2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / ҚМЖ, ҚАЗАҚ ТІЛІ

ҚМЖ, ҚАЗАҚ ТІЛІ

Материал туралы қысқаша түсінік
Жетоқсан айына ҚМЖ-2024
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады


Бөлім

Мәдени мұра сыр шертеді

Педагогтің аты - жөні


Күні

02.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ

БЖБ № 3

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.3.2.1 – тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мәтін (мақала, мінездеме, сұхбат) жазу.

4.3.5.1 стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: тірек сөздерді қолданып белгілі бір стильде мақала жазады, стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау

Оқушылардың басым бөлігі: бөлім бойынша жиынтық бағалауға берілген тапсырманы орындайды.

Кейбір оқушылар: тірек сөздерді қолданып мақала жазады

Бағалау критерийі

- ой бірізділігін сақтап,мқаланың мазмұнын бұрмалаусыз жазады

- жиынтық бағалау тапсырмаларын орындайды.

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Баға

лау



Ресурс

тар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

Өткен тақырыптар бойынша ережені айту

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Өткен тақырыптарды қорытындылайсың

Ой қозғау

Осы бөлімде танысқан тақырыптарыңды ата.

Баланың назарын сабаққа аудару

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Өткен тақырыптарын атайды

Дескриптор:

Ережелерді айтады-1б

Ережелер тізімі плакат

Сабақ

тың ортасы


15 минут


















ББЖ

20 минут



1- тапсырма

Тірек сөздерді пайдаланып мақала жаз.

Тірек сөздер: Қала, өлкетану мұражайы,тарихи жәдігер,мұражай қызметкері, «Алтын адам»,аң – құс.

















2 тапсырма

Бөлім бойынша жиынтық бағалауға берілген тапсырмаларды орында

Тірек сөздерді пайдаланып мақала жазады.


















Бөлім бойынша жиынтық бағалауға берілген тапсырмаларды орындайды

Дескриптор:

Тірек сөздерді орынды қолданады-1б

мәтін құрылымын сақтайды-1б

сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады-1б

ой бірізділігін сақтай біледі-1б

құралған мәтінді қатесіз көшіреді-1б






Дескриптор:

тапсырманы орындайды



Тірек сөздер жазылған плакат



















таратпа


Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Үш сұрақ» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге тапсырма

«Тәуелсідік тұғырым» тақырыбына шығарма жаз.

Оқушы мұғалім берген сұрақтарға жауап береді

«Комментарий» арқылы

Микро

фон







































Бөлім

Ммандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

03.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Сөз және оның мағынасы.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу

4.2.2.1-тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұнын болжап, ойын дәлелдейді, тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажыратады, мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі: мәтін мазмұнын болжайды, синонимдерді және антонимдерді табады.

Кейбір оқушылар: сөздерді сөз мағынасына қарай жіктейді.

Бағалау критерийі

- мәтін мазмұнын болжайды, синонимдерді және антонимдерді табады.

- сөздерді сөз мағынасына қарай жіктейді.

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Баға

лау



Ресурс

тар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

«Тәуелсідік тұғырым» тақырыбына шығарма жаз.

Жаңа бөліммен таныстыру

Мамандықтар әлемі

Өзің білетін мамандықтарды және сипатта.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Мәтіннен синоним,антоним,омонимдерді табамын,сөз мағынасын ажыратамын.

Ой қозғау

Кесте бойынша сөздердің мағынасы туралы ойларыңды қорытыңдар.

Баланың назарын сабаққа аудару

Шығарманы оқиды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Кесте бойынша білімін ортаға салады.

Дескриптор:

Шығарма жазады-1б

Тәуелсіздік жетістіктері тақырыбында фото суреттер

А4

Кесте

плакат

Сабақ

тың ортасы


6 минут





12 минут














12 минут


1- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес» әдісі

Берілген сөздерді мағынасына қарай жікте.





2 тапсырма

Сурет пен тірек сөздерді пайдаланып,2 -3 сөйлем құрастырып жаз. Сөздерді мағынасына қарай жікте.









3 тапсырма

Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжа.

Мәтіннен синонимдерді тап.

Қарамен жазылған сөздердің антонимін тап.

Берілген сөздерді мағынасына қарай жіктейді.







Сөйлем құрастырып жазады,сөздерді мағынасына қарай жіктейді.








Мәтін мазмұнын болжайды,синонимдерді және антонимдерді табады.

Дескриптор:

синоним сөздерді ажыратады-1б

антоним сөздерді ажыратады-1б

омоним сөздерді ажыратады-1б



Дескриптор:

сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады-1б

суреттегі бейнені сөздермен сәйкестендіреді -1б

сөздерді мағынасына қарай жіктейді-1б



Дескриптор:

мәтіннің тақырыбына қарап,мазмұнын болжайды-1б

синонимдерді табады-1б

антоним сөздерді табады -1б

таратпа









Аспазшы

ның суреті

Тірек сөздер жазылған плакат










Оқулық

4 –жаттығу

102 бет

Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

5- жаттығу 103 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті



СShape1 иноним

АShape2 нтоним

ОShape3 моним



Мәндес сөздер

Мағынасы қарама –қарсы сөздер

Дыбысталуы бірдей, мағыналары әртүрлі сөздер



Shape4

Музыка кілті

Аспап қорабының кілті

Педагог

Shape5

Ұстаз

Мұғалім

Тәрбиеші





Shape6

ұшақ

жоғары

жылдам баяу

төмен



Shape9 Shape8 Shape7

Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

06.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Тұрақты сөз тіркестері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру.

4.2.2.1-тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: каллиграфиялық нормаларды сақтайды, жазу техникасын жетілдіреді, тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажыратады, мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі: тұрақты сөз тіркестерін қатыстырып,сөйлем құрап жазады

Кейбір оқушылар: тұрақты сөз тіркесінің баламасын жазады, каллиграфиялық нормаларды сақтайды

Бағалау критерийі

- тұрақты сөз тіркестерін қатыстырып,сөйлем құрап жазады

- тұрақты сөз тіркесінің баламасын жазады, каллиграфиялық нормаларды сақтайды

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

Теңіз батылдықты ұнатады

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Сөз тіркестерінен тұрақты сөз тіркестерін ажыратып,мәтіннен табуды үйренесің

Ой қозғау

Екі бағандағы сөз тіркестерін оқы.

Бағанның сол жағындағы сөз тіркестері не туралы?

Оң жақтағы сөз тіркестері ше?

Баланың назарын сабаққа аудару

Сөйлемді оқиды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Кесте бойынша білімін ортаға салады.

Сөз тіркестерін оқып,сұраққа жауап береді.

Дескриптор:

сөйлемді құрастырады-1б

Кесте

плакат

Ереже

Сабақ

тың ортасы





6 минут











12 минут


















12 минут


Есіңде сақта!

Екі не одан да көп сөзден құралып,бір ғана мағынаны білдіретін сөз тіркесін тұрақты сөз тіркесі деп атайды.


1- тапсырма

Сөйлемдерді оқы.

Қарамен жазылған тұрақты сөз тіркестерінің мағынасын айт.






2 тапсырма

Тұрақты сөз тіркестерін қатыстырып,сөйлем құрап жаз.Дәлелде














3 тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі.

Суреттерге қарап,тұрақты сөз тіркестерін тап және жаз.

Сөз тіркесінің жанына баламасын көрсет.

Ережемен танысады






Сөйлемдерді оқып,тұрақты сөз тіркестерінің мағынасын ашады,ойын қорытындылайды.



Сөйлем құрастырып жазады















тұрақты сөз тіркестерін тауып және баламасын жазады.










Дескриптор:

тұрақты сөз тіркестерінің мағынасын ашады-1б

ойын қорытындылайды-1б







Дескриптор:

жылдам мағынасындағы тұрақты сөз тіркесімен,сөйлем құрайды-1б

анық мағынасындағы тұрақты сөз тіркесімен,сөйлем құрайды-1б

жалқау мағынасындағы тұрақты сөз тіркесімен,сөйлем құрайды-1б

ойын дәлелдейді-1б




Дескриптор:

тұрақты сөз тіркестерін табады-1б

тұрақты сөз тіркесінің баламасын жазады-1б

каллиграфиялық нормаларды сақтайды -1б

Ереже







Оқулық

8-жаттығу

104 бет







Оқулық

9 –жаттығу

104 бет


















таратпа

Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

10- жаттығу 105 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті







Тұрақты сөз тіркестері

Мағынасы

бүйрегі бұрды

қой аузынан шөп алмас

төбе шашы тік тұрды

ешкімнің ала жібін аттамайды

жақтасты,жақын тартты

жуас,момын

қорықты

ұрлық жасамайды









Төбе.............................. ..........................................ашып -жұмғанша

_____________________ ______________________









































Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

07.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Тұрақты сөз тіркестері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.3.6.1 - каллиграфиялық нормаларды сақтау, жазу техникасын жетілдіру.

4.2.2.1-тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажырата білу, мағынасын түсіну, сөйлеу барысында қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: каллиграфиялық нормаларды сақтайды, жазу техникасын жетілдіреді, тұрақты сөз тіркестері мен көп мағыналы сөздерді ажыратады, мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында қолданады.

Оқушылардың басым бөлігі: өлеңді жатқа жазады,тұрақ

ты сөз тіркесінің астын сызады

Кейбір оқушылар: ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді

Бағалау критерийі

- өлеңді жатқа жазады,тұрақ

ты сөз тіркесінің астын сызады

- ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

10 –жаттығу 105 бет

Үлкен,жылдам,шешен,тыңдады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Тұрақты сөз тіркестерін ажыратасың, олардың мағынасын түсінесің.

Сөйлеу барысында тұрақты сөз тіркестерді қолдануға жаттығасың

Баланың назарын сабаққа аудару

Жазған монологын оқиды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады


Дескриптор:

Жазған монологын оқиды-1б

Оқулық

106-107 бет

Сабақ

тың ортасы

12 минут






10 минут
















8 минут


1- тапсырма

Өлеңді жатқа жазып,тұрақты сөз тіркестерінің астын сыз.

