|
Бөлім |
Уақыт |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстардың үндесуі |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Әділдік және жауапкершілік • Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
ЕББҚ |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру 2мин 7 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын, Бүгінгі күн біз үшін, Сәттілікке толсын. Үй тапсырмасын тексеру Үйге берілген тапсырма 4-жаттығуды тексеру, ереже сұрау. Тыйым сөздердің мағынасын түсіндіру. Дыбыс үндестігін пысықтау үшін «Қай банк?» ойыны ойналады. Оқушылар жазылуы дұрыс сөздерді Жазылу банкіне, Айтылуы дұрыс сөздерді айтылу банкіне салады. |
Өлеңдң барлығы бірге айтады Үй тапсырмасын және ережені айтады Сөздері тиісті банк апарып салады. |
Жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. Сөздерді тиісті банкке апарып салады-1балл |
Өлеңді айтады.
Үй тапсырмасын және ережені айтады |
Оқулық Банк суреті, ақшалар |
||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 5-жаттығу. Өлеңді оқы. -Өлеңде қандай бала суреттелген деп ойлайсың? -Ол неліктен жексенбі күні ауырып қалмады? Ойыңды бөліс. -Өзің жексенбі күнді қалай өткізесің? -Өлең кейіпкері туралы өз пікіріңді айт. -Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр. 6-жаттығу. Кестені толтыр.
Дүйсенбек, Жұмагүл деп ат қою себебі неде деп ойлайсың?
Топтық тапсырма «Кім тапқыр?» ойыны Әр топқа сөздер жазылған парақтар беріледі. Оқушылар топпен қате жазылған сөздерді түзеп жазады.
Сергіту сәті Нейрожаттығу «Капитан және класс»
Тақтамен жұмыс. 7-жаттығу. Ойлан, тап. 1. Жарты жылда неше ай бар? Жарты жылда алты ай бар. 2. Неше айдың аты «р» әрпіне аяқталады? Қаңтар, сәуір, мамыр. 2. Қай айда 28 күн бар? Ақпан айында 4. Сенбінің алдында келетін апта күнін ата. Жұма. 5. Сенбіден кейін үш күн өтті. Ол қай күн? Сәрсенбі Тапқан жауаптарыңды жаз.
Дәптермен жұмыс 8-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тауып жаз. Ағайынды жетеуінің Жұмысы бар бесеуінің, Жұмысы жоқ екеуінің. (апта күндері) -Сызбадағы апта күндерін ата.
|
Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды.
Мұғалімнің сөзін мұқият тыңдап, нейрожаттығу жасайды.
Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: -Өлеңде жалқау бала суреттелгенін әңгімелейді-1балл. -Кейіпкердің неліктен жексенбі күні ауырып қалмағаны туралы ой бөліседі-1балл. -Өзінің жексенбі күнді қалай өткізетінін әңгімелейді-1балл. -Өлең кейіпкері туралы өз пікірін айтады-1балл. -Өлеңдегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады-1балл. Кестені толтырып, апта күндеріне байланысты адам есімдерін айтады-1балл
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап жазады-1балл. - Жұмбақты оқып, шешуін тауып жазады-1балл. - Сызбадағы апта күндерін атайды 1балл. |
Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. 1. Жұмбақты оқып, шешуін табады, дәптерге көшіріп жазады. 2. Апта күндерін ретімен жазады.
Мұғалімнің сөзін мұқият тыңдап, нейрожаттығу жасайды.
|
Оқулық, дәптер
|
||||||||||
|
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс «Баскетбол» ойыны бойынша өтеді. Балалар қолдарындағы жасыл, сары, қызыл доптарды бүгінгі сабақты қалай түсінгеніне байланысты сеткаға салады. Оқу тапсырмасы: Әр апта күндері не істегенін әңгімелеп жазу. |
Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады. |
Сетка және баскетбол добы |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Қазақ тілі 3-сынып 38-сабақ
ҚМЖ Қазақ тілі 3-сынып 38-сабақ
|
Бөлім |
Уақыт |
||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстардың үндесуі |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Құндылық: Әділдік және жауапкершілік • Адамның қоғамдағы құқықтары мен жауапкершілігі туралы алғашқы көзқарастың болуы |
||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
ЕББҚ |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру 2мин 7 мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын, Бүгінгі күн біз үшін, Сәттілікке толсын. Үй тапсырмасын тексеру Үйге берілген тапсырма 4-жаттығуды тексеру, ереже сұрау. Тыйым сөздердің мағынасын түсіндіру. Дыбыс үндестігін пысықтау үшін «Қай банк?» ойыны ойналады. Оқушылар жазылуы дұрыс сөздерді Жазылу банкіне, Айтылуы дұрыс сөздерді айтылу банкіне салады. |
Өлеңдң барлығы бірге айтады Үй тапсырмасын және ережені айтады Сөздері тиісті банк апарып салады. |
Жауап берген оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. Сөздерді тиісті банкке апарып салады-1балл |
Өлеңді айтады.
Үй тапсырмасын және ережені айтады |
Оқулық Банк суреті, ақшалар |
||||||||||
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин Бекіту 18 мин |
«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 5-жаттығу. Өлеңді оқы. -Өлеңде қандай бала суреттелген деп ойлайсың? -Ол неліктен жексенбі күні ауырып қалмады? Ойыңды бөліс. -Өзің жексенбі күнді қалай өткізесің? -Өлең кейіпкері туралы өз пікіріңді айт. -Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр. 6-жаттығу. Кестені толтыр.
Дүйсенбек, Жұмагүл деп ат қою себебі неде деп ойлайсың?
Топтық тапсырма «Кім тапқыр?» ойыны Әр топқа сөздер жазылған парақтар беріледі. Оқушылар топпен қате жазылған сөздерді түзеп жазады.
Сергіту сәті Нейрожаттығу «Капитан және класс»
Тақтамен жұмыс. 7-жаттығу. Ойлан, тап. 1. Жарты жылда неше ай бар? Жарты жылда алты ай бар. 2. Неше айдың аты «р» әрпіне аяқталады? Қаңтар, сәуір, мамыр. 2. Қай айда 28 күн бар? Ақпан айында 4. Сенбінің алдында келетін апта күнін ата. Жұма. 5. Сенбіден кейін үш күн өтті. Ол қай күн? Сәрсенбі Тапқан жауаптарыңды жаз.
Дәптермен жұмыс 8-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тауып жаз. Ағайынды жетеуінің Жұмысы бар бесеуінің, Жұмысы жоқ екеуінің. (апта күндері) -Сызбадағы апта күндерін ата.
|
Тапсырма орындайды
Тапсырма орындайды.
Мұғалімнің сөзін мұқият тыңдап, нейрожаттығу жасайды.
Тапсырма орындайды
|
Дескриптор: -Өлеңде жалқау бала суреттелгенін әңгімелейді-1балл. -Кейіпкердің неліктен жексенбі күні ауырып қалмағаны туралы ой бөліседі-1балл. -Өзінің жексенбі күнді қалай өткізетінін әңгімелейді-1балл. -Өлең кейіпкері туралы өз пікірін айтады-1балл. -Өлеңдегі қарамен жазылған сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстырады-1балл. Кестені толтырып, апта күндеріне байланысты адам есімдерін айтады-1балл
Дескриптор: - Сұрақтарға жауап жазады-1балл. - Жұмбақты оқып, шешуін тауып жазады-1балл. - Сызбадағы апта күндерін атайды 1балл. |
Жұмыс дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды. 1. Жұмбақты оқып, шешуін табады, дәптерге көшіріп жазады. 2. Апта күндерін ретімен жазады.
Мұғалімнің сөзін мұқият тыңдап, нейрожаттығу жасайды.
|
Оқулық, дәптер
|
||||||||||
|
Қорытынды 3 мин |
Кері байланыс «Баскетбол» ойыны бойынша өтеді. Балалар қолдарындағы жасыл, сары, қызыл доптарды бүгінгі сабақты қалай түсінгеніне байланысты сеткаға салады. Оқу тапсырмасы: Әр апта күндері не істегенін әңгімелеп жазу. |
Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
Кері байланыс жасайды.
Тапсырманы жазып алады. |
Сетка және баскетбол добы |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













