|
Бөлім: 7.2 С Тынысалу |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 27.10.2023 ж. |
Педагогтың аты-жөні: Әуесбай Д.Ж. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өсімдіктер мен жануарлар үшін тыныс алудың маңызы. Тынысалу - энергия көзі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
7.1.4.1 - тірі ағзалардағы тыныс алу маңызын сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тірі ағзалардағы тыныс алу маңызын сипаттайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау деңгейі |
Білу, түсіну |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі. а) Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу ә) «Ұшақ билеті» арқылы 3 топқа бөлу. б) Сыныптағы ахуалды орнату мақсатында додекаэдр арқылы іс-әрекеттер жасату.
ІІ. Оқушылардың білімдерін тексеру. «Ми қозғау» әдісі 1. Тыныс алу мүшелері? 2. Мұрын қуысының барлық ішкі беті неше? 3. Мұрын қуысының ішкі беті немен жабылған? 4. Көмейді сипатта. 5. Кеңірдек ұзындығы және диаметрі? 6. Бронхылар не түзеді? 7. Оң жақ өкпе неше бөліктен тұрады? 8. Өкпенің сырты немен қапталған? 9.Альвеолалардың сырты немен шырмалған? 10. Өкпенің екі жапырақшасының арасында не бар? 11. Кеңірдек қабырғасы неден тұрады? 12. Ауаны жұтқыншақтан кеңірдекке не өткізеді? |
Сәлемдеседі. Топқа бөлінеді: 1-топ. Желбезек 2-топ. Өкпе 3-топ. Лептесік Додекаэдрде берілген әрекеттерді орындайды. Өтілген тақырып бойынша ой қозғау. Тақтада берілген шамдарда жазылған сұрақтарға әр оқушы кезекпен жауап береді. |
Әр сұраққа-2 балл Жалпы – 8 балл
Дескриптор: Сұраққа дұрыс жауап беру
|
Ұшақ билеті Додекаэдр
«Ми», «шамдар» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 29 мин
|
ІІІ. «Ой қозғау» әдісі. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу үшін интерактивті тақта арқылы ойын ойнатылады.. Сабақтың тақырыбын, мақсатын таныстырады.
ІV. Жаңа сабақ Мұғалім «Өсімдіктер мен жануарлар үшін тыныс алудың маңызы. Тынысалу - энергия көзі.» тақырыбын таныстырып, түсіндіреді.
ІҮ.Топтық жұмыс.
1-топ. « Желбезек » тобы. «Дұрыс/бұрыс» әдісі арқылы берілген тұжырымдамалардың бұрыстығын не дұрыстығын сәйкестендіреді.
2-топ. « Өкпе » тобы. Дұрыс/бұрыс» әдісі арқылы берілген тұжырымдамалардың бұрыстығын не дұрыстығын сәйкестендіреді.
3-топ. « Лептесік » тобы. «Кубизм» әдісі арқылы кубикті 3 рет лақтырып, сәйкес сандардағы сұрақтарға жауап береді.
V. Жеке жұмыс «Айфон» әдісі арқылы, берілген сұрақтарға жеке жауап береді.
VI.Топтық жұмыс. «Торт» әдісі арқылы, берілген торт тілімдерінде жазылған буындардан сөз құрайды. Берілген сөзге сипаттама айтып, бүгінгі тақырыпқа байланысын түсіндіреді. |
Оқушылардың ойын тыңдау.
Мұғалім түсіндірмесін тыңдайды.
Топтарға бөлінген білім алушылар тапсырманы орындайды.
Жаңа сабаққа қатысты қойылған сұрақтарға жекелеп жауап береді.
Берілген сөзді дұрыс табады және оған сипаттама айтады. |
Мадақтау арқылы бағалау
Дескриптор: Жалпы: 6 балл Сұраққа берілген уақытта жауап беру
Дескриптор: Әр сұраққа-2 балл «Жарайсың!» деп мадақтау
Дескриптор: Жалпы – 8 балл
|
Презента- ция
Кубик
«Айфон»
«Торт» тілімдері
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 мин
Кері байланыс |
VII. Cабақты бекіту. Рефлексия. «Чемодан» әдісі арқылы, оқуышлардың бүгінгі сабақтан нені білгенін тексеру. Өте жақсы түсіндім Сұрағым бар Мүлдем түсінбедім
Кері байланыс. Көбелектерді таратып беру, оқушылар бүгінгі сабақ жайында ойын жазады.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Әуесбай Диана ЖахангерқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ҚМЖ Өсімдіктер мен жануарлар үшін тыныс алудың маңызы. Тынысалу - энергия көзі.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
ҚМЖ Өсімдіктер мен жануарлар үшін тыныс алудың маңызы. Тынысалу - энергия көзі.Материал туралы қысқаша түсінік
"Өсімдіктер мен жануарлар үшін тыныс алудың маңызы. Тынысалу - энергия көзі" тақырыбында ашық сабақ ҚМЖ-сы 2023-2024 оқу жылы
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