доп қуып




2 тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі.


Әр суретке тиесілі сөйлемді оқы.

Адам есімінің алғашқы әрпіне сәйкес мамандық атауларын жаз.

Археолог,домбырашы,теннисист,электржөндеуші,хат тасушы



3 тапсырма

«Сәйкестендір» әдісі

Ережелер мен сөздерді сәйкестендір.


Өлеңді жатқа жазады,тұрақ

ты сөз тіркесінің астын сызады




суретке сәйкес сөйлемді анықтайды.













ережелер мен сөздерді сәйкестендіреді


Дескриптор:

өлеңді жатқа жазады-1б

тұрақты сөз тіркесін тауып,астын сызады-1б






Дескриптор:

суретке сйкес сөйлемді анықтайды-1б

мамандықтарды тауып,жазады-1б










Дескриптор:

сөзді ережесімен сәйкестендіреді-1б

мәтінді ережесімен сәйкестендіреді -1б

түбірді ережесімен сәйкестендіреді -1б

тұрақты сөз тіркесін ережесімен сәйкестендіреді-1б

ойының дұрыстығын дәлелдейді -1б

Оқулық

13-жаттығу

106 бет







Оқулық

14 –жаттығу 106-107бет














таратпа

Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

18- жаттығу 107 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті



























Shape10 Shape11

Сөз

заттың, сапаның, қимылдың атауы





Shape12

Сөздің одан ары бөлінбейтін мағыналы бөлігі



Shape13

Мәтін



Shape14

Мағыналық,грамматикалық жағынан өзара байланысты сөйлемдер тобы





Shape15

Тұрақты сөз тіркесі







Shape16

Бір ұғымда қолданылатын,сөйлем мүшелеріне ажыратуға келмейтін,тіркестегі орындарын алмастыруға болмайтын сөз тобы.



Shape17

Түбір





































Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

09.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Күрделі сөз.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

4.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: күрделі сөздердің түрлерін ажыратады (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз), мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды және өз ойын дәлелдейді.

Оқушылардың басым бөлігі: мәтіннің мазмұнын болжап,айтады

Кейбір оқушылар: күрделі сөздерді тауып,қай сөз табынан екенін анықтайдды

Бағалау критерийі

- мәтіннің мазмұнын болжап,айтады

- күрделі сөздерді тауып,қай сөз табынан екенін анықтайдды

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

18 –жаттығу 107 бет

Көзге түртсе көргісіз –қараңғы

Қуану –екі езуі екі құлағында

Көз ұшында –алыста

Құлақ аспау -тыңдамау

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Мәтіннің тақырыбы бойынша мазмұнын болжайсың

Күрделі сөздерді ажыратасың

Ой қозғау

Екі бағандағы сөздерді салыстыр.Не байқадың?Ойыңды айт.

Баланың назарын сабаққа аудару

Сөздерге сәйкестендіріп жазған тұрақты сөз тіркестерін оқиды.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Сөздерді оқып,пікір айтады.

Дескриптор:

тұрақты сөз тіркестерін оқиды -1б

Оқулық

20 –жаттығу

109 бет

Сабақ

тың ортасы



12 минут















10 минут



















8 минут


Есіңде сақта!

Екі немесе одан да көп түбірден құралған сөзді күрделі сөз дейміз.


1- тапсырма

Мәтіннің тақырыбы бойынша оның мазмұнын болжа.

Мәтінді мұқият тыңда.

Х.Доспанова туралы мәліметті оқы.






2 тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі.

Сызба бойынша күрделі сөз туралы ойыңды қорыт.

Мединститутта қандай мамандар даярланады?

Сызбадағы сөздермен сөйлемдер құрап,жаз.Күрделі сөздердің астын сыз.



3 тапсырма

Сөздерді оқып,күрделі сөздерді жаз.

Күрделі сөздер қай сөз табынан жасалып тұр.

Күрделі сөз екенін дәлелде

Ережемен танысады





Мәтіннің тақырыбы бойынша оның мазмұнын болжайды.

Мәтінді мұқият тыңдайды.

Х.Доспанова туралы мәліметті оқиды.




Сұраққа жауап береді.Сөйлем құрап жазады.Күрделі сөздердің астын сызады.












Сөздерді оқып,күрделі сөздерді жазады.

Күрделі сөздер қай сөз табынан жасалып тұрғанын анықтайды..







Дескриптор:

мәтіннің мазмұнын болжап айтады-1б

Х.Доспанова туралы мәліметін оқиды-1б

сұрақ тарға жауап береді-1б








Дескриптор:

сөйлем құрап,жазады-1б

күрделі сөздердің астын сызады-1б

сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады-1б













Дескриптор:

күрделі сөздерді жазады-1б

қай сөз табынан жасалып тұрғанын анықтайды-1б

сызба бойынша дәлелдейді-1б

Ереже жазылған плакат




Оқулық

19 –жаттығу

108 бет

Х.Доспанованың суреті А4








Оқулық

21-жаттығу

109 бет







Оқулық

14 –жаттығу 106-107бет









Оқулық

22 –жаттығу

109 бет






Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

23- жаттығу 110 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті



Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

10.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Біріккен сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.3.5.1 қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер, , энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу және ақпаратты кестеге салу (жіктеу)/сызба түрінде беру

4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: қажетті ақпараттарды табу үшін түрлі дереккөздерді (сөздіктер,энциклопедиялар, ғаламтор) қолдана білу және ақпаратты кестеге салу (жіктеу)/сызба түрінде беру, күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

Оқушылардың басым бөлігі: сөздерді сөз құрамына талдайды

Кейбір оқушылар: біріккен сөздерді қатыстырып,сөй

лем құрап жазады

Бағалау критерийі

- сөздерді сөз құрамына талдайды

- біріккен сөздерді қатыстырып,сөй

лем құрап жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

23 –жаттығу 110 бет

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Біріккен сөздердің құрылымдық ерекшелігін білетін боласың

Ой қозғау

Эколог деген кім?

Балалардың экологпен сұхбатын оқы.

Мұнай өндірудің табиғатқа кері әсерін болдырмау жолы қандай болмақ?

Баланың назарын сабаққа аудару

Сөздерге сәйкестендіріп жазған тұрақты сөз тіркестерін оқиды.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

мәтінді оқиды -1б

Оқулық

24 –жаттығу

110-113 бет

Сабақ

тың ортасы



12 минут















10 минут









8 минут


Есіңде сақта!

Екі не одан да көп түбірден құралған сөздерді біріккен сөздер деп атайды.Олар бірігіп жазылады.

1- тапсырма

Мәтіннен қарамен жазылған сөздерді теріп жаз.Сөздерді сөз құрамына талда.

Әр сөз неше түбірден құралған?




2 тапсырма

Өтірік өлеңді оқып,жатқа жаз.

Біріккен сөздердің астын сыз.

Сексеуіл неліктен «Қызыл кітапқа» енген



3 тапсырма

Берілген біріккен сөздерді қатыстырып,сөйлем құрап жаз.Біріккен сөздерді сызба бойынша дәлелде.

Ережемен танысады






Сөздерді жазып,сөз құрамына талдайды.Неше түбір барын анықтайды





Өлеңді жатқа жазып,біріккен сөздердің астын сызады.







Берілген біріккен сөздерді қатыстырып,сөй

лем құрап жазады.Біріккен сөздерді сызба бойынша дәлелдейді.








Дескриптор:

сөздерді теріп жазады-1б

сөз құрамына талдайды-1б

түбір санын анықтайды -1б








Дескриптор:

өлеңді жатқа жазады-1б

біріккен сөздердің астын сызады-1б

сексеуілдің неліктен «Қызыл кітапқа» енгенін анықтайды-1б




Дескриптор:

сөйлем құрап жазады -1б

сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады -1б

бірікеен сөз екенін дәлелдейді-1б

Ереже жазылған плакат




Оқулық

25 –жаттығу

111 бет










Оқулық

26-жаттығу

111-112 бет









Оқулық

27 –жаттығу

112 бет






Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

29- жаттығу 113 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті













Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

13.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Біріккен сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

4.1.4.1 Тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: күрделі сөздердің түрлерін ажыратады(біріккен сөз), тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрайды.

Оқушылардың басым бөлігі: біріккен сөздерді тауып,оның қалай жасалғанын түсіндіреді.

Кейбір оқушылар: тірек сөздерді пайдалана отырып, ұсынылған тақырып бойынша мақала жазады

Бағалау критерийі

- біріккен сөздерді тауып,оның қалай жасалғанын түсіндіреді.

- тірек сөздерді пайдалана отырып, ұсынылған тақырып бойынша мақала жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

29 –жаттығу 113 бет

Тест сұрақтарына жауап бер.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Тірек сөздермен монолог құрайсың,біріккен сөздің жасалуын үйренесің.

Ой қозғау

Тыңда және сұрақтарға жауап бер.

Неліктен Қазақстан «жерасты байлығының қоймасы»деп аталады?

«Қазақстанның пайдалы қазбалар»картасынан пайдалы қазбалар шығатын жер-су атауларын тап.

Баланың назарын сабаққа аудару

Жауаптарын оқиды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Картадан

пайдалы қазбалар шығатын жер-су атауларын табады.

Дескриптор:

тест сұрақтарына жауап береді -1б

«Қазақстан

ның пайдалы қазбалар»

картасы.


Сабақ

тың ортасы

6 минут








11 минут












13 минут


1- тапсырма

Жұптық жұмыс

«Көршіңмен әңгімелес»әдісі

Жер – су атаулары мен олардан шығатын пайдалы қазбаларды сәйкестендір.

Біріккен сөздерді тап.

Сөйлем құрап жаз



2 тапсырма

Өлеңді оқы.

Өлең не туралы?

Өлеңнен біріккен сөздерді тауып,оның қалай жасалғанын түсіндір.

Мыстан не жасайды?

Сұрақтың жауабын дереккөздерден тауып жаз.




3 тапсырма

Тірек сөздермен монолог құрап жаз.


Жер – су атаулары мен олардан шығатын пайдалы қазбаларды сәйкестендіреді.



Өлеңнен біріккен сөздерді тауып,оның қалай жасалғанын түсіндіреді.

Сұраққа жауап береді.




тірек сөздермен монолог құрап жазады.




Дескриптор:

жер – су атаулары мен пайдалы қазбаларды сәйкестендіреді -1б

біріккен сөздерді табады-1б

сөйлем құрап жазады-1б





Дескриптор:

ойын түсінікті және дұрыс жеткізеді-1б

біріккен сөздерді табады-1б

жасалу жолын түсіндіреді-1б

сұрақтың жауабын жазады-1б




Дескриптор:

тірек сөздерді пайдалана отырып, ұсынылған тақырып бойынша мақала жазады; - 1б

өз ойын қисынды және жүйелі түрде жеткізеді; - 1б

Таратпа











Оқулық

32-жаттығу

115 бет










Оқулық

33 –жаттығу

115 бет






Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

34- жаттығу 115 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті



АShape18 рқалық мыс кені

Ерейментау алтын

Ақсу алюминий

Жкзқазған полиметалл кендері

Кентау темір кені

Қаражал

Жалғызтөбе

Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні

Бекайдарова Шынар

Күні

19.12.2022ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Біріккен сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.2.4.1 - мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтау және ондағы негізгі ойды тұжырымдау

4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайды және ондағы негізгі ойды тұжырымдайды, күрделі сөздердің түрлерін ажыратады(біріккен сөз)

Оқушылардың басым бөлігі: біріккен сөзді пайдаланып,сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады.

Кейбір оқушылар: мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды

Бағалау критерийі

- біріккен сөзді пайдаланып,сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады

- мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

34 –жаттығу 115 бет

Дереккөздерден сұрақтарға жауап ізде.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Мәтіннің тақырыбы мен мазмұнының өзара сәйкестігін анықтайсың,мәтіндегі негізгі ойды табасың,біріккен сөздердің жазылу ерекшелігін үйренесің.

Ой қозғау

Ребусты шеш

1-ші сөз сан атауы

2-ші сөз адамның дене мүшесі

3-ші сөз ас атауы

ЕКІБАСТҰЗ

Баланың назарын сабаққа аудару

Жауаптарын оқиды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Ребусты шешеді

Дескриптор:

жауабын дереккөздерден табады-1б

Ребус салынған плакат


Сабақ

тың ортасы

8 минут












10 минут









12

минут


1- тапсырма

Мәтінді оқы.

Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықта.

Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қой.

Біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жаз.






2 тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан,жұптас,бөліс»әдісі

Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтінге сүйеніп,толықтырып жаз.




3 тапсырма

Біріккен сөзді пайдаланып,сурет бойынша сөйлемдер құрап жаз.

Айтылуы мен жазылуын салыстыр.

Қандай сөздерден құралғанын айт және дыбыстық құрамында болған өзгерісті айт.

Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды.

Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қояды.

Біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жазады.

.



Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтінге сүйеніп,толықтырып жазады




біріккен сөзді пайдаланып,сурет бойынша сөйлемдер құрап жазады.

Дескриптор:

мәтіннің негізгі ойы мен тақырыбын анықтайды-1б

мәтіннің соңғы бөлігіне ат қояды-1б

біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жазады-1б






Дескриптор:

бірінші қадамын жазады-1б

екінші қадамын жазады-1б

үшінші қадамын жазады-1б



Дескриптор:

сурет бойынша сөйлем құрайды-1б

айтылуы мен жазылуын салыстырады-1б

жасалу жолын,дыбыстық құрамында болған өзгерісті анықтайды-1б

Оқулық

35 –жаттығу 116-117бет













таратпа










Оқулық

38-жаттығу

117 бет









Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

39- жаттығу 117 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті



1.Болашақ жазушы көп оқуы, үйренуі керек.

2.________________________________________________________________

3.________________________________________________________________

4.________________________________________________________________











Тексерілді: 19.12.2022 ж

Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні

Бекайдарова Шынар

Күні

20.12.2022ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Қос сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

4.2.3.1-мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: күрделі сөздердің түрлерін ажыратады(қос сөз), мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді

Оқушылардың басым бөлігі: қос сөздерді оқып, көшіріп жазады,

құрамындағы сөздерге назар аударып,ойын айтады

Кейбір оқушылар: сұрақтар құрастырады,мәтіннен күрделі сөзі бар сөйлемдерді жазады

Бағалау критерийі

- қос сөздерді оқып, көшіріп жазады,құрамындағы сөздерге назар аударып,ойын айтады

- сұрақтар құрастырады,мәтіннен күрделі сөзі бар сөйлемдерді жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

39 –жаттығу 117 бет

«Біріккен сөздер» кестесін толықтырып жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырасың

Қос сөздерді қолдануға жаттығасың

Ой қозғау

Өлеңнен күрделі сөзді тап.Олардың мағынасын тап.

Күрделі сөздің бір сыңарын алып тастап айтқанда не байқағаныңды айт.

Баланың назарын сабаққа аудару

Жазғанын оқиды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Өлеңнен күрделі сөзді табады

Олардың мағынасын табады.

Күрделі сөздің бір сыңарын алып тастап айтқанда не байқағанын айтады.

Дескриптор:

кестені толтырады-1б

Өлең жазылған (проектор)

Сабақ

тың ортасы




8 минут
















10 минут









12

минут


Есіңде сақта!

Екі сөздің қайталануынан жасалған күрделі сөздерді қос сөздер деп атайды.Жазуда қос сөздің арасында дефис

(-)қойылады.

1- тапсырма

Мәтінді тыңда.

Сұрақтар құрастыр.

Мәтіннен күрделі сөзі бар сөйлемдерді жаз.

Күрделі сөздердің астын сыз.







2 тапсырма

Мақалды оқып,жатқа жаз.

Қос сөздердің астын сыз.




3 тапсырма

Қос сөздерді оқып, көшіріп жаз.

Құрамындағы сөздерге назар аудар.

Сөйлем құрап жаз.

Ережемен танысады





Сұрақтар құрастырады.

Мәтіннен күрделі сөзі бар сөйлемдерді жазады.

Күрделі сөздердің астын сызады


мақалды жатқа жазады,

қос сөздердің астын сызады




Қос сөздерді оқып, көшіріп жазады.

Құрамындағы сөздерге назар аударып,ойын айтады.

Сөйлем құрап жазады.







Дескриптор:

сұрақтар құрастырады-1б

күрделі сөзі бар сөйлемдерді жазады-1б

күрделі сөздердің астын сызады-1б







Дескриптор:

мақалды жатқа жазады-1б

қос сөздердің астын сызады-1б




Дескриптор:

қос сөздерді көшіріп жазады-1б

ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1б

сөйлем құрап жазады-1б

сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады -1б

Ереже жазылған проектор




Аудиотыңдалым

Оқулық

40 –жаттығу 118 бет









Оқулық

42 –жаттығу

119 бет





Оқулық

44 –жаттығу

120 бет







Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

45- жаттығу 120 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті















Тексерілді: 20.12.2022 ж









Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

20.12.2022ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Қысқарған сөздер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


4.4.2.1* - күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: күрделі сөздердің түрлерін ажыратады(қысқарған сөз)

Оқушылардың басым бөлігі: сөздердің қысқарған түрін жазады

Кейбір оқушылар: қысқарған сөздердің толық атауларын,қалай қысқартылып тұрғанын айтады

Бағалау критерийі

- сөздердің қысқарған түрін жазады

- қысқарған сөздердің толық атауларын,қалай қысқартылып тұрғанын айтады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

45 –жаттығу 120 бет

Берілген сөздерді қос сөзге айналдырып жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Қысқарған сөздердің жасалу жолын білесің

Күрделі атауларды қысқартып жазасың

Ой қозғау

Мәтінді оқы.Қарамен жазылған сөздерге газар аудар.Олардың толық атауын білесің бе?

Баланың назарын сабаққа аудару

Сөздерді қос сөзге айналдырып жазады

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

сөздерді қос сөзге айналдырып жазады-1б

Мәтін жазылған (проектор)

Сабақ

тың ортасы






8 минут
















10 минут









12

минут


Есіңде сақта!

Бірнеше сөзден тұратын атаулар қысқартылып айтылады.

Мысалы: БҰҰ,ҚР, «Қазспорт»,педкеңес.

Бұлар қысқарған сөздер деп аталады.


1- тапсырма

Өлеңді оқып,екі баған етіп,жатқа жаз.

Дереккөздерден ГЭСқысқарған сөзінің толық атауын тауып,оқы.

ГЭС-те қандай мамандар жұмыс істейді?








2 тапсырма

Сөздерді оқып,әрқайсысының тұсына қысқарған түрін жаз.

Сөздердің қалай қысқартылып тұрғанын өзің пайымдап айт.






3 тапсырма

Сөйлемдерді көшіріп жаз.Қысқарған сөздердің астын сыз.Олардың толық атауларын,қалай қысқартылып тұрғанын айт.


Ережемен танысады







Өлеңді оқып,екі баған етіп,жатқа жазады.

Дереккөздер

ден ГЭСқысқарған сөзінің толық атауын тауып,оқиды






Сөздердің қысқарған түрін жазады







Сөйлемдерді көшіріп жазады.Қысқарған сөздердің астын сызады.Олар

дың толық атауларын,қа

лай қысқартылып тұрғанын айтады.









Дескриптор:

өлеңді жатқа жазады-1б

ГЭС-тің толық атауын айтады-1б

сұраққа жауап береді-1б












Дескриптор:

сөздердің қысқарған түрін жазады-1б

қалай қысқартылғанын түсіндіреді-1б






Дескриптор:

сөйлемдерді көшіріп жазады-1б

сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады-1б

қысқарған сөздердің астын сызады-1б

қалай қысқартылып тұрғанын айтады-1б


Ереже жазылған проектор






Оқулық

53 –жаттығу 124 бет














Оқулық

54 –жаттығу

124бет








Оқулық

55 –жаттығу

124-125 бет







Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

56- жаттығу 125 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті















Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні

Бекайдарова Шынар

Күні

20.12.2022ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Сөйлеу мәдениеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



4.2.3.1-мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

4.​2.​6.​1 Белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін (мақала, репортаж, жаңалық, өмірбаян, мінездеме, жарнама, хабарландыру) салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап береді, белгілі бір тақырыпта берілген мәтіннің түрлерін, жанрын, стилін хабарландыруды салыстырып, ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтайды

Оқушылардың басым бөлігі: сұрақ құрастырады,таңдаған мамандығы туралы хабарлама жазады.

Кейбір оқушылар: досына хабарлама,мектеп ұжымына хабарландыру жазады

Бағалау критерийі

- сұрақ құрастырады,таңдаған мамандығы туралы хабарлама жазады.

- досына хабарлама,мектеп ұжымына хабарландыру жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

56 –жаттығу 125 бет

Ата-анаңның мамандықтары туралы суреттер жина.Оларды қағазға жапсырып,хабарлама дайында.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырасың

Түрлі жағдаяттарда сөйлеу мәдениетін сақтай білесің

Баланың назарын сабаққа аудару

Хабарлама дайындайды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

хабарлама дайындайды-1б

Оқулық

125-128 бет

Сабақ

тың ортасы

8 минут









10 минут






12

минут


1- тапсырма

Хабарламалармен таныс.

Сұрақ құрастыр.

Таңдаған мамандығың туралы хабарлама жаз.







2 тапсырма

Сұрақтарға жауап бер.

Сенің ойыңша,қайсысы болашақтың мамандықтары болады?Пікіріңді айт



3 тапсырма

Досыңа хабарлама жібер.Хабарландыру жаз.


Хабарламалармен танысады.

Сұрақ құрастырады.

Таңдаған мамандығың туралы хабарлама жазады.



Сұраққа жауап береді






Досына хабарлама,мектеп ұжымына хабарландыру жазады.

Дескриптор:

сұрақ құрастырады-1б

хабарлама жазады-1б

сөйлемдерді нақты әрі анық құрайды-1б

ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады-1б






Дескриптор:

өз ойын қисынды және жүйелі түрде жеткізеді-1б





Дескриптор:

сөйлемдерді нақты әрі анық құрайды;-1б

дәйектілікті сақтайды;-1б

өз ойын қисынды және жүйелі түрде жеткізеді-1б

Оқулық

57 –жаттығу 125-126 бет










Оқулық

58 –жаттығу

126 бет





Оқулық

59 –жаттығу

127 бет




Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

60- жаттығу 128 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті

























Тексерілді: 20.12.2022 ж











Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні

Бекайдарова Шынар

Күні

27.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Нәтиже сабақ

Бақылау диктанты.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдейді

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды және өз ойын дәлелдейді

Оқушылардың басым бөлігі: мәтіннің аты мен суреттер бойынша әңгіменің мазмұнын болжайды

Кейбір оқушылар: негізгі ойы жазылған сөйлемді жазады

Бағалау критерийі

- мәтіннің аты мен суреттер бойынша әңгіменің мазмұнын болжайды

- негізгі ойы жазылған сөйлемді жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

5 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

60 –жаттығу 128 бет

«Робот техникасы –болашақтың маманы» тақырыбында сөзіңді дайында.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Мәтіннің тақырыбы мен берілген сызба бойынша мәтіннің мазмұнын болжайсың

Баланың назарын сабаққа аудару

Баяндама дайындайды

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады


Дескриптор:

баяндама дайындайды-1б

Оқулық

125-128 бет

Сабақ

тың ортасы

5 минут






10 минут






1- тапсырма

Менің Отаным

Әркімнің туып өскен жері Отан деп аталады.

Қазақстан менің туған жерім, атамекенім. Оның табиғаты алуан түрлі. Онда таулар мен өзендерді, далалар мен ормандарды кездестіресің.

Біздің елімізде әртүрлі ұлттың өкілдері тұрады. Олардың барлығы тату-тәтті өмір сүріп, еңбек етуде. Қазақ халқы қонақжай және ұлттық дәстүрге бай.

Елімнің келешек дамуына сенде өз үлесіңді қоса аласың. Ол үшін сабақты жақсы оқып, алған біліміңді өмірде қолдана білуің керек.

