ақиқат немесе жалған
екенін анықтайды.
(3
балл)
|
Презентация, парақтар,
https://www.riddle.com/view/DHiRCkSP
,
|
10
мин
|
Жеке жұмыс
Сәйкестендіру
|
Оқушылар сәйкестендіру тапсырмаларын
орындайды.
|
Дескриптор:
-мәтінді есептерді
шығарады;
-теңдеу
құрады;
- Ақиқат немесе жалған
екенін анықтайды.
(4 балл)
|
презентация,
парақтар, https://app.wooclap.com/XPCDFL?from=event-page
|
Сабақтың
соңы
5
мин
|
Кері байланыс
Қорытындылау
Үй тапсырмасы
|
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша сабаққа кері байланыс
береді.
|
Тиімді кері байланыс орнату
|
|