Қысқа мерзімді жоспар-1
|
Бөлім: |
4. Мәдениет, білім мен ғылымның дамуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ортағасырлық Қазақстандағы ғылымның дамуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.1.1 әртүрлі тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін анықтап, ғылымның дамуына Қазақстан ортағасырлық ғалымдардың қосқан үлесін талдау |
|
Сабақтың барысы
Қысқа мерзімді жоспар-2
|
Бөлім: |
4. Мәдениет, білім мен ғылымның дамуы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ортағасырлық Қазақстандағы ғылымның дамуы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.4.1.2 ғылымның дамуына Қазақстан ортағасырлық ғалымдардың қосқан үлесін зерттеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
тарихи кезеңдердегі ғылымның жетістіктерін анықтап, ғылымның дамуына Қазақстан ортағасырлық ғалымдардың қосқан үлесін талдау |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Қызығушылықты ояту Оқушыларға ортағасырлық ғалымдардың суреттерін көрсету қажет. Сосын төмендегідей сұрақтар беріледі. Осы сұрақтардың төңірегінде сыныптық талқылау ұйымдастыруға болады.
Оқушылардың ой-пікірлерін тыңдағаннан соң, оқушыларға сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырылады |
Оқушылар ортағасырлық ғалымдардың суреттері бойыншаиөз жауаптарын ұсынады |
мадақтау |
Мұғалім презентациясы ортағасырлық ғалымдардың суреттері |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ |
Зерттеу сұрақтары:
Оқушыларға «5R маңыздылық» кестесін толтыруды тапсыру керек. Тапсырма: «5R маңыздылық» кестесі
оқушыларға жұмыстарын сыныпқа таныстыруын сұраңыз. Олар бір-бірін тыңдап, жұмыстарын толықтырады немесе өзгерте алады. оқушылар «Бес саусақ» әдісі бойынша кестеде берілген сұрақтарға өз жауаптарын негіздеп, толтырады.
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















