Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақ гидронимдері
|
Бөлім:3.3 |
Физикалық география. Гидросфера |
|
Педагогтің аты-жөні |
Танатарова Гульзат Пернехановна |
|
Күні: |
10.12.2021 |
|
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ гидронимдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.2 қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерйлері |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу,түгендеу, сабақ мақсатымен таныстыру, бағалау критерийлерімен таныстыру, жұмбақтарды шешу арқылы өткен сабақпен бүгінгі сабақты байланыстыру \көпірше\, жаңа сабақтың тақырыбын оқушылармен «Анаграмма» әдісі арқылы ашу. |
Оқушылар су нысандарына байланысты жұмбақтар шешеді, «Анаграмма» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен мұғалімнің көмегі арқылы танысады. |
|
«Қазақ гидронимдері» бейнематериал. https://youtu.be/CPqwqCNbROs |
||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 4 минут 4 минут 3 минут |
2. Жаңа сабақты меңгеру Жаңа сабақты түсіндіру Бейнебаян «Қазақ гидронимдері». Бейнебаянды оқушылармен талқылау. Дербес жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Сипаттамасы бойынша потамонимдерді жіктеңіздер: Потамонимдер: дұрыс жауаптармен сәйкестендіру. Дербес жұмыс. 2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Сипаттамасы бойынша лимнонимдерді жіктеңіздер: Лимнонимдер: дұрыс жауаптардың жұптарын табу. 3-тапсырма.Картамен жұмыс. Қазақстанның транзиттік өзенін анықтап транслитерациясын ұсыныныздар.
|
Оқушылар «Қазақ гидронимдері» тақырыбына бейнебаянды тыңдайды, талқылайды.
Оқушылар мәтінге сүйене отырып wordwall.net программасы арқылы сипаттамасы бойынша потамонимдерді жіктейді \сәйкестендіру\.
Оқушылар мәтінге сүйене отырып wordwall.net программасы арқылы сипаттамасы бойынша лимнонимдерді жіктейді \жұптарды табу\.
Оқушылар Қазақстанның транзиттік өзенін картадан анықтап транслитерациясын ұсынады. |
Оқушы мен мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі: ҚБ«Басбармақ».
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
ж
Оқушылар өзін-өзі «+,-» әдісі арқылы бағалайды. |
|
||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Рефлексия «Шығу парағы» әдісі |
Оқушылар «Падлет» тақтасына «Шығу парағына» өз ойларын жазады. -Маған .... қиын болды. -Мен .... тапсырмаларын орындадым. -Мен ..... екендігін түсіндім. -Мен ..... үйрендім. -Мені ..... таң қалдырды. |
|
r34ay36sn5hzq7sg |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ «Қазақ гидронимдері» 9 - сынып
ҚМЖ «Қазақ гидронимдері» 9 - сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақ гидронимдері
|
Бөлім:3.3 |
Физикалық география. Гидросфера |
|
Педагогтің аты-жөні |
Танатарова Гульзат Пернехановна |
|
Күні: |
10.12.2021 |
|
Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ гидронимдері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.3.3.2 қазақ гидронимдерін жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Бағалау критерйлері |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
1.Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу,түгендеу, сабақ мақсатымен таныстыру, бағалау критерийлерімен таныстыру, жұмбақтарды шешу арқылы өткен сабақпен бүгінгі сабақты байланыстыру \көпірше\, жаңа сабақтың тақырыбын оқушылармен «Анаграмма» әдісі арқылы ашу. |
Оқушылар су нысандарына байланысты жұмбақтар шешеді, «Анаграмма» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады.Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерімен мұғалімнің көмегі арқылы танысады. |
|
«Қазақ гидронимдері» бейнематериал. https://youtu.be/CPqwqCNbROs |
||||||
|
Сабақтың ортасы 2 минут 4 минут 4 минут 3 минут |
2. Жаңа сабақты меңгеру Жаңа сабақты түсіндіру Бейнебаян «Қазақ гидронимдері». Бейнебаянды оқушылармен талқылау. Дербес жұмыс. 1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Сипаттамасы бойынша потамонимдерді жіктеңіздер: Потамонимдер: дұрыс жауаптармен сәйкестендіру. Дербес жұмыс. 2-тапсырма. Мәтінмен жұмыс. Сипаттамасы бойынша лимнонимдерді жіктеңіздер: Лимнонимдер: дұрыс жауаптардың жұптарын табу. 3-тапсырма.Картамен жұмыс. Қазақстанның транзиттік өзенін анықтап транслитерациясын ұсыныныздар.
|
Оқушылар «Қазақ гидронимдері» тақырыбына бейнебаянды тыңдайды, талқылайды.
Оқушылар мәтінге сүйене отырып wordwall.net программасы арқылы сипаттамасы бойынша потамонимдерді жіктейді \сәйкестендіру\.
Оқушылар мәтінге сүйене отырып wordwall.net программасы арқылы сипаттамасы бойынша лимнонимдерді жіктейді \жұптарды табу\.
Оқушылар Қазақстанның транзиттік өзенін картадан анықтап транслитерациясын ұсынады. |
Оқушы мен мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі: ҚБ«Басбармақ».
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.
ж
Оқушылар өзін-өзі «+,-» әдісі арқылы бағалайды. |
|
||||||
|
Сабақтың аяғы 5 минут |
Рефлексия «Шығу парағы» әдісі |
Оқушылар «Падлет» тақтасына «Шығу парағына» өз ойларын жазады. -Маған .... қиын болды. -Мен .... тапсырмаларын орындадым. -Мен ..... екендігін түсіндім. -Мен ..... үйрендім. -Мені ..... таң қалдырды. |
|
r34ay36sn5hzq7sg |
шағым қалдыра аласыз














