Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
Күні |
6.11.2024 ж |
|
Сыныбы 2В,Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пернетақтамен танысу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2. 2.1.1 пернетақта симуляторында мәтін теру; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы 8 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа деген қызығушылықты ояту. "Жұмбақ зат" ойыны. Ойынның мақсаты: оқушылардың ойлау қабілетін арттыру және сөйлеу тілін жақсарту. Ойын шарттары: оқушылардың алдына қораптағы зат қойылады. Мұғалім оны тақырыптың өзін атамай-ақ сөзбен сипаттайды Білімді өзектендіру Бүгінгі сабақта қажет білімді есімізге түсіруді ұсынамын. "Жұмсақ ойыншық ойыны": допты лақтырған адам сұраққа жауап береді. - Қандай құрылғы кішкентай кеміргішке ұқсайды? (Тінтуір) - Тінтуірдің көмегімен компьютерге әріптер мен сандарды енгізуге бола ма? (Жоқ.) - Қай құрылғыда көптеген пернелер бар? (Пернетақта.) - Мәтіндік құжаттарды құруға арналған бағдарламалар қалай аталады? (Мәтіндік редакторлар.) - Біз қандай мәтіндік редактормен таныспыз? (Блокнот) - Бас әріпті қалай енгізесіз? (Shift пернесін басып тұрыңыз.) - Enter пернесін басқанда не болады? (Жаңа абзацқа көшу.) - Теру құралдары мен құрылғылары қалай дамыды?
Пернетақтамен жұмыс жасау ережелепін білесіңдер ме? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 34 мин |
Жаңа материалды меңгеру Сонымен, пернетақта символдық ақпаратты енгізу және ДК жұмысын басқару үшін қажет екенін білеміз. Сендер компьютерде ойнағанды ұнатасыңдар. - Балалар, пернетақта арқылы басқаруды қандай ойындарда қолдануға болады? (Балалардың жауаптары) - Ойында қандай пернелерді қолданасыңдар? Мұғалім негізгі пернелердің әрекетін түсіндіреді. Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1.Сөйлемді дұрыс құрастыр Пернетақта –бұл арналған компьютерге енгізуге құрылғы ақпаратты Жауабы: _______________________________________ Сергіту сәті
2. Пернелер мен олардың қызметі арасында сйкестікті белгіле:
|
Оқулықтарда тақырып оқиды, топпен жұмыс жасайды Дескриптор: -сөйлемді құрастырады Дескриптор: -сәйкестікті белгілейді |
Мақтау Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды.
«Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды |
Оқулық Жұмыс парағы |
|||||||||||||||
|
Сабақтын соңы 3 мин |
Үй жұмысы: Пернетақтаның алфавиттік-сандық пернелерін пайдаланып фигураңызды ойлап табыңыз, мысалы
Сабақ қорытындысы. Рефлексия. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын? |
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Пернетақтамен танысу
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
Күні |
6.11.2024 ж |
|
Сыныбы 2В,Г |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пернетақтамен танысу |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2. 2.1.1 пернетақта симуляторында мәтін теру; |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы 8 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа деген қызығушылықты ояту. "Жұмбақ зат" ойыны. Ойынның мақсаты: оқушылардың ойлау қабілетін арттыру және сөйлеу тілін жақсарту. Ойын шарттары: оқушылардың алдына қораптағы зат қойылады. Мұғалім оны тақырыптың өзін атамай-ақ сөзбен сипаттайды Білімді өзектендіру Бүгінгі сабақта қажет білімді есімізге түсіруді ұсынамын. "Жұмсақ ойыншық ойыны": допты лақтырған адам сұраққа жауап береді. - Қандай құрылғы кішкентай кеміргішке ұқсайды? (Тінтуір) - Тінтуірдің көмегімен компьютерге әріптер мен сандарды енгізуге бола ма? (Жоқ.) - Қай құрылғыда көптеген пернелер бар? (Пернетақта.) - Мәтіндік құжаттарды құруға арналған бағдарламалар қалай аталады? (Мәтіндік редакторлар.) - Біз қандай мәтіндік редактормен таныспыз? (Блокнот) - Бас әріпті қалай енгізесіз? (Shift пернесін басып тұрыңыз.) - Enter пернесін басқанда не болады? (Жаңа абзацқа көшу.) - Теру құралдары мен құрылғылары қалай дамыды?
Пернетақтамен жұмыс жасау ережелепін білесіңдер ме? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша «Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 34 мин |
Жаңа материалды меңгеру Сонымен, пернетақта символдық ақпаратты енгізу және ДК жұмысын басқару үшін қажет екенін білеміз. Сендер компьютерде ойнағанды ұнатасыңдар. - Балалар, пернетақта арқылы басқаруды қандай ойындарда қолдануға болады? (Балалардың жауаптары) - Ойында қандай пернелерді қолданасыңдар? Мұғалім негізгі пернелердің әрекетін түсіндіреді. Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1.Сөйлемді дұрыс құрастыр Пернетақта –бұл арналған компьютерге енгізуге құрылғы ақпаратты Жауабы: _______________________________________ Сергіту сәті
2. Пернелер мен олардың қызметі арасында сйкестікті белгіле:
|
Оқулықтарда тақырып оқиды, топпен жұмыс жасайды Дескриптор: -сөйлемді құрастырады Дескриптор: -сәйкестікті белгілейді |
Мақтау Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды.
«Жұлдызшалар» әдісімен бағалайды |
Оқулық Жұмыс парағы |
|||||||||||||||
|
Сабақтын соңы 3 мин |
Үй жұмысы: Пернетақтаның алфавиттік-сандық пернелерін пайдаланып фигураңызды ойлап табыңыз, мысалы
Сабақ қорытындысы. Рефлексия. Бүгінгі сабақтан не үйрендім? Келешекте қалай қолданамын? |
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз





