|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары СҚО Қызылжар ауданы Большая Малышка ауылы «Большая Малышка орта мектебі» КММ |
|||||
|
Қазақтың ұлттық қолөнері |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Кабдуллина Коншаим Абаевна |
||||
|
Мектебі: |
|
||||
|
Сынып: |
6 Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақтың ұлттық қолөнері |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.6.1 - тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру 6.4.4.1 мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
- түсіну, қолдану. |
||||
|
Біртұтас «Адал азамат» тәрбие бағдарламасы құндылықтары
|
- Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы
|
||||
|
Жасанды интеллект құралдарын пайдалану |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Досыңның ең жақсы қасиетін ата», оқушылар қасында тұрған оқушының бір жақсы қасиетін айтады. Өткен материалды пысықтау « wordwall.net» бағдарламасында үй тапсырмасын тексеру.
Қызығушылығын ояту 1-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі Мына суреттерден не көріп тұрсыңдар? -
Берілген суреттерді сағат тілі бойынша сөйлет? - Суреттегі заттарды «өнер туындысы» деуге бола ма? Не себепті?
Сабақтың тақырыбын болжайды. Сабақтың мақсаттарымен танысу. Топқа бөлу Рандомус бағдарламасы арқылы сыныпты 3 топқа бөлу. 1-топ: «Өнер» 2-топ: «Шебер» 3-топ: «Мұра» Бағалау Топтарға бағалау парақшасы таратылады.
|
Оқушылар бір-бірінен жақсы қасиетін айтады. Қажетті сөздер: мейірімділік, аққөңілділік, әдептілік, қамқорлық, сабырлық, жауапкершілік ,адалдық. Өткен сабақтағы материалдарды қайталайды, пысықтайды.
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға суреттер жинағын көрсету. Суретті тақырыппен байланыстырады. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың мақсаттарымен танысады. Топқа бірігеді.
Топ басшысы бағалау парақшасы толтырып отырады. |
Жауап берген оқушыларға жұлдызшылар беріледі. Бағдарлама арқылы топқа бірігеді. |
Слайд https://wordwall.net/ru/resource/85443384
|
|
|
Сабақтың ортасы |
СӨЗДІКПЕН ЖҰМЫС Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байыту.
Жаңа сөздермен жұмыс.2-тапсырма (жеке) quizlet.com/ бағдарламасындағы бүгінгі сабақтағы жаңа сөздерді табады.
ОҚЫЛЫМ ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 102-бет,5-тапсырма. Мәтінді спираль түрде оқыңыз. СҰРАҚ: 1. Қазақтар тұрмысқа қажет бұйымдарды неден жасаған? 2. Оларды қалай әшекейлеген? 3. Қазақ қолөнері туралы Геродот не деген?
Сергіту сәті. 3-тапсырма. Топтық жұмыс «Комикс» әдісі мәтін мазмұны бойынша 3-топ 3 түрлі комикс жасайды. 1-топ: «Өнер» тобы пазл құрастыру арқылы 2-топ: «Шебер» тобы сурет салу арқылы 3-топ: «Мұра» тобы дайын анимацияларды қиып жабыстыру арқылы
|
Сөздікпен жұмыс жасайды. Оқушылар мұғалім берген сөздермен жұмыс жасайды. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байытады. Жаңа сабақта өткен сөздерді жылдам және мұқият табады.
Мәтінді оқиды, жұбымен аударады. Жұпта талқылайды, сұрақтарға жауап береді. . Мәтін мазмұны бойынша кейіпкерлердің образына енеді. Оқушылар бірлесе отырып топтық жұмыс жасайды. Берілген тапсырмаларды топ болып шешуді көздейді. Шығармашылық белсенділігі артып ізденеді. |
«Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор: - жаңа сөздердің аудармасын айтады; - жаңа сөздерді дұрыс айтады. Дескриптор: - кроссвордтан жаңа сөздерді табады; - жаңа сөздерді қайталайды. Дескриптор: - мәтінді бір рет жеке оқиды; - мәтінді екінші рет жұбымен оқиды; - мәтінді аударады; - жұпта талқылайды; - сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - мәтін мазмұны бойынша комикс жасайды; - сахналық көрініс көрсетеді. - кейіпкер образына енеді. |
https://quizlet.com/587851823/flashcards?funnelUUID=d08904b2-9730-4148-88f1-793fb0ff86ab |
|
|
Соңы |
Сабақты бекіту 4-тапсырма. Жұптық тапсырма. Сөзбен суретті байланыстырып бүгінгі сабаққа байланысты мақалды құрастыр.
