Тексерілді:
оқу ісі орынбасары Сүйеубекова К.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
|
Бөлім: |
Таным қуанышы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Кадиева Айгуль Ибжановна |
|
|
Күні: |
06.09.2021ж. |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
|
№ сабақтың тақырыбы |
№ 2 Мен өзімді танимын |
|
|
Құндылығы: |
«Ақиқат» |
|
|
Қасиеттер: |
қарапайымдылық, шыншылдық. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
оқушыларға өзін тани білудің маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу |
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
оқушыларға адамдарға риясыз қызмет жасаудың маңыздылығы туралы түсінік беру. оқушылардың бойындағы жанашырлық қасиеттерін дамыту. оқушыларды шынайылыққа тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурс-тар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Жағымды көңіл-күй |
«Нұрға бөлену». |
Ұйымдастыру кезеңі |
|
|
2. Алдыңғы үй тапсырмасын тексеру (әңгіме) |
2. Үй тапсырмасын тексеру. 1. №1 - сабақ. Дәптеріндегі суреттерді бояу. 2. Келесі сабақ. №2, Василий Сухомлинский «Сенің өзің» әңгімесін оқып келу. Сұрақтар: 1. Өзіңе өзің қызмет ету дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Қанағатшыл болуға үйренудің маңызы қандай? 3. Жақсы қасиеттерді шыңдаудың қандай пайдасы бар? 4. Өзің күнделікті немен шұғылданасың? |
5 Т – ережесі:
5. Татулық. |
(материалдар, дереккөздер) 2. https://www.zharar.com/kz |
|
3. Жағымды ой-пікір (дәйексөз) әңгіме |
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға үш рет айтқызып, дәптерге жаздырту) “Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп”. Бауыржан Момышұлы. Бауыржан Момышұлы (1910-1982) – екінші дүниежүзілік соғыстың даңқты жауынгері, халық қаһарманы, қазақтың көрнекті жазушысы. Сұрақтар: 1. Сүйіспеншілік энергиясы қалай беріледі? - Сөзбен, көзқараспен, күлімсіреумен, жанасумен, іспен, түсінісумен, оймен. 2. Жүрегіміздегі сүйіспеншілік гүлінің ашуына не ықпал етеді? - Біз тек риясыз қызмет еткенде ғана жүрегіміздегі риясыз сүйіспеншілік гүл жарады. 3. Дәйексөзден қандай ой түйдіңіз? |
Дәйексөзді дәптерге жазып алады |
|
|
4. Оқиға айту (әңгіме) |
Оқиға айту. (Мұғалім сыйы) Жаратылыс табиғаты. Бір адам судан бір құлап-бір тұрып шыға алмай тұрған шаянды көреді. Шаянды құтқару ниетімен адам қолын созғанда шаян оны шағып алады. Адам шаянды сонда да судан құтқаруға тырысады, бірақ шаян қайта шағады. Мұны көрген біреу жақындап қайта-қайта шаққан шаянды несіне құтқарасың деп ақыл айтады. Сонда жаңағы кісі: “Шағу шаянның табиғатында бар нәрсе. Менің табиғатымда болса сүю бар. Неге шаянның табиғатында шағу бар деп мен өзімнің сүю табиғатымнан бас тартайын?” дейді. Сұрақтар: 3. Әңгіме қай
құндылық туралы айтылған? |
Оқиғаны тыңдайды,сұрақтарға жауап береді. |
|
|
5. Шығармашылық жұмыс |
Тапсырма: Берілген сұрақтар бойынша ой – толғау жазыңдар.
Менің арманым не? |
Шығармашылық жұмыс жасайды |
|
|
6. Топпен ән айту |
«Көңілді күн». Әні: Ұ.Жолдасовтікі
Сөзі: А.Дүйсенбі Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп, Есігіңді шыдамай өзім қақтым. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша Көңілді күн 3-рет Сені қуанышыңмен құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! 2. Бір тамаша отырдың өмірге еніп, Жүзің бал бұл жадырап көңілденіп. Есігіңнен мен кіріп келгенімде Қуандың ау балаша мені көріп. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша Көңілді күн 3-рет Сені қуанышыңмен құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! |
Топпен ән айту. |
|
|
7. Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы.
1. №2 -
сабақ. Жоба тапсырмасы 2. Келесі сабақ. №3, «Ағаштағы ұлу» аңызын оқып келу. |
Үй тапсырмасы. |
|
|
8. Сабақтың қортынды сәті |
Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
|
Ризамын,
ризамын, ризамын мен.
Ризамын,
ризамын, ризамын мен.
Ризамын,
ризамын, ризамын, ризамын
Ризамын,
ризамын мен, ризамын мен.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Мен өзімді танимын 5-сынып
ҚМЖ Мен өзімді танимын 5-сынып
Тексерілді:
оқу ісі орынбасары Сүйеубекова К.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
|
Бөлім: |
Таным қуанышы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Кадиева Айгуль Ибжановна |
|
|
Күні: |
06.09.2021ж. |
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
|
№ сабақтың тақырыбы |
№ 2 Мен өзімді танимын |
|
|
Құндылығы: |
«Ақиқат» |
|
|
Қасиеттер: |
қарапайымдылық, шыншылдық. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
оқушыларға өзін тани білудің маңыздылығын түсіндіре отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу |
|
|
Сабақтың міндеттері:
|
оқушыларға адамдарға риясыз қызмет жасаудың маңыздылығы туралы түсінік беру. оқушылардың бойындағы жанашырлық қасиеттерін дамыту. оқушыларды шынайылыққа тәрбиелеу |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурс-тар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Жағымды көңіл-күй |
«Нұрға бөлену». |
Ұйымдастыру кезеңі |
|
|
2. Алдыңғы үй тапсырмасын тексеру (әңгіме) |
2. Үй тапсырмасын тексеру. 1. №1 - сабақ. Дәптеріндегі суреттерді бояу. 2. Келесі сабақ. №2, Василий Сухомлинский «Сенің өзің» әңгімесін оқып келу. Сұрақтар: 1. Өзіңе өзің қызмет ету дегенді қалай түсінесіңдер? 2. Қанағатшыл болуға үйренудің маңызы қандай? 3. Жақсы қасиеттерді шыңдаудың қандай пайдасы бар? 4. Өзің күнделікті немен шұғылданасың? |
5 Т – ережесі:
5. Татулық. |
(материалдар, дереккөздер) 2. https://www.zharar.com/kz |
|
3. Жағымды ой-пікір (дәйексөз) әңгіме |
3. Сабақтың дәйексөзі. (Оқушыларға үш рет айтқызып, дәптерге жаздырту) “Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп”. Бауыржан Момышұлы. Бауыржан Момышұлы (1910-1982) – екінші дүниежүзілік соғыстың даңқты жауынгері, халық қаһарманы, қазақтың көрнекті жазушысы. Сұрақтар: 1. Сүйіспеншілік энергиясы қалай беріледі? - Сөзбен, көзқараспен, күлімсіреумен, жанасумен, іспен, түсінісумен, оймен. 2. Жүрегіміздегі сүйіспеншілік гүлінің ашуына не ықпал етеді? - Біз тек риясыз қызмет еткенде ғана жүрегіміздегі риясыз сүйіспеншілік гүл жарады. 3. Дәйексөзден қандай ой түйдіңіз? |
Дәйексөзді дәптерге жазып алады |
|
|
4. Оқиға айту (әңгіме) |
Оқиға айту. (Мұғалім сыйы) Жаратылыс табиғаты. Бір адам судан бір құлап-бір тұрып шыға алмай тұрған шаянды көреді. Шаянды құтқару ниетімен адам қолын созғанда шаян оны шағып алады. Адам шаянды сонда да судан құтқаруға тырысады, бірақ шаян қайта шағады. Мұны көрген біреу жақындап қайта-қайта шаққан шаянды несіне құтқарасың деп ақыл айтады. Сонда жаңағы кісі: “Шағу шаянның табиғатында бар нәрсе. Менің табиғатымда болса сүю бар. Неге шаянның табиғатында шағу бар деп мен өзімнің сүю табиғатымнан бас тартайын?” дейді. Сұрақтар: 3. Әңгіме қай
құндылық туралы айтылған? |
Оқиғаны тыңдайды,сұрақтарға жауап береді. |
|
|
5. Шығармашылық жұмыс |
Тапсырма: Берілген сұрақтар бойынша ой – толғау жазыңдар.
Менің арманым не? |
Шығармашылық жұмыс жасайды |
|
|
6. Топпен ән айту |
«Көңілді күн». Әні: Ұ.Жолдасовтікі
Сөзі: А.Дүйсенбі Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп, Есігіңді шыдамай өзім қақтым. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша Көңілді күн 3-рет Сені қуанышыңмен құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! 2. Бір тамаша отырдың өмірге еніп, Жүзің бал бұл жадырап көңілденіп. Есігіңнен мен кіріп келгенімде Қуандың ау балаша мені көріп. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша Көңілді күн 3-рет Сені қуанышыңмен құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! |
Топпен ән айту. |
|
|
7. Үй тапсырмасы |
Үй тапсырмасы.
1. №2 -
сабақ. Жоба тапсырмасы 2. Келесі сабақ. №3, «Ағаштағы ұлу» аңызын оқып келу. |
Үй тапсырмасы. |
|
|
8. Сабақтың қортынды сәті |
Сабақтың қорытынды сәті. Тыныс алуға зейін қою. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. |
|
|
Ризамын,
ризамын, ризамын мен.
Ризамын,
ризамын, ризамын мен.
Ризамын,
ризамын, ризамын, ризамын
Ризамын,
ризамын мен, ризамын мен.
шағым қалдыра аласыз













