Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
13.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 2г,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пернетақтамен жаттығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Пернетақта арқылы спрайтты басқару дағдыларын дамыту. Оқушыларға Scratch бағдарламасында пернетақта арқылы басқару механизмін қолдануды үйрету. Спрайттарды пернетақта командалары арқылы қозғалтуды үйрету және оны бағдарламалау дағдыларын дамыту. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 7 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа деген қызығушылықты ояту. «Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . Білімді өзектендіру "Миға шабуыл"қабылдау "Ойланыңыз!" - Мәтін қай пернелер тобымен енгізіледі деп ойлайсыз? (Символдық пернелеріді пайдалану.) - Сандар қай пернелер тобымен енгізіледі? (Num Lock сандық блогын пайдалану.)
Пернетақтамен жұмыс жасау ережелепін білесіңдер ме? - Бұл сөздерді пернетақтада қалай теруге болады? Өз ойларыңмен бөлісіңдер. - Пернетақтада мәтінді қалай тез теруге болады? Өз ойларыңмен бөлісіңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді «Менің көңіл-күйім» жаттығуын орныдайды Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру Пернетақта пернелерінде қазақ, ағылшын және орыс әріптері орналасқан. Пернетақтадағы әріптер мен таңбаларды шатастырмау маңызды. Сондықтан пернетақтада белгілі бір шеберлік пен жаттығу қажет. Ол үшін пернетақта тренажерын пайдалану керек. "Пернетақта тренажері" бағдарламасын Интернет желісінен жүктеуге болады. Пернетақтамен жұмыс істеу үшін оның құрылымын білу керек. Пернетақтаны шартты түрде алты бөлікке бөлуге болады
Мұғалім жаңа материалмен таныстырады, пернетақта тренажерын қалай пайдалану керектігін көрсетеді "Бірге орындайық". RapidTyping 5 пернетақта тренажерымен жаттығу. Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Жеке жұмыс 1 және 2 нөміріндегі пернелер топтарын сәйкестендір
а) Алфавитті – цифрлық пенелер б) Функционалды пернелер с) Қосымша цифрлық пернетақта 2- тапсырма. Жеке жұмыс Мына пенелер ретімен басылғанда қандай сөздер пайда болады? Пернетақтадағы пернелер қазақ тілінде берілген.
3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Сөздердің арасына бос орын қою –бұл ... пернесі
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Пернетақта тренажерымен жұмыс жасайды Сергіту жаттығуларын орындайдыу Дескриптор: -сәйкестікті белгілейді Дескриптор: - тапқан сөздерді жазады Дескриптор: - жауабын таңдайды |
Мақтау |
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 3 мин |
Үй жұмысы: Тренажер арқылы үш жаттығу тапсырмасын орында. Сабақ қорытындысы. «Тазалық» ойыны арқылы кері байланыс
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Пернетақтамен жаттығу
ҚМЖ. Пернетақтамен жаттығу
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
13.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 2г,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пернетақтамен жаттығу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.2 пернетақтадан спрайтты басқаруды ұйымдастыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Пернетақта арқылы спрайтты басқару дағдыларын дамыту. Оқушыларға Scratch бағдарламасында пернетақта арқылы басқару механизмін қолдануды үйрету. Спрайттарды пернетақта командалары арқылы қозғалтуды үйрету және оны бағдарламалау дағдыларын дамыту. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 7 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа деген қызығушылықты ояту. «Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . Білімді өзектендіру "Миға шабуыл"қабылдау "Ойланыңыз!" - Мәтін қай пернелер тобымен енгізіледі деп ойлайсыз? (Символдық пернелеріді пайдалану.) - Сандар қай пернелер тобымен енгізіледі? (Num Lock сандық блогын пайдалану.)
Пернетақтамен жұмыс жасау ережелепін білесіңдер ме? - Бұл сөздерді пернетақтада қалай теруге болады? Өз ойларыңмен бөлісіңдер. - Пернетақтада мәтінді қалай тез теруге болады? Өз ойларыңмен бөлісіңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді «Менің көңіл-күйім» жаттығуын орныдайды Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру Пернетақта пернелерінде қазақ, ағылшын және орыс әріптері орналасқан. Пернетақтадағы әріптер мен таңбаларды шатастырмау маңызды. Сондықтан пернетақтада белгілі бір шеберлік пен жаттығу қажет. Ол үшін пернетақта тренажерын пайдалану керек. "Пернетақта тренажері" бағдарламасын Интернет желісінен жүктеуге болады. Пернетақтамен жұмыс істеу үшін оның құрылымын білу керек. Пернетақтаны шартты түрде алты бөлікке бөлуге болады
Мұғалім жаңа материалмен таныстырады, пернетақта тренажерын қалай пайдалану керектігін көрсетеді "Бірге орындайық". RapidTyping 5 пернетақта тренажерымен жаттығу. Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Жеке жұмыс 1 және 2 нөміріндегі пернелер топтарын сәйкестендір
а) Алфавитті – цифрлық пенелер б) Функционалды пернелер с) Қосымша цифрлық пернетақта 2- тапсырма. Жеке жұмыс Мына пенелер ретімен басылғанда қандай сөздер пайда болады? Пернетақтадағы пернелер қазақ тілінде берілген.
3 тапсырма. Жұптық жұмыс. Сөздердің арасына бос орын қою –бұл ... пернесі
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Пернетақта тренажерымен жұмыс жасайды Сергіту жаттығуларын орындайдыу Дескриптор: -сәйкестікті белгілейді Дескриптор: - тапқан сөздерді жазады Дескриптор: - жауабын таңдайды |
Мақтау |
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 3 мин |
Үй жұмысы: Тренажер арқылы үш жаттығу тапсырмасын орында. Сабақ қорытындысы. «Тазалық» ойыны арқылы кері байланыс
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз

