Кері байланыс Жетістік баспалдағы
Үй жұмысы 1. Жаңа сөздерді жаттау. 2. Жаңа сөздерді пайдаланып «ҮШ САТЫ» әдісі бойынша тапсырма орындау.
|
Сурет пен сөзді байланыстырып бүгінгі сабаққа байланысты мақал-мәтелді табады. Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. 1. Сабақты түсінбедім: Қиналды, қосымша түсіндіру қажет. 2. Сұрақтарым бар: Тақырыпқа қатысты сұрақтар қойды. 3 Сабақты түсіндім: Тапсырмаларды дұрыс орындап, материалды меңгерді. |
Дескриптор:
|
|
|
Бағалау
Топтарға бағалау парақшасы таратылады.
Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр жауапқа балл қойылады.
Топ басшының аты-жөні: _______________________________________
|
Оқушының аты-жөні |
1-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі 1 балл |
2-тапсырма Жеке жұмыс 2 балл |
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Комикс» әдісі 3 балл |
Жұптық жұмыс. «Сөзбен мақалды байланыстыр» 2 балл |
Жалпы балл |
|||||
|
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
|
|
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Қазақтың ұлттық қолөнері, 6-сынып
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары СҚО Қызылжар ауданы Большая Малышка ауылы «Большая Малышка орта мектебі» КММ |
|||||
|
Қазақтың ұлттық қолөнері |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Кабдуллина Коншаим Абаевна |
||||
|
Мектебі: |
|
||||
|
Сынып: |
6 Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақтың ұлттық қолөнері |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
6.3.6.1 - тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселені шынайы өмірмен байланыстыру 6.4.4.1 мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер, сызба-кестелер жасау; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||
|
Ойлау дағдылары деңгейі |
- түсіну, қолдану. |
||||
|
Біртұтас «Адал азамат» тәрбие бағдарламасы құндылықтары
|
- Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы
|
||||
|
Жасанды интеллект құралдарын пайдалану |
|
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Досыңның ең жақсы қасиетін ата», оқушылар қасында тұрған оқушының бір жақсы қасиетін айтады. Өткен материалды пысықтау « wordwall.net» бағдарламасында үй тапсырмасын тексеру.
Қызығушылығын ояту 1-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі Мына суреттерден не көріп тұрсыңдар? -
Берілген суреттерді сағат тілі бойынша сөйлет? - Суреттегі заттарды «өнер туындысы» деуге бола ма? Не себепті?
Сабақтың тақырыбын болжайды. Сабақтың мақсаттарымен танысу. Топқа бөлу Рандомус бағдарламасы арқылы сыныпты 3 топқа бөлу. 1-топ: «Өнер» 2-топ: «Шебер» 3-топ: «Мұра» Бағалау Топтарға бағалау парақшасы таратылады.
|
Оқушылар бір-бірінен жақсы қасиетін айтады. Қажетті сөздер: мейірімділік, аққөңілділік, әдептілік, қамқорлық, сабырлық, жауапкершілік ,адалдық. Өткен сабақтағы материалдарды қайталайды, пысықтайды.
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқушыларға суреттер жинағын көрсету. Суретті тақырыппен байланыстырады. Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргізеді. Сұрақтарға жауап береді Сабақтың мақсаттарымен танысады. Топқа бірігеді.
Топ басшысы бағалау парақшасы толтырып отырады. |
Жауап берген оқушыларға жұлдызшылар беріледі. Бағдарлама арқылы топқа бірігеді. |
Слайд https://wordwall.net/ru/resource/85443384
|
|
|
Сабақтың ортасы |
СӨЗДІКПЕН ЖҰМЫС Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстыру, аудармасын айту. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байыту.
Жаңа сөздермен жұмыс.2-тапсырма (жеке) quizlet.com/ бағдарламасындағы бүгінгі сабақтағы жаңа сөздерді табады.
ОҚЫЛЫМ ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС 102-бет,5-тапсырма. Мәтінді спираль түрде оқыңыз. СҰРАҚ: 1. Қазақтар тұрмысқа қажет бұйымдарды неден жасаған? 2. Оларды қалай әшекейлеген? 3. Қазақ қолөнері туралы Геродот не деген?
Сергіту сәті. 3-тапсырма. Топтық жұмыс «Комикс» әдісі мәтін мазмұны бойынша 3-топ 3 түрлі комикс жасайды. 1-топ: «Өнер» тобы пазл құрастыру арқылы 2-топ: «Шебер» тобы сурет салу арқылы 3-топ: «Мұра» тобы дайын анимацияларды қиып жабыстыру арқылы
|
Сөздікпен жұмыс жасайды. Оқушылар мұғалім берген сөздермен жұмыс жасайды. Сөздіктің көмегімен сөздік қорды байытады. Жаңа сабақта өткен сөздерді жылдам және мұқият табады.
Мәтінді оқиды, жұбымен аударады. Жұпта талқылайды, сұрақтарға жауап береді. . Мәтін мазмұны бойынша кейіпкерлердің образына енеді. Оқушылар бірлесе отырып топтық жұмыс жасайды. Берілген тапсырмаларды топ болып шешуді көздейді. Шығармашылық белсенділігі артып ізденеді. |
«Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор: - жаңа сөздердің аудармасын айтады; - жаңа сөздерді дұрыс айтады. Дескриптор: - кроссвордтан жаңа сөздерді табады; - жаңа сөздерді қайталайды. Дескриптор: - мәтінді бір рет жеке оқиды; - мәтінді екінші рет жұбымен оқиды; - мәтінді аударады; - жұпта талқылайды; - сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: - мәтін мазмұны бойынша комикс жасайды; - сахналық көрініс көрсетеді. - кейіпкер образына енеді. |
https://quizlet.com/587851823/flashcards?funnelUUID=d08904b2-9730-4148-88f1-793fb0ff86ab |
|
|
Соңы |
Сабақты бекіту 4-тапсырма. Жұптық тапсырма. Сөзбен суретті байланыстырып бүгінгі сабаққа байланысты мақалды құрастыр.
Кері байланыс Жетістік баспалдағы
Үй жұмысы 1. Жаңа сөздерді жаттау. 2. Жаңа сөздерді пайдаланып «ҮШ САТЫ» әдісі бойынша тапсырма орындау.
|
Сурет пен сөзді байланыстырып бүгінгі сабаққа байланысты мақал-мәтелді табады. Бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. 1. Сабақты түсінбедім: Қиналды, қосымша түсіндіру қажет. 2. Сұрақтарым бар: Тақырыпқа қатысты сұрақтар қойды. 3 Сабақты түсіндім: Тапсырмаларды дұрыс орындап, материалды меңгерді. |
Дескриптор:
|
|
|
Бағалау
Топтарға бағалау парақшасы таратылады.
Топтық тапсырмалардың орындалу реті бойынша әр жауапқа балл қойылады.
Топ басшының аты-жөні: _______________________________________
|
Оқушының аты-жөні |
1-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі 1 балл |
2-тапсырма Жеке жұмыс 2 балл |
3-тапсырма. Топтық жұмыс «Комикс» әдісі 3 балл |
Жұптық жұмыс. «Сөзбен мақалды байланыстыр» 2 балл |
Жалпы балл |
|||||
|
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
Топтың бағасы |
Мұғалім бағасы |
|
|
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз

















