Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
ҚМЖ Музыка 5 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 бөлім: Қазақ халқының тұрмыс-салт әндері мен заманауи музыкасы |
Пән: Музыка |
Мектеп: «№2 Новоишим орта мектебі» КММ
|
|||
Сынып:5 а
|
|
||||
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
||||
Сабақ тақырыбы
|
Халық әнін өңдеу
|
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1 музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, қарапайым композициялар шығару және импровизация жасау 5.3.1.1 өз жұмысын таныстыру, бағалау және жетілдіру 5.2.1.1 музыкалық шығармашық жұмыстарды жасау үшін идея ұсыну, жоспарлау және материал жинақтау және жетілдіру |
||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||
Бағалау критерийлері |
Нұсқаулар : Оқушылар әлемнің қазіргі заманғы қабылдау тұрғысында қазақ дәстүрлік әндер талдау арқылы білім, орындаушылық шеберлігін, тыңдау, жазу және импровизациялай алады. Студенттер компютерлік шағын музыкалық фрагметтер жасау дағдылары қалыптасады, халық әндерін талдай алады. Бағалау критерилері: 1) Музыкалық шығармаларды құрастыра алады. 2) Көркем орындауда музыкалық жанрларды анықтау 3) Audacity, Soundation, Garageband бағдарламаларымен жұмыс жасай алады. 4) Халық әніне аранжировка жасай алады.
|
||||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология .
Талқылауға арналған сұрақтар:
Пәндік терминологияны қолдана отырып, музыканы талдай және талқылай алады.
|
||||
Құндылықтарды дарыту |
Басқалардың ойымен пікірін құрметтеу Оқушылар арасында жақсы қарым қатынас орнату. Оқушылар бір-бірін тыңдай біліп басқалардың жұмыстарына құрметпен қарап ойын жеткізе алу. Оқушыларға мәдени және эстетикалық тәрбиені қалыптастыру. |
||||
Пән аралық байланыс |
Теориялық білімде «Тарих» пәнін және «АКТ» дағдыларын қолдану. |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Оқушылардың жеке ізденіс жұмыстар жүргізу дағдысын дамыту. Дәлелдемелер мен дәйектемелер келтіруде нақты мәліметтерді салыстыра білу . |
||||
Бастапқы білім |
Оқушылардың өткен тоқсандағы білімдерін пысықтау. |
||||
|
|||||
Сабақтың басы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Дереккөздер |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу:Сәлеметсіздерме?Здраствуйте! Good morning Оқушылармен бірігіп сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашып алуда видео материал көрсетіледі. Ой шақыру: аранжировка жасаудағы видеотапсырмаларды көріңіздер. https://www.youtube.com/watch?v=pMSSaWNMNIA аранжировка Песни
Пікір таласқа арналған сұрақтар: 1.Аранжирова дегеніміз не? 2.Арнажировка заманауи нұсқалары қалай жасайды. 3.Аранжировканың неше түрі бар? |
https://www.youtube.com/watch?v=_WHa35oL0uk тұрмыс салт әндері https://www.youtube.com/watch?v=_ty4k9P2l8k бесік жыры https://www.youtube.com/watch?v=cnwyXzY_Y1U бесік жыры https://www.youtube.com/watch?v=Zr_5t-k6RfY «Тұсау кесу» рәсімі https://www.youtube.com/watch?v=pWZtN3tDnwA «қаз, қаз балам» әні
|
|||
Сабақ барысы |
Практикалық жұмыс.Оқушыларды 4 топқа бөлу. 2-тапсырма.Топтық тапсырма Мұағлімнің іс-әрекеті: Оқушылар музыкалық бағдарламалар арқылы музыка жазады.Тапсырма орындалмастан бұрын 4 топқа бөлу. Audacity, Soundation, Garageband компьютерлік бағдарламаларын қолдана отырып, заманауи халықтық, немесе дәстүрлі ән үлгісін құрыңыз: а) Қазақтың халық әнін таңдаңыз. b) Әр түрлі әсерлерді , аспаптарды, динамика, ырғақ, екпін, дауыс аспектілерін қолдана отырып, әнді өңдеңіз.
|
||||
Бағалауға арналған сұрақтар |
Топтарға жұмыстарын қорғау үшін 10 минут беріледі.
Топтар бірін-бірін бағалауға арналағн критерилер: *Гармония (модуляции) * Музканың көңіл-күйін жеткізу. * Мипровизациямен музыканың сәйкестігі. * Жанрлармен жұмыс *Шығарманың динамикасын жеткізу. *Аспаптау. *Нені жақсартуға болады.
Топтар тапсырманы орындаған соң бір-бірлеріне сұрақтар қоюға болады. |
|
|||
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында кері байланыс жасау.
|
|
|||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
|
|||
Қабілеті аз: Аранжировка сөзіне толық мағлұмат бере алады. Қабілеті орташа оқушылар: Қол жетімді музыкалық аспаптармен аранжировка жасай алады. Дарынды оқушылар: Дыбыстық жазбаларды қолдана отырып музыкаға аранжировка жаза алады. |
|
|
|||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||
|
|||||
|