Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бейсеева Гүлжан |
|
Күні: |
23.02.2024 ж |
|
Сынып: 8а,ә,б |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Процессор мен оның сипаттамалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушылның іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі:/5мин |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Киіз үй» әдісі.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар тілектерін киіз үйге жапсырылған жүрекшелерді алып, ішіндегі тілекті сыныптасына айтады. Мақсаты: Оқушылар сабаққа көңілді қатысады, бір-біріне деген бауырмалдығы, қарым- қатынасы нығаяды, бірге білім алады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. «Қошемет» көрсету. |
Киіз үйіз, жүрекшелер. |
|
Қызығушылықты ояту. |
«Ішкі-сыртқы шеңбер» әдісін қолданып өткен сабақты пысықтау. |
Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер болып бір-бірлеріне қарап тұрады. Бірінші болып ішкі шеңбер сұрақ қояды, сыртқы шеңбер жауап береді. Бір минуттан соң сыртқы шеңбер сұрақ қояды, ішкі шеңбер оған жауап береді. Осылай ауысып отырады. |
Смайликтер арқылы ҚБ. |
Оқытудың белсенді әдістері |
|
Топқа біріктіру. Миға шабуыл. |
«Сандар» арқылы топтарға біріктіреді. Миға шабуыл әдісі бойынша өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу. |
Оқушылар шеңберде тұрған қалпында сандарды айтып топтарға бірігеді. Оқушылар төмендегі сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді:
Адамның орнын компьютер толық баса ала ма? |
|
Информатика 8- сынып оқулығы. |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану
Топтық жұмыс.
|
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау.
Дисктегі материал арқылы таныстырылым жасайды.
|
Оқулықпен жұмыс Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Мұғаліммен бірге талдайды.
Оқушылар визуалды ақпарат алады.
Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын салыстыра отырып талдаңдар. Дескриптор
|
2 балл |
Информатика 8- сынып Оқулығы |
|
Жұптық жұмыс
|
«Автор орындығы» әдісі 3-тапсырма көлемі үлкендеу тапсырма. Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындауына көмектесу. |
2- тапсырма Оқушылар өз беттерінше тапсырманы орындайды. Жазған мақаласын орындықта отырып оқып береді. «Компьютер біздің ішімізде». Адамның жан дүниесінде болатын ақпараттық процестер жайлы ойыңды жаз. Ол жазбаңа адамның қабылдаған ақпарат әсерінен күйзеліске ұшырауы, ренжуі немесе қуануы мысал болсын. Дескриптор
Адам мен процессор жұмысын салыстырады
3-тапсырманы жұптасып орындайды. Процессордың компьютер жұмысын ұйымдастырудағы маңызын бағалаңдар.
Дескриптор -Процессор жұмысын қолданудың маңыздылығын сипаттайды. |
4 балл
4 балл |
|
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Жаңа сабақты бекіту/5мин
Кері байланыс: |
Сабақты бекіту үшін «Ыстық орындық» әдісін қолдану. Оқушыларға жауап беру үшін 1 мин уақыт беріледі. Жылдам жауап бермесе күйіп қалады.
«БББ кестесі» әдісі. |
Оқушылар «ыстық» орындыққа отырып сұрақтарға тез жауап береді.
Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және келешекте не білгісі келетінін кестеге жазады «Білемін, білдім, білгім келеді». |
Қошемет арқылы ҚБ |
Информатика оқулығы. 8- сынып. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Процессор мен оның сипаттамалары
ҚМЖ. Процессор мен оның сипаттамалары
Тексерілді:
Қысқамерзімді жоспар
|
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: |
Компьютер мен желілердің техникалық сипаттамалары |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Бейсеева Гүлжан |
|
Күні: |
23.02.2024 ж |
|
Сынып: 8а,ә,б |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Процессор мен оның сипаттамалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.1.1.1 процессордың функцияларын және оның негізгі сипаттамаларын қарапайым деңгейде түсіндіру; |
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушыларды еңбекқорлыққа және кәсіби біліктілігін арттыру. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері/уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушылның іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы. Ұйымдастыру кезеңі:/5мин |
Сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал орнату. «Киіз үй» әдісі.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі.
Оқушылар тілектерін киіз үйге жапсырылған жүрекшелерді алып, ішіндегі тілекті сыныптасына айтады. Мақсаты: Оқушылар сабаққа көңілді қатысады, бір-біріне деген бауырмалдығы, қарым- қатынасы нығаяды, бірге білім алады. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады. «Қошемет» көрсету. |
Киіз үйіз, жүрекшелер. |
|
Қызығушылықты ояту. |
«Ішкі-сыртқы шеңбер» әдісін қолданып өткен сабақты пысықтау. |
Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер болып бір-бірлеріне қарап тұрады. Бірінші болып ішкі шеңбер сұрақ қояды, сыртқы шеңбер жауап береді. Бір минуттан соң сыртқы шеңбер сұрақ қояды, ішкі шеңбер оған жауап береді. Осылай ауысып отырады. |
Смайликтер арқылы ҚБ. |
Оқытудың белсенді әдістері |
|
Топқа біріктіру. Миға шабуыл. |
«Сандар» арқылы топтарға біріктіреді. Миға шабуыл әдісі бойынша өткен сабақ пен жаңа сабақты ұштастырып проблеманы бірге шешу. |
Оқушылар шеңберде тұрған қалпында сандарды айтып топтарға бірігеді. Оқушылар төмендегі сұрақтар туралы пікірлерін еркін жеткізеді:
Адамның орнын компьютер толық баса ала ма? |
|
Информатика 8- сынып оқулығы. |
|
Сабақтың ортасы Мағынаны тану
Топтық жұмыс.
|
Оқулықтағы ақпаратты оқушылармен бірге талдау.
Дисктегі материал арқылы таныстырылым жасайды.
|
Оқулықпен жұмыс Оқушылар оқулықтағы ақпаратпен танысады. Мұғаліммен бірге талдайды.
Оқушылар визуалды ақпарат алады.
Процессор жұмысы мен адам миының жұмысын салыстыра отырып талдаңдар. Дескриптор
|
2 балл |
Информатика 8- сынып Оқулығы |
|
Жұптық жұмыс
|
«Автор орындығы» әдісі 3-тапсырма көлемі үлкендеу тапсырма. Алдымен мұғалімнің көмегімен, содан кейін өз бетінше орындауына көмектесу. |
2- тапсырма Оқушылар өз беттерінше тапсырманы орындайды. Жазған мақаласын орындықта отырып оқып береді. «Компьютер біздің ішімізде». Адамның жан дүниесінде болатын ақпараттық процестер жайлы ойыңды жаз. Ол жазбаңа адамның қабылдаған ақпарат әсерінен күйзеліске ұшырауы, ренжуі немесе қуануы мысал болсын. Дескриптор
Адам мен процессор жұмысын салыстырады
3-тапсырманы жұптасып орындайды. Процессордың компьютер жұмысын ұйымдастырудағы маңызын бағалаңдар.
Дескриптор -Процессор жұмысын қолданудың маңыздылығын сипаттайды. |
4 балл
4 балл |
|
|
Сабақтың соңы. Ой толғаныс. Жаңа сабақты бекіту/5мин
Кері байланыс: |
Сабақты бекіту үшін «Ыстық орындық» әдісін қолдану. Оқушыларға жауап беру үшін 1 мин уақыт беріледі. Жылдам жауап бермесе күйіп қалады.
«БББ кестесі» әдісі. |
Оқушылар «ыстық» орындыққа отырып сұрақтарға тез жауап береді.
Оқушылар сабақ туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және келешекте не білгісі келетінін кестеге жазады «Білемін, білдім, білгім келеді». |
Қошемет арқылы ҚБ |
Информатика оқулығы. 8- сынып. |
шағым қалдыра аласыз