(65 сөз)


Шығарма жазады

Дескриптор:

-мәтінді бұрмалаусыз жазады(1б)

- ой бірізділігін сақтай біледі (1б)

-әріптерді қоспай, ауыстырмай, тастамай жазады(1б)

- әріптер мен дыбыстар арақатынасын белгілей біледі(1б)

- берілген тапсырмаларды орындайды (1б)

- оқылған материал бойынша тыныс белгілерін қояды(1б)

- жазу кезінде сөздерді дұрыс жазады(1б)

- сөздерді жазу барысында орфографиялық нормаларды сақтай біледі(1б)

- сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б)

Оқулық

1 –жаттығу 129-130 бет


Бессайыс

бейнебаян




Оқулық

2 –жаттығу

130-131 бет







20

минут


3 тапсырма


тапсырмаларын орындайды


Дескриптор:

Тапсырманы орындайды



таратпа


Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

5 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Үйге тапсырма

4- жаттығу 132 бет

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті

























Тексерілді: 27.12.2022 ж

















Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

24.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Қорытынды бақылау

Шығарма Қыс кереметі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



4.3.5.1 стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзетеді, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялайды

Оқушылардың басым бөлігі: жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше жазады

Кейбір оқушылар: көркемдеуіш сөздерді қосып мәтін жазады

Бағалау критерийі

- жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше жазады

- көркемдеуіш сөздерді қосып мәтін жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурстар



Сабақ

тың басы

5 минут

Раппорт

Үй тапсырмасын тексеру

4 –жаттығу 132 бет

Күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жаз.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Шығарманы орфографиялық,грамматикалық нормаларға сәйкес жазасың

Бейнебаян ұсынады

Баланың назарын сабаққа аудару

Күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Бейнебаян тамашалайды

Дескриптор:

күрделі сөздері бар сөйлемдерді жазады-1б

Қыс кезіндегі табиғаттың суреті

https://www.youtube.com/watch?v=CqAbiHvtQPU


Сабақ

тың ортасы

5 минут













1- тапсырма

«Қыс кереметі» тақырыбына шығарма жаз




Шығарма жазады

Дескриптор:

жоспар құра алады-1б

ой бірізділігін сақтай біледі-1б

орфографиялық нормаларды сақтайды-1б

мәтін құрылымын сақтайды-1б

жазу кезінде сөздерді дұрыс жазады -1б

ойын түсінікті және дұрыс жеткізе алады – 1б

сөздік қорын көрсете алады-1б

сөйлемдерді нақты әрі анық құрайды -1б

дәйектілікті сақтайды-1б

Дәптер

Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

5 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті











































Бөлім

Мамандықтар әлемі

Педагогтің аты - жөні


Күні

28.12.2021ж

Сынып:4 «»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:



Пәні

Қазақ тілі

Сабақтың тақырыбы

Біздің жобамыз

Бақылау диктанты

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



4.4.2.1-Күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз)

4.3.5.1 стилистикалық қателерді мұғалімінің көмегімен анықтап түзету, жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше редакциялау;

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Күрделі сөздердің түрлерін ажыратады (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз), жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес өз бетінше жазады.

Оқушылардың басым бөлігі:диктант жазады

Кейбір оқушылар: жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес жазады

Бағалау критерийі

- диктант жазады

- жазба жұмысын пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық нормаларға сәйкес жазады

Сабақтың барысы

Сабақ

тың кезеңі /уақыты

Педагогтің

әрекеті


Оқушының

әрекеті

Бағалау



Ресурс

тар



Сабақ

тың басы

8 минут

Раппорт

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.

Ережелерді есіңе түсір

Баланың назарын сабаққа аудару

Күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады

Дескриптор:

Ережелерді айтады-1б

ҚР –ның табиғатының, қалаларының суреті

Сабақ

тың ортасы

30 минут













1- тапсырма

Менің Отаным

Әркімнің туып өскен жері Отан деп аталады.

Қазақстан менің туған жерім, атамекенім. Оның табиғаты алуан түрлі. Онда таулар мен өзендерді, далалар мен ормандарды кездестіресің.

Біздің елімізде әртүрлі ұлттың өкілдері тұрады. Олардың барлығы тату-тәтті өмір сүріп, еңбек етуде. Қазақ халқы қонақжай және ұлттық дәстүрге бай.

Елімнің келешек дамуына сенде өз үлесіңді қоса аласың. Ол үшін сабақты жақсы оқып, алған біліміңді өмірде қолдана білуің керек.

(65 сөз)




Шығарма жазады

Дескриптор:

-мәтінді бұрмалаусыз жазады(1б)

- ой бірізділігін сақтай біледі (1б)

-әріптерді қоспай, ауыстырмай, тастамай жазады(1б)

- әріптер мен дыбыстар арақатынасын белгілей біледі(1б)

- берілген тапсырмаларды орындайды (1б)

- оқылған материал бойынша тыныс белгілерін қояды(1б)

- жазу кезінде сөздерді дұрыс жазады(1б)

- сөздерді жазу барысында орфографиялық нормаларды сақтай біледі(1б)

- сөйлемдерді жазу кезінде емле ережелерін қолданады(1б)

Дәптер

Сабақ

тың соңы

Кері байланыс

7 минут

«Күннің шуағы» әдісі

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жаз.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратыңды жаз және оқы.

Күннің ортасына бүгінгі тақырыпты жазады.Шуақтарына бүгінгі сабақтан алған қажетті ақпаратты жазады,оқиды

«Комментарий» арқылы

Күннің суреті
























































Жариялаған:
Махамбетова Майра
08 Желтоқсан 2024
110
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі