|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10.Компьютердің тілін табу - өнер |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 33. Менің электронды поштам |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 - тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау; 5.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады; тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Ыстық алақан» әдісі арқылы ортада жағымды психологиялық ахуал туғызу. (оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді) Топтарға біріктіру. Тірек сөздері бар карточкалар бойынша топқа бөлдім. Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әрбір қиындыларда «Су», «Тіршілік» деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен және бағалау критериилерімен таныстыру. Өзара бағалау парақшаларын топтарға тарату. Үй жұмысын тексеру « Ыстық орындық» әдісі арқылы алдыңғы оқуды еске түсіру. |
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. жүйе - система ақпарат табу – найти информацию пайда болу – появляться, возникать мәлімет, ақпарат – информация Айтылым Айтылым Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Тақырыпқа қатысты сөйлем құрайды Айтылым 6-тапсырма Сергіту сәті Оқылым тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 7- тапсырма Жұптық жұмыс 10-тапсырма Жазылым 11-тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс 9-тапсырма Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. «СLIL» әдісі. 1. Мәтіннен таныс емес сөздердің астын сызыңыздар. Тақтаға орысша және ағылшынша аудармаларын шашыраңқы түрінде беремін. Аудармаларын сәйкестендіреді. Айтылым ҚЫЗМЕТКЕРЛЕР – қызмет, қызметкер, қыз, қыл, қыр, зер, зекет, керемет, кел, кез, кет, келер, ер, ел, ет, ем, ез, ек, кем, ерлер, ерке... Айтылым Суретке қара.
Айтылым Электронды пошта ашу үшін төмендегі сауалнаманы толтыр.
Сергіту сәтін орындайды. «Атомдар мен молекулалар» әдісі Оқылым «Төрт сөйлем» әдісі бойынша оқыған мәтіннің негізгі ойын іріктеуге , өзіндік пікірін ашық білдіруге дағдыланады. Айтылым Жағдаят: Досың электронды пошта ашуға көмектесуіңді өтінді. Мәтінге сүйеніп, оған электронды пошта ашудың жолын түсіндір. Сөзіңде жалғаулықтарды қолдан. Жазылым Сөздерге ілік септігінің жалғауын жалға. Осы сөздерді қатыстырып, мәтін құрап жаз. Электронды пошта, дос, хабарлама, сурет, хат, іні. Айтылым «Кім жылдам?» Мұғалім сендерге электронды поштаға салынатын смайликтердің суретін көрсетеді. Оның қандай мағына білдіретінін тез айтыңдар. Айтылым Сұрақтарға жауап беріңдер. Көршіңмен диалог құр. -Электронды пошта деген не? - .... -Оны қалай ашуға болады? - .... -Электронды пошта не үшін керек? - .... |
«Шапалақ» Дескриптор
-Сипаттайды -Әңгімелейді. «Түрлі түсті стикерлер» Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды -Жарысады Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды Дескриптор 3 балл -Толықтырады -Сұхбат құрады «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Оқулық сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8 -тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Менің электронды поштам"
ҚМЖ "Менің электронды поштам"
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 10.Компьютердің тілін табу - өнер |
|||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: 33. Менің электронды поштам |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
5.1.1.1 - тақырыпты тірек сөздер арқылы болжау; 5.1.5.1 - тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжай алады; тірек сөздер, жетекші сұрақтар арқылы негізгі тақырыпты анықтай алады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Ыстық алақан» әдісі арқылы ортада жағымды психологиялық ахуал туғызу. (оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді) Топтарға біріктіру. Тірек сөздері бар карточкалар бойынша топқа бөлдім. Оқушыларға сөздер қиындыларын беремін. Әрбір қиындыларда «Су», «Тіршілік» деген сөздер болу керек. Оқушылар сол сөздер бойынша топтарға бөлінеді. Жаңа тақырыппен, оқу мақсатымен және бағалау критериилерімен таныстыру. Өзара бағалау парақшаларын топтарға тарату. Үй жұмысын тексеру « Ыстық орындық» әдісі арқылы алдыңғы оқуды еске түсіру. |
«Смайликтер» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. жүйе - система ақпарат табу – найти информацию пайда болу – появляться, возникать мәлімет, ақпарат – информация Айтылым Айтылым Жеке жұмыс ЕББҚ:(Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) (даралап оқыту тәсілі арқылы) Тапсырма орындауда «Аяқталмаған сөйлем» әдісі қолданылады. Жеке қажеттілгі бар оқушыны (төмен деңгейлі)«қолдау» Тақырыпқа қатысты сөйлем құрайды Айтылым 6-тапсырма Сергіту сәті Оқылым тапсырма Топтық жұмыс Айтылым 7- тапсырма Жұптық жұмыс 10-тапсырма Жазылым 11-тапсырма Айтылым Жұптық жұмыс 9-тапсырма Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. «СLIL» әдісі. 1. Мәтіннен таныс емес сөздердің астын сызыңыздар. Тақтаға орысша және ағылшынша аудармаларын шашыраңқы түрінде беремін. Аудармаларын сәйкестендіреді. Айтылым ҚЫЗМЕТКЕРЛЕР – қызмет, қызметкер, қыз, қыл, қыр, зер, зекет, керемет, кел, кез, кет, келер, ер, ел, ет, ем, ез, ек, кем, ерлер, ерке... Айтылым Суретке қара.
Айтылым Электронды пошта ашу үшін төмендегі сауалнаманы толтыр.
Сергіту сәтін орындайды. «Атомдар мен молекулалар» әдісі Оқылым «Төрт сөйлем» әдісі бойынша оқыған мәтіннің негізгі ойын іріктеуге , өзіндік пікірін ашық білдіруге дағдыланады. Айтылым Жағдаят: Досың электронды пошта ашуға көмектесуіңді өтінді. Мәтінге сүйеніп, оған электронды пошта ашудың жолын түсіндір. Сөзіңде жалғаулықтарды қолдан. Жазылым Сөздерге ілік септігінің жалғауын жалға. Осы сөздерді қатыстырып, мәтін құрап жаз. Электронды пошта, дос, хабарлама, сурет, хат, іні. Айтылым «Кім жылдам?» Мұғалім сендерге электронды поштаға салынатын смайликтердің суретін көрсетеді. Оның қандай мағына білдіретінін тез айтыңдар. Айтылым Сұрақтарға жауап беріңдер. Көршіңмен диалог құр. -Электронды пошта деген не? - .... -Оны қалай ашуға болады? - .... -Электронды пошта не үшін керек? - .... |
«Шапалақ» Дескриптор
-Сипаттайды -Әңгімелейді. «Түрлі түсті стикерлер» Дескриптор 4 балл -Түсіндіреді -Талқылайды -Жарысады Топ басшысы топ мүшелерін бағалайды Дескриптор 3 балл -Толықтырады -Сұхбат құрады «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Оқулық сөздік слайд АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық слайд Кесте Таратпалар |
||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8 -тапсырма |
|
||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды.
|
|
||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||


шағым қалдыра аласыз
















