Материалдар / ҚМЖ Музыка және театр 6 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ Музыка және театр 6 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Музыка және театр тақырыбында қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қараша 2024
81
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

Классикалық музыканың үздік туындылары

Педагогтің Т.А.Ә.


Күні:


Сынып:

6

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Музыка және театр

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

6.1.2.3 көркемдік бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінің көркемдеуші құралдарын салыстыру

6.1.3.3 – музыкалық шығармалардың қарапайым үзінділерінің сипатын жеткізу, партия бойынша және (немесе) ансамбльмен аспаптарда орындау

Сабақтың мақсаты:

Көркемдік бейнені құруда музыка және өнердің басқа түрлерінің көркемдеуші құралдарын салыстырады

Сабақ барысы:

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі.



1мин









2 мин















Сабақтың басы





3мин








2мин






2мин











Сабақтың ортасы


30мин

Оқушыларды кассадан билет алу арқылы топқа бөлу.

«Миға шабуыл» әдісі

Оқушыларға билет алып қайда барамыз,қандай жерлерге барамыз? деген сұрақтар қою арқылы өтілетін сабақтың тақырыбын ашу.

«Әмбебаб микрофон» әдісі арқылы оқушылардың жауаптарын тыңдау.


Әр топтың атын қою

І топ: « Опера және балет» театры

ІІ топ: « Драма» театр

ІІІ топ: « Қуыршақ» театры


/ Оқушылардың алдында әр тапсырмаға байланысты конверттер бар. Әр тапсырма сайнн конвертті ашу арқылы тапсырмаларды орындап отырады/

Сабақтың мақсаттары таныстырылады.


І тапсырма:

Топтық тапсырма:

І топ: Театрға түсініктеме беру


ІІ топ: Театрдың өзіндік ережелері


ІІІ топ: Театр құрамындағы қызметкерлер




Музыка тыңдау:

«Ортеке күйі»

Ортеке – қазақтың ең алғашқы қуырщақ (дала) театры.




Ән тыңдау:

Оқушылар ән тыңдай отырып, алдарындағы парақшаға жазылған сөздерден әннің атын табу керек.

Әннің аты: «Желсіз түнде жарық ай»





ІІ тапсырма:

Топтық тапсырма:

І топ: Абай мен музыканы байланыстыру

ІІ топ: Абай мен театрды байланыстыру

ІІІ топ: Абай мен пәндерді байланыстыру



Дауыс жаттығуы:

Абайдың «Желсіз түнде жарық ай» әнін а-а-а дыбысына салып орындау



Ән үйрету:

Желсіз түнде жарық ай Абай

Желсіз түнда жарық ай,

Сәулесі суда дірілдеп,

Ауылдың жаны - терең сай,

Тасыған өзен күрілдеп.


Қалың ағаш жапырағы,

Сыбырласып өзді – өзі,

Көрінбей жердің топырағы,

Құлпырған жасыл жер жүзі.


ІІІ тапсырма:

Топтық тапсырма:

І топ: «Желсіз түнде жарық ай»әнін орындау

ІІ топ: «Желсіз түнде жарық ай» әнін а-а-а дыбысына салып орындау

ІІІ топ: «Желсіз түнде жарық ай» әнін ұрмалы аспаппен ритм ұстап орындау.



«Достар серті» мюзиклі /көру/



ІV тапсырма:

Топтық тапсырма:

І топ: Интернет арқылы «Достық» туралы өлең шумақтарын іздеу


ІІ топ: Интернет арқылы «Жан досым» әнін тауып,қайырмасын әнге қосылып орындау.

ІІІ топ: «Жан досым» әнін тыңдай отырып, қойылым ұйымдастыру

( барлығы біріккен кезде шағын мюзикл ұйымдастырылды)





Театрға кассадан билет алу арқылы топқа бөлінеді



Оқушылар өз ойларын «Әмбебаб микрофон»

арқылы жеткізеді.



Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, топтарға ат койылды.



Оқушылар алдарындағы конверттерді ашып, берілген тапсырмаларды топпен орындап отырады






Әр топтың оқушылары алдарындағы нөмерленген конверттегі «Театр» туралы берілген тапсырмаларды орындайды.



Оқушылар тыңдаған музыка туралы өз ойларын ортаға салады.




Трек сөздер көмегі» әдісі

Ән тыңдау арқылы «Трек сөздер көмегі» әдісін пайдалана отырып әннің атын табады.

/Боран,күн,ай,жұлдызтүн,қараңғы,жарық,жел/





Әр топ алдарындағы конвертте берілген тапсырма бойынша өз ойларын Абаймен байланыстырады.






Ән орындамас бұрын дауыс жаттығуын жасайды.






Оқушылар әнді сөзімен бірге қосып орындап үйренеді.








Әр топтың оқушылары алдарындағы конверт ішінде берілген тапсырма бойынша үйренген әнді орындайды.



Интер.тақта арқылы мюзиклден үзінді көреді.




Әр топтың оқушылары алдарындағы конвертте берілген


«Достық» туралы тапсырмаларын орындайды.

Шағын мюзикл ұйымдастырады.











/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/




















/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/














/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/





/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/












/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/









/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/











/әр тапсырма сайын топты «Алтын скрипка кілті» арқылы бағалау/









Shape1

КАССА

Picture 8



Shape2

конверт





Shape3

театр

Shape4

1тапсырма

Picture 4


https://youtu.be/DcVXiwxG3qk









Shape5

2 тапсырма











https://youtu.be/4shwmoZYUEwPicture 8


Shape6

3 тапсырма




h ttps://fb.watch/9iuY6bESFl/


Shape7

4 тапсырма








https://fb.watch/9iuY6bESFl/



Сабақтың соңы



5мин


Кері байланыс. «Жыл мезгілі»

Төрт мезгіл бейнеленген суреттерге бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы жазып, іледі.


Төрт мезгіл бейнеленген суреттерге бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы жазып, кері байланысын береді.




Picture 2


Сабақ бойынша рефлексия:


Бүгінгі сабағымда әнді тыңдай отырып,әннің атын табу кезеңінде

«Трек сөздер көмегі» әдісім өте тиімді ,оңтайлы әдіс болоды.

Бүгінгі сабақта оқушыларға ән үйрету кезеңінде ұрмалы аспаптарды пайдалана отырып, әннің ритмін ұстап орындау әдісім оң нәтиже берді. Оқушылар өте қызығушылық танытты. Топтық тапсырма кезінде оқушылар әнді тыңдай отырып тез арада шағын мюзикл ұйымдастырды.Бұл тпасырма кезінде де оқушылар өте белсенді болды. Сабақ барысында саралау өз дбеңгейінде жүргізілді. «Жыл мезгілдері» әдісі бойынша төрт мезгіл бейнеленген суреттерге бүгінгі сабақтан алған әсерлері туралы жазып, кері байланысын береді.




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!