Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері. Әскери бөлімінің жауынгерлік туы. Әскери анттың әскери қызметкерлерге қоятын талабы. Қазақстан Республикасы азаматтарының әскери қызметі қасиетті борышының маңызы.
Сабақтың мақсаты: Қарулы Күштердің ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі рөлімен таныстыру, әскери анттың әскери қызметкерлерге қоятын талабы туралы түсіндіру, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің рәміздерімен таныстыру.
Негізгі идея: Оқушылардың бойында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері туралы ұғым қалыптастыру.
Уақыты: 40 минут.
Өткізілетін орны: АӘ және ТД бөлмесі.10 сынып
Өткізілетін күні:
Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, тақырып бойынша слайдтар,“1-ші” оқу бейне фильмі
Оқыту әдісі: аралас сабақ.
Күтілетін нәтиже:
- Қарулы Күштердің ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі рөлін түсінеді;
- Әскери анттың мәтінімен танысады;
- Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің рәміздерін құрметтеуге дағдыланады;
1.Сабақ аяқталғанда оқушыларының нені білгенін, түсінгенін және жасай алғанын қалар едіңіз?
Білу: Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің қызметі туралы білу.
Түсіну: Әскери анттына адал әскери қызметкерлер туралы түсінік қалыптастыру.
Қолдану: Әскери туды қорғау дағдыларын үйренеді.
Талдау: Қарулы Күштердің мемлекеттегі рөліне талдау жасау.
Жинақтау: Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің мемлекеттегі орны туралы қорытыны ой-пікір жасау.
Бағалау: Блум таксономисының әр кезеңі бойынша мадақтау жасау.
2.Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп, олардың ойлауына барынша ықпал жасайды?
Жеке жұмыс, топтық әңгіме, гипотеза жасауға, оны қорғауға, сынақтан өткізуге және құруға уақыт бөлу
3.Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз? Қалыптастырушы бағалау. Сумативті бағалау.Дайын жауаптары арқылы өзін-өзі бағалау, критерий арқылы топтың жұмысын бағалау.
4. Сыныптағы барлық оқушыларды (дарынды және талантты, жасы кіші) жұмысқа қалай тартасыз?
Ерте болған оқышыларға қосымша тапсырмалар беру
5. Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған нәрселердің барлығын олардың үйренгені
н қайдан білесіз?
Оқып үйрену нәтижелері бойынша берілген тапсырмаларды орындау барысында
Сабақтың барысы
|
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|||||||||||
|
3 минут 5 минут Қызушылықты ояту |
|
Оқушылар сапқа тұрады, рапорт береді және амандасады. Оқушылар топқа бөлінеді. сабақтың жалпы мақсатымен және өткізу жоспарымен танысады Оқушылар жұмбақтың шешуін табады. |
|||||||||||
|
«Түртіп отыру» әдісі / Дербес/ «Мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері» бейнефильм ұсынылады |
А) Оқушылар бейне көрсетілім көреді, керекті ақпаратты түртіп алады. |
|||||||||||
|
Түсіну 4 минут |
1.Уақыт шеңбері. 1. Мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері 2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері – отансүйгіштік және көпұлттылық мект 3. Әскери анттың әскери қызметкерлерге қоятын талабы 4. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің рәміздері, әскери бөлімнің туы |
Оқушылар ортаға шығып өз ойларын айтады ақпараттарды сәйкестендіреді |
|||||||||||
|
8 минут Қолдану |
4 сурет 1 сөз Тақырып бойынша оқушыларға суреттер таратылады. Суреттерді алған оқушылар сәйкестендіріп екі топ бір-біріне жасырады. |
Топпен бірігіп тапсырманы орындайды |
|||||||||||
|
Талдау 8 минут |
Топтық жұмыс 1-топ:Балық қаңқасы. Тақырыбы: Дәлел Қорытынды:
Факті.
|
Әскери ант және жауынгерлік туға сипаттама жасайды |
|||||||||||
|
Жинақтау 5 минут |
|
Тест |
|||||||||||
|
Бағалау 3-минут |
Бағалау парақшаларына ұпай жазады |
|
|||||||||||
|
Оқушының аты жөні |
Бүгінгі сабақты меңгеруі |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|||||||
|
|
Сұрақтарға жауап беруі |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Уақытша шеңбер |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Жұмбақты шешуі |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Топпен жұмыс |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Тест |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Белсенділік қасиеті |
|
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия 1-минут |
«Табыс ағашы»
|
Оқушылар стикерді « Табыс ағашына» жапсырады |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма (1 минут) |
Эссе /Дербес жұмыс/ «Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің мемлекеттегі орны» туралы шағын эссе жазу |
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері.
Қмж Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері.
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері. Әскери бөлімінің жауынгерлік туы. Әскери анттың әскери қызметкерлерге қоятын талабы. Қазақстан Республикасы азаматтарының әскери қызметі қасиетті борышының маңызы.
Сабақтың мақсаты: Қарулы Күштердің ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі рөлімен таныстыру, әскери анттың әскери қызметкерлерге қоятын талабы туралы түсіндіру, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің рәміздерімен таныстыру.
Негізгі идея: Оқушылардың бойында Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері туралы ұғым қалыптастыру.
Уақыты: 40 минут.
Өткізілетін орны: АӘ және ТД бөлмесі.10 сынып
Өткізілетін күні:
Көрнекілік құралдар: АӘД оқулығы, тақырып бойынша слайдтар,“1-ші” оқу бейне фильмі
Оқыту әдісі: аралас сабақ.
Күтілетін нәтиже:
- Қарулы Күштердің ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі рөлін түсінеді;
- Әскери анттың мәтінімен танысады;
- Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің рәміздерін құрметтеуге дағдыланады;
1.Сабақ аяқталғанда оқушыларының нені білгенін, түсінгенін және жасай алғанын қалар едіңіз?
Білу: Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің қызметі туралы білу.
Түсіну: Әскери анттына адал әскери қызметкерлер туралы түсінік қалыптастыру.
Қолдану: Әскери туды қорғау дағдыларын үйренеді.
Талдау: Қарулы Күштердің мемлекеттегі рөліне талдау жасау.
Жинақтау: Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің мемлекеттегі орны туралы қорытыны ой-пікір жасау.
Бағалау: Блум таксономисының әр кезеңі бойынша мадақтау жасау.
2.Жұмыстың қандай түрлері оқушылардың белсенді білім алуына әсер етіп, олардың ойлауына барынша ықпал жасайды?
Жеке жұмыс, топтық әңгіме, гипотеза жасауға, оны қорғауға, сынақтан өткізуге және құруға уақыт бөлу
3.Оқушыларға білім алуға көмектесу үшін бағалауды қалай пайдаланасыз? Қалыптастырушы бағалау. Сумативті бағалау.Дайын жауаптары арқылы өзін-өзі бағалау, критерий арқылы топтың жұмысын бағалау.
4. Сыныптағы барлық оқушыларды (дарынды және талантты, жасы кіші) жұмысқа қалай тартасыз?
Ерте болған оқышыларға қосымша тапсырмалар беру
5. Сіз олар үйренеді деп жоспарлаған нәрселердің барлығын олардың үйренгені
н қайдан білесіз?
Оқып үйрену нәтижелері бойынша берілген тапсырмаларды орындау барысында
Сабақтың барысы
|
Мұғалімнің іс -әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|||||||||||
|
3 минут 5 минут Қызушылықты ояту |
|
Оқушылар сапқа тұрады, рапорт береді және амандасады. Оқушылар топқа бөлінеді. сабақтың жалпы мақсатымен және өткізу жоспарымен танысады Оқушылар жұмбақтың шешуін табады. |
|||||||||||
|
«Түртіп отыру» әдісі / Дербес/ «Мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері» бейнефильм ұсынылады |
А) Оқушылар бейне көрсетілім көреді, керекті ақпаратты түртіп алады. |
|||||||||||
|
Түсіну 4 минут |
1.Уақыт шеңбері. 1. Мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері 2. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері – отансүйгіштік және көпұлттылық мект 3. Әскери анттың әскери қызметкерлерге қоятын талабы 4. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің рәміздері, әскери бөлімнің туы |
Оқушылар ортаға шығып өз ойларын айтады ақпараттарды сәйкестендіреді |
|||||||||||
|
8 минут Қолдану |
4 сурет 1 сөз Тақырып бойынша оқушыларға суреттер таратылады. Суреттерді алған оқушылар сәйкестендіріп екі топ бір-біріне жасырады. |
Топпен бірігіп тапсырманы орындайды |
|||||||||||
|
Талдау 8 минут |
Топтық жұмыс 1-топ:Балық қаңқасы. Тақырыбы: Дәлел Қорытынды:
Факті.
|
Әскери ант және жауынгерлік туға сипаттама жасайды |
|||||||||||
|
Жинақтау 5 минут |
|
Тест |
|||||||||||
|
Бағалау 3-минут |
Бағалау парақшаларына ұпай жазады |
|
|||||||||||
|
Оқушының аты жөні |
Бүгінгі сабақты меңгеруі |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|||||||
|
|
Сұрақтарға жауап беруі |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Уақытша шеңбер |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Жұмбақты шешуі |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Топпен жұмыс |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Тест |
|
|
|
|
|
|||||||
|
|
Белсенділік қасиеті |
|
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия 1-минут |
«Табыс ағашы»
|
Оқушылар стикерді « Табыс ағашына» жапсырады |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма (1 минут) |
Эссе /Дербес жұмыс/ «Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің мемлекеттегі орны» туралы шағын эссе жазу |
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз














