Материалдар / Қмж: Ньютон биномы және оның қасиеттері
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қмж: Ньютон биномы және оның қасиеттері

Материал туралы қысқаша түсінік
Ньютон биномы және оның қасиеттері тақырыбында қмж. Лессон стади зерттеу сабағында әдіс-тәсілдерді қолдануға әзірленген сабақ жоспары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Желтоқсан 2021
1472
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Сабақтың тақырыбы: Ньютон биномы және оның қасиеттері


ҰМЖ:Комбинаторика

Мектеп: № 1 жббм

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Есенбаева Э.А.

Сынып: 9

Қатысқандар:

Қатыспағандар: 0

Тақырыбы

Ньютон биномы және оның қасиеттері

Оқу мақсаты

9.3.1.6Ньютон биномы формуласын және оның қасиеттерін білу және қолдану;

Сабақтың мақсаты

- Ньютон биномы формуласын білу;

- Ньютон биномы формуласын пайдаланып жаттығулар орындау;

Бағалау критерйиі

  • комбинаторика ережелерін білу; -мәтіндік есептер шығару;

Тілдік мақсаттар


Пәндік лексика мен терминологияны қолданып, көбейту мен қосуға берілген есептерді шешуде қолданылатын формулаларды ауызша сипаттап айтады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: коминаторика, жиын, бірігу, қиылысу, элементтер, орналастыру.

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Мүмкін жағдайларды сипаттау үшін «мүмкін», «неше тәсілмен», «ықтимал» секілді сөздерді қолдану. Мысалы, қорапқа кәмпитерді бөліп салудың неше түрлі тәсілдері бар?

Сіз оларды ... тәсілмен ұйымдастыра аласыз, сондықтан ... .

Нәтижесі қандай болуы мүмкін?

Құндылықтарға баулу

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсе білуге, адами қасиеттерге, ынтымақтастыққа тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Информатика, қазақ тілі мен әдебиеті

АКТ қолдану

Интербелсенді тақта, интернет ресурстары, таныстырылым. https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/10-synyp/kombinatorikanyng-negizgi-tusinikteri-zhane-formulalary?mid=f523b181-9ee4-11e9-a361-1f1ed251dcfe

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Логика, жиын, сандар жиыны, жиын элементтерін білу, cанның факториалы анықтамасын білу

Сабақ барысы

Сабақ кезеңі

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурс

Сабақтың басы



7 минут

Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Психологиялық тренинг. «Жылы лебіз».

Мақсаты: жылы лебіз білдіру; назарларын аударта отырып, сабаққа ынталарын арттыру

Іс әрекет: Топ басшылары келесі топтарға «сәттілік тілеймін», «зейінді болыңдар», «алғыр болыңдар», «ұқыпты болыңдар» деген сөздермен жылы лебіздерін білдіреді.

Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттары және жетістік критерийлерімен таныстыру.







Интербелсенді тақта.

Сабақтың ортасы

30 минут

Миға шабуыл әдісі арқылы сұрақтар қою:

Топқа «Ашық микрофон» әдісі арқылы сұрақтар қоямын. Сұраққа кез келген белсенді оқушы жауап береді. Сұраққа толық жауап болмаса кері байланыс орнату арқылы сұрақтың жауабын нақтылауға ықпал етемін.

  • Комбинаторика саласы нені зерттейді?

  • Жиын дегеніміз не?

  • Бірігу (қиылысу) дегенді қалай түсінеміз?

  • Қосу және көбейту ережелерін айтып беріңіз?

  • Алмастыру, орналастыру, теру формулалары?

ҚБ: Марапаттау арқылы бағалау.

Оқушымен мұғалім арасындағы кері байланыс іске асады.

Топтық жұмыс: INSERT әдісі, оқушылар берілген тапсырманы топта талдап, түртіп алу арқылы жұмыс жасайды.

Мақсаты: ынтамақтаса жұмыс жасау дағдылары қалыптастыру, топтық жұмыс жасауда ойларымен бөлісіп, бірігіп шешім қабылдап, тұжырым жасайды.

11.1 (1-3) (төрт оқушыдан топтық жұмыс)

ҚБ: Топтар бірін бірі «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды.

Дескиптор

Ұпай

1

Есеп қай формулаға келетінін анықтайды.

2

2

Формулаға қояды

1

3

Есептеуді орындайды

1

Жұптық жұмыс:

Бекіту жəне қолданысқа енгізу

Мақсаты: оқушылар жұптасып ынтамақтаса отырып жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру

Іс–әрекет: Екі оқушыға бір тапсырмадан беріледі.

биномдық жіктелуін және 4-ші мүшенің коэффициентін табыңыздар.

Дескиптор

Ұпай

1

Есеп қай формулаға келетінін анықтайды.

2

2

Формулаға қояды

1

3

Есептеуді орындайды

1

«Көршіге тексерту» арқылы тексереді.

Тапсырманың дұрыс жауабы көпшілік оқушылар орындап болған соң интербелсенді тақтада көрсетіледі.

ҚБ. Жұмыстарды жұлдызша, төртбұрыш және үшбұрыш арқылы көршілері бағалайды.

ҚБ: тест тапсырмаларын мұғалім геометриялық фигуралар (жұлдызша, төртбұрыш, үшбүрыш, дөңгелек) арқылы бағалайды.

































Интербелсенді тақта















Үлестірме

















Постер

Сабақтың соңы



8 минут

Кері байланыс.

«Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы оқушылардың алған бағаларын қорытындылау. Жинаған балдарын жетістік баспалдағына қойып, өздерінің жетістік баспалдағының қай деңгейінде екенін анықтайды.



Үйге тапсырма № 11.2 (1) есеп.



Қосымша ақпараттар

Саралау

Бағалау

ДҚТсақтау

Топтық жұмыс.

Жұптық жұмыс.

Жеке жұмыс.

Деңгейлік тапсырмалар.

Ашық микрофон.Инсерт әдісі.Ойлан, жұптас, бөліс

Постер қорғау.Бағдаршам әдісі.Көршіге тексерту әдісі

Элексивті тест .Жетістік баспалдағы .



Интерактивті тақтаны пайдалану.

Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?




Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!