|
Пәні: физика |
Мектеп: Х.Доспанова №28 ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Қысым |
Мұғалімнің аты жөні: Зулпыхаров А.Т. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қатты денелердегі қысым |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.3.1.2 – Қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау 7.3.1.3-есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: қысымның физикалық мағынасын түсіну, формуласын жазу. Көптеген оқушылар істей алады: қысымның формуласын қорыту және оны озгерту әдістерін сипаттау. Кейбір оқушылар істей алады: есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысында оқушылардың айтылым, жазылым, тыңдалым,оқылым дағдыларын арттыру. Арнайы пәндік лексика мен терминалогия: Қысым – бұл ............... шама. Қысым – ................... болып табылады. Қысым ........................ әрпімен белгіленеді. ХБЖ-гі қысымның өлшем бірлігі ......................... Арнайы пәндік лексика мен терминалогия
|
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» ұлттық идеясы. Индустрияландыру мен инабавацияларға негізделген экономикалық өсу Тақырыпты талдай отырып техникалық мамандықтарға деген қызығушылығын ояту . |
||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика – есептер шығару, формула түрлендіру (амалдар қолдану); Химия – қатты денелердегі атомдардың орналасуын зерттеу ; Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
7.3.1.1-заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері Сабақтың басы
|
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) I.Ұйымдастыру кезеңі
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
(10 мин) Сабақтың ортасы (13 мин) |
1 I топ –
І
І
Үй тапсырмасын қайталау «Бинго » әдісі арқылы (мұнда топтағы оқушылар қапшықтан шыққан шарлардағы сұрақтарға жауап береді). бұл оқушылардың оқылым айтылым және тыңдалым дағдыларын қалыптастырады.
II. Жаңа сабақ
«Пазл» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп беремін .Оқушылар өз бөліктеріндегі түйінді сөздерді талқылай отырып тақырыпты жинақтайды. Бұл әдіс өз кезегінде оқушы бойындағы ынтымақтастықта жұмыс жасау және сыни ойлау ,айтылым , тыңдалым дағдыларын дамытады , уақытты үнемдеуді қамтамасыз етеді.
|
А)
Б)
С)
|
|||||||||||||||||||||||
|
(7 мин) |
Және неге? (Талдайды)
I Қызығушылықты оятады және оқушылардың оқылым,айтылым,тыңдалым, жазылым дағдыларын қалыптастырады
1 гПа= ? Па 1кПа= ? Па 1МПа=? Па 1мПа= ? Па |
Оқулық, маркер, стикер А)
В)
С)
|
|||||||||||||||||||||||
|
(10 мин) |
ІV.«Миға шабуыл» стратегиясы саралау тапсырмалары деңгей бойынша
С) деңгейі Қар үстінде тұрған шаңғышының массасы 45000 мг.оның әр шаңғысының ұзындығы 1500 мм, ал ені 10 см. Шаңғышының қар бетіне түсіретін қысымын анықтаңыз.
|
Оқулықтар, маркер, стикер, тәжірибеге қажетті құралдар.
А)
В)
С)
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин Үйге тапсырма :
|
7.3.1.2 және 7.3.1.3 оқу. Қосымша № 4-6 есептер |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? |
Сабақ барысында берілетін тапсырмалар оқушылардың қабілеті мен қарқынына сәйкес сараланған. «Бинго» әдісінде үш деңгейлі сұрақтар жазылған. Қабілеттеріне қарай оқушылар жауап береді. «Пазл » әдісі бойынша бірлесе отырып тақырыптың бөліктерін біріктіреді, уақытты үнемдейді,ынтымақтастықта жұмыс жасайды ,сыни ойлау қабіленеттері артады. «Ойлан жұптас,талқыла» әдісі . Бұл әдіс оқушылардың пәнге деген қызығушылығын оятады және оқушылардың оқылым,айтылым,тыңдалым, жазылым дағдыларын қалыптастырады «Миға шабуыл» стратегиясы саралау тапсырмалары деңгей бойынша бұл оқушылардың сыни ойлау дағдыларын қалыптастырады. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
Тәжірибе жұмысын жасау кезіндегі қауіпсіздік техникасының сақталуын қадағалау. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Қалыптастырушы бағалау кезінде оқушыларды демеп, қолдау көрсету үшін бас бармақ, жұлдышшалар қою арқылы бағалаймын. Кері байланыс: «БББ» оқушылар бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерін соңғы кестеге стикерлерді жапсырады.Ол арқылы мен сабақ мақсатына жеткенімді саралай аламын |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
|
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Қатты денелердегі қысым. 7 сынып
ҚМЖ. Қатты денелердегі қысым. 7 сынып
|
Пәні: физика |
Мектеп: Х.Доспанова №28 ЖББМ |
||||||||||||||||||||||||
|
Күні: Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Қысым |
Мұғалімнің аты жөні: Зулпыхаров А.Т. |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: 0 |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қатты денелердегі қысым |
||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме) |
7.3.1.2 – Қысымның физикалық мағынасын түсіндіру және өзгерту әдістерін сипаттау 7.3.1.3-есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істей алады: қысымның физикалық мағынасын түсіну, формуласын жазу. Көптеген оқушылар істей алады: қысымның формуласын қорыту және оны озгерту әдістерін сипаттау. Кейбір оқушылар істей алады: есептерді шығару |
||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Сабақ барысында оқушылардың айтылым, жазылым, тыңдалым,оқылым дағдыларын арттыру. Арнайы пәндік лексика мен терминалогия: Қысым – бұл ............... шама. Қысым – ................... болып табылады. Қысым ........................ әрпімен белгіленеді. ХБЖ-гі қысымның өлшем бірлігі ......................... Арнайы пәндік лексика мен терминалогия
|
||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
«Мәңгілік ел» ұлттық идеясы. Индустрияландыру мен инабавацияларға негізделген экономикалық өсу Тақырыпты талдай отырып техникалық мамандықтарға деген қызығушылығын ояту . |
||||||||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика – есептер шығару, формула түрлендіру (амалдар қолдану); Химия – қатты денелердегі атомдардың орналасуын зерттеу ; Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім
|
7.3.1.1-заттардың молекулалық құрылысы негізінде, газдардың сұйықтар мен қатты денелердің құрылымын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері Сабақтың басы
|
Сабақта жоспарланған қызмет (іс-әрекет) I.Ұйымдастыру кезеңі
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
(10 мин) Сабақтың ортасы (13 мин) |
1 I топ –
І
І
Үй тапсырмасын қайталау «Бинго » әдісі арқылы (мұнда топтағы оқушылар қапшықтан шыққан шарлардағы сұрақтарға жауап береді). бұл оқушылардың оқылым айтылым және тыңдалым дағдыларын қалыптастырады.
II. Жаңа сабақ
«Пазл» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп беремін .Оқушылар өз бөліктеріндегі түйінді сөздерді талқылай отырып тақырыпты жинақтайды. Бұл әдіс өз кезегінде оқушы бойындағы ынтымақтастықта жұмыс жасау және сыни ойлау ,айтылым , тыңдалым дағдыларын дамытады , уақытты үнемдеуді қамтамасыз етеді.
|
А)
Б)
С)
|
|||||||||||||||||||||||
|
(7 мин) |
Және неге? (Талдайды)
I Қызығушылықты оятады және оқушылардың оқылым,айтылым,тыңдалым, жазылым дағдыларын қалыптастырады
1 гПа= ? Па 1кПа= ? Па 1МПа=? Па 1мПа= ? Па |
Оқулық, маркер, стикер А)
В)
С)
|
|||||||||||||||||||||||
|
(10 мин) |
ІV.«Миға шабуыл» стратегиясы саралау тапсырмалары деңгей бойынша
С) деңгейі Қар үстінде тұрған шаңғышының массасы 45000 мг.оның әр шаңғысының ұзындығы 1500 мм, ал ені 10 см. Шаңғышының қар бетіне түсіретін қысымын анықтаңыз.
|
Оқулықтар, маркер, стикер, тәжірибеге қажетті құралдар.
А)
В)
С)
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин Үйге тапсырма :
|
7.3.1.2 және 7.3.1.3 оқу. Қосымша № 4-6 есептер |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? |
Сабақ барысында берілетін тапсырмалар оқушылардың қабілеті мен қарқынына сәйкес сараланған. «Бинго» әдісінде үш деңгейлі сұрақтар жазылған. Қабілеттеріне қарай оқушылар жауап береді. «Пазл » әдісі бойынша бірлесе отырып тақырыптың бөліктерін біріктіреді, уақытты үнемдейді,ынтымақтастықта жұмыс жасайды ,сыни ойлау қабіленеттері артады. «Ойлан жұптас,талқыла» әдісі . Бұл әдіс оқушылардың пәнге деген қызығушылығын оятады және оқушылардың оқылым,айтылым,тыңдалым, жазылым дағдыларын қалыптастырады «Миға шабуыл» стратегиясы саралау тапсырмалары деңгей бойынша бұл оқушылардың сыни ойлау дағдыларын қалыптастырады. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. |
Тәжірибе жұмысын жасау кезіндегі қауіпсіздік техникасының сақталуын қадағалау. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Бағалау оқушыларды материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Қалыптастырушы бағалау кезінде оқушыларды демеп, қолдау көрсету үшін бас бармақ, жұлдышшалар қою арқылы бағалаймын. Кері байланыс: «БББ» оқушылар бүгінгі тақырып бойынша алған білімдерін соңғы кестеге стикерлерді жапсырады.Ол арқылы мен сабақ мақсатына жеткенімді саралай аламын |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттары сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неге? |
Осы бөлімде сабақ туралы ойланыңыз. Сол жақтағы бағанның негізгі сұрақтарына жауап беріңіз. |
|
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек? |
|
шағым қалдыра аласыз











II.




















