Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ. Пайдаланушы интерфейсі

Материал туралы қысқаша түсінік
7.4.1.1 пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Тексерілді:


Қысқамерзімді жоспар

Бөлімі:

2-бөлім. «Желі және қауіпсіздік»

Педагогтің аты-жөні:

Г.Бейсеева

Күні:

14.10.2024 ж

Сыныбы:7а,ә

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Пайдаланушы интерфейсі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.4.1.1 пайдаланушы интерфейстердің эргономикалылығын бағалау.

Сабақтың мақсаты

  • пайдаланушы интерфейстерінің түрлері мен оларды пайдаланудың пайдаланушы үшін қолайлығын біледі.

  • Word және WordPad қолданбалы программаларды салыстырады.

  • компьютерде пайдаланушы интерфейсін қолдануды эргономикалық тұрғыдан бағалайды.

Құндылықтарға баулу

Тәуелсіздік және Отаншылдық" құндылықтары ұлттық бірлікті, патриотизмді және азаматтық жауапкершілікті нығайту

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


2 мин.


(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі

  1. Оқушылармен амандасу. Оқушыларды түгендеу.

  2. Гүлмен тілек” әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.

  3. Оқушыларды топтарға біріктіруді ұйымдастыру:

Фигуралар көмегімен оқушыларды 3 топқа бірігеді.

I – Үшбұрыштар тобы

II – Дөңгелектер тобы

III – Төртбұрыштар тобы

7-сынып оқулығы

Компьютер

Презентация

Миға шабуыл

(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі

Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменде берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтар топтамасы интербелсенді тақтадан көрсетіледі.


  • Пайдаланушы интерфейстерінің түрлері қандай? Оларды пайдаланудың пайдаланушы үшін қолайлығы қандай?

  • Компьютерде өзің жұмыс істейтін программалардың командаларын басқаруға жасалған қолайлылылық жайлы не әңгімелей аласың?

  • Интерфейс ұғымы саған таныс па? Оны қай мағынада қолданады?

  • «Компьютерлік эргономика» дегеніміз не? Есіңе түсір.

Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады.

Жаңа сабақ

5 мин.


Жаңа сабаққа кіріспе

«ДЖИГСО» әдісі

(Т) Топтарға оқулықтан жаңа сабақтың мәтіні бөліп беріледі.

Арнайы белгіленген уақыт ішінде мәтінді оқып шығады. Кейін топтар арасында жаңа ақпаратпен таныстыру, ой бөлісу жұмысы жалғасады.


Дескриптор:

- Берілген мәтінді оқиды.

- Топ ішінде өзара талқылау жүргізеді.

- Топтар арасындағы түсіндіру, жеткізу, баяндау жұмысында белсенділік танытады.


Бағалау Топтар бір-бірін».

2 балл

Сабақтың ортасы

21 мин

Топтық жұмыс


(Т) Талдау

«ВЕНН» диаграммасы

Компьютер бөлмесінде орналасқан компьютердің бірінен Word және WordPad қолданбалы программаларды салыстырыңдар. Қайсысының ПГИ дұрыс. Екі программаның интерфейсінің 3 айырмашылығымен 3 ұқсастығын атаңдар

Дескриптор:

- Word және WordPad қолданбалы программаларды салыстырады.

- Екі программаның интерфейсінің 3 айырмашылығы мен 3 ұқсастығын анықтайды.

- Постер жасап, оны қорғайды.


Бағалау Топтар бір-бірін

3 балл

7-сынып оқулығы

Компьютер


Жұптық жұмыс

(Ж) Бағалау

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Компьютерде пайдаланушы интерфейсін қолдануды эргономикалық тұрғыдан бағалаңдар. Командалық жолдар интерфейсі мен (CLI) пайдаланушының графикалық интерфейстерінің  (GUI) артықшылықтарын атаңдар.

Дескриптор:

- Компьютерде пайдаланушы интерфейсін қолдануды эргономикалық тұрғыдан бағалайды.

- Командалық жолдар интерфейсі мен пайдаланушының графикалық интерфейстерінің  артықшылықтарын атайды.


Бағалау Жұптар бір-бірін

3 балл

7-сынып оқулығы.


Сабақтың соңы


7 мин.

Рефлексия

Сабақты бекіту

(Ұ) «Еркін микрофон» әдісі

арқылы оқушылар бүгінгі сабақ бойынша не үйренгенін, қандай ақпараттың жаңалық болғанын, түсінгенін еркін түрде сыныптастарымен өз ойымен бөліседі.


Бағалау Мұғалімнің қорытынды бағалауы

2 балл

Үй тапсырмасы

Үй тапсырмасы

Төменде берілген тақырып бойынша жоба жұмысын дайында.

Жоба тақырыбы

Зерттеу сұрақтары мен бағыттары

Пайдаланушы интерфейсіне қойылатын негізгі талаптар қандай?

  • Интерфейстің пайда болу тарихы;

  • Интерфейстің маңызы, негізгі талаптар;

  • CLI және GUI интерфейстерінің ерекшеліктері;

  • Пайдаланушы интерфейсінің даму бағыты;



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
28.00.2024
660
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12