Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3D – баспа |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
6.12.2024 ж |
|
|
Сынып:6а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқиғалардың үшөлшемді модельдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. «Гүлмен тілек» әдісі. Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. «Кездейсоқ бөлу» әдісі. Қатысушыларды кездейсоқ түрде екі топқа бөлу. Қатысушылардың аттарын немесе нөмірлерін жазып, қағаз бетінде араластырып, кейін екі бөлікке бөліп шығару. Жаңа тақырыпқы кіріспе. «Сұрақты төңкеріңіз» әдісі. 1. SketchUp бағдарламасында модельдерді қалай жасауға болады? 2. SketchUp бағдарламасындағы кеңістікті басқару құралдарының функциялары қандай? 3. Айналдыру құралы қандай әрекеттерді орындау үшін қолданылады? 4. Ведение құралын пайдалану алгоритмін қалай сипаттайсыз? 5. Конус пен сфераны құруда Ведение құралдың рөлі қандай? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Топтарға бөлінеді, сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Оқулықпен жұмыс. Барлық үшөдшемді объектілердің белгілі бір қасиеттері бар. Үшөлшемді объектіде жасалу жолына қарамастан оқиғалар болады: *Аты-программа жасалып жатқан үшөлшемді объектіге автоматты түрде атау беріледі. *Көріну- үшөлшемді объектінің құжатта көріну-көрінбеу жағдайларын басқаруға болады. *Жағдай- кез келген объектіні тізімге қосуға немесе тізімнен алып тастауға болады. Объектіні алып тастағанда, осы объект компьютерде көрінбейді. *Түс-үшөлшемді объектінің түсін көрсетеді. SketchUp программасында құрастырылып жатқан объетіні сақтауды Файл-Сохранить как командалар тізбегінде тіртуір көмегімен орындауға болады. Егер объектіге арнайы атау бермесе, онда жоба «Без названия» атымен сақталады, ал кеңейтілімі *.skp типін таңдайды. Тәжірибеде қолдану 1-тапсырма: SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып параллелепипед құр. Сергіту сәті
Білімді бекіту Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Модельді жасау үшін қандай құралдар қажет:
3- тапсырма. Берілген модельді жасау үшін әрекеттер тізімін жаз:
4-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс: SketchUp бағдарламасын іске қос суретте көрсетілегндей устелді үлгісін жаса. |
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, жаңа тақырып бойынша кездесетін сөздер-терминдерді жазады Дескриптор: - SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрады Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - құралдарды жазады;
Дескриптор: - әрекеттерді жазады;
Дескриптор: - үстел үлгісін салады |
2 балл 2 балл 3 балл 3 балл |
Компьютер Оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: "3D редакторы" тақырыбында кроссворд жасаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Оқиғалардың үшөлшемді модельдері
ҚМЖ. Оқиғалардың үшөлшемді модельдері
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3D – баспа |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
6.12.2024 ж |
|
|
Сынып:6а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Оқиғалардың үшөлшемді модельдері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.5 3D-редактордағы объектілердің модельдерін құру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Бірлескен іс-әрекет пен өзара іс-әрекет кезінде басқалардың пікірлері мен сезімдерін құрметтей білу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
1) Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа қатысуды тексеру. 2) Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераны қалыптастыру. «Гүлмен тілек» әдісі. Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау. «Кездейсоқ бөлу» әдісі. Қатысушыларды кездейсоқ түрде екі топқа бөлу. Қатысушылардың аттарын немесе нөмірлерін жазып, қағаз бетінде араластырып, кейін екі бөлікке бөліп шығару. Жаңа тақырыпқы кіріспе. «Сұрақты төңкеріңіз» әдісі. 1. SketchUp бағдарламасында модельдерді қалай жасауға болады? 2. SketchUp бағдарламасындағы кеңістікті басқару құралдарының функциялары қандай? 3. Айналдыру құралы қандай әрекеттерді орындау үшін қолданылады? 4. Ведение құралын пайдалану алгоритмін қалай сипаттайсыз? 5. Конус пен сфераны құруда Ведение құралдың рөлі қандай? |
Балалар жұмыс орындарын тексереді. Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады Топтарға бөлінеді, сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Оқулықпен жұмыс. Барлық үшөдшемді объектілердің белгілі бір қасиеттері бар. Үшөлшемді объектіде жасалу жолына қарамастан оқиғалар болады: *Аты-программа жасалып жатқан үшөлшемді объектіге автоматты түрде атау беріледі. *Көріну- үшөлшемді объектінің құжатта көріну-көрінбеу жағдайларын басқаруға болады. *Жағдай- кез келген объектіні тізімге қосуға немесе тізімнен алып тастауға болады. Объектіні алып тастағанда, осы объект компьютерде көрінбейді. *Түс-үшөлшемді объектінің түсін көрсетеді. SketchUp программасында құрастырылып жатқан объетіні сақтауды Файл-Сохранить как командалар тізбегінде тіртуір көмегімен орындауға болады. Егер объектіге арнайы атау бермесе, онда жоба «Без названия» атымен сақталады, ал кеңейтілімі *.skp типін таңдайды. Тәжірибеде қолдану 1-тапсырма: SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып параллелепипед құр. Сергіту сәті
Білімді бекіту Жеке жұмыс. 2-тапсырма. Модельді жасау үшін қандай құралдар қажет:
3- тапсырма. Берілген модельді жасау үшін әрекеттер тізімін жаз:
4-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс: SketchUp бағдарламасын іске қос суретте көрсетілегндей устелді үлгісін жаса. |
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, жаңа тақырып бойынша кездесетін сөздер-терминдерді жазады Дескриптор: - SketchUp бағдарламасының құралдарын пайдаланып, параллелепипед құрады Көз жаттығуларын орындайды Дескриптор: - құралдарды жазады;
Дескриптор: - әрекеттерді жазады;
Дескриптор: - үстел үлгісін салады |
2 балл 2 балл 3 балл 3 балл |
Компьютер Оқулық |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: "3D редакторы" тақырыбында кроссворд жасаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз















