Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
12.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің ойыным |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.1 Scratch (скретч) программалау ортасында берілген сценарий бойынша алгоритм циклін әзірлеу; 3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.2 Scratch (скретч) программалау ортасында сахна үшін бірнеше фон құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch (Скретч) программалау ортасында алгоритм циклін жасап, оны ойынның сценарийіне қолдана білуі тиіс; Scratch программасында бірнеше кейіпкер жасап, оларды ойынның логикасына сай пайдалану дағдыларын игереді; Оқушылар сахна үшін бірнеше фонды құрып, оларды ойынға сәйкестендіре алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. «Қол ұстап тұрған» әдісі. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасып, бүкіл сыныптың көңіл-күйін көтереді.Өткен сабақты қайталау. Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ыстық орындық" ойынын қолдану. Оқушылар орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Оқушы қойылған сұрақтарға тез жауап беруі керек, әйтпесе ол күйіп кетеді. Тапсырма 1:
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды орындайды |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
|
Оқулық, презентация
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс Топтық жұмыс 1-тапсырма Жобаның 1-кестедегі сценарийі мен скриптерін салыстырыңдар. Жоба скриптері ойын сценарийіне толық сәйкес келеме? Талдау нәтижесі бойынша шағын есеп жазыңдар. 2-тапсырма. Ойынды құру кезеңдерін дұрыс ретпен орналастыр. Ойынның сценарийін жаз.
Тәжірибелік жұмысты орында
Дианозврға арналған скрипт: Банан үшін скрипт:
|
Дескриптор -Жобаның 1-кестедегі сценарийі мен скриптерін салыстырады. -Талдау нәтижесі бойынша шағын есеп жазады. Дескриптор - кезеідерді дұрыс ретпен орналастырады Жаттығулар орындайды Дескриптор спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық
Жұмыс парағы
|
||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы:
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Менің ойыным
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
12.12.2024 ж |
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің ойыным |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.1.1 Scratch (скретч) программалау ортасында берілген сценарий бойынша алгоритм циклін әзірлеу; 3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.2 Scratch (скретч) программалау ортасында сахна үшін бірнеше фон құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Scratch (Скретч) программалау ортасында алгоритм циклін жасап, оны ойынның сценарийіне қолдана білуі тиіс; Scratch программасында бірнеше кейіпкер жасап, оларды ойынның логикасына сай пайдалану дағдыларын игереді; Оқушылар сахна үшін бірнеше фонды құрып, оларды ойынға сәйкестендіре алады. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. «Қол ұстап тұрған» әдісі. Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасып, бүкіл сыныптың көңіл-күйін көтереді.Өткен сабақты қайталау. Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін "Ыстық орындық" ойынын қолдану. Оқушылар орындықта отырған оқушыға сұрақтар қояды. Оқушы қойылған сұрақтарға тез жауап беруі керек, әйтпесе ол күйіп кетеді. Тапсырма 1:
|
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Тапсырмаларды орындайды |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын!
|
Оқулық, презентация
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс Топтық жұмыс 1-тапсырма Жобаның 1-кестедегі сценарийі мен скриптерін салыстырыңдар. Жоба скриптері ойын сценарийіне толық сәйкес келеме? Талдау нәтижесі бойынша шағын есеп жазыңдар. 2-тапсырма. Ойынды құру кезеңдерін дұрыс ретпен орналастыр. Ойынның сценарийін жаз.
Тәжірибелік жұмысты орында
Дианозврға арналған скрипт: Банан үшін скрипт:
|
Дескриптор -Жобаның 1-кестедегі сценарийі мен скриптерін салыстырады. -Талдау нәтижесі бойынша шағын есеп жазады. Дескриптор - кезеідерді дұрыс ретпен орналастырады Жаттығулар орындайды Дескриптор спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
«Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бір-бірін бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! |
Оқулық
Жұмыс парағы
|
||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы:
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз





