Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5Ә,Б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қисық бетімен жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3- векторлық суреттер жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қисық беттер мен формаларды векторлық графикада жасау және өңдеу негіздерін үйренеді. Векторлық графикалық редакторда жұмыс істеу дағдыларын игереді. Топта әділдік пен жауапкершілік принциптерін ұстана отырып, ынтымақтастықты арттырады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
"Әділдік және жауапкершілікті" өзінің ғана емес, топтағы басқа мүшелердің де жұмысын бағалау, жалпы ұжым үшін жауапкершілік сезіну. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Photo-Brush редакторы көмегімен векторлық суреттің сапасын көтеруге, түсін қанық етуге, айырымдылығын арттыруға және суретті өңдеуге болады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Суреттерді өңдеуге арналған негізгі командалар редактор мәзіріндегі Корректировка және құралдар тақтасындағы Эффекты бөлімінде орналасқан. Photo-Brush графикалық редакторында салынған суреттерді немесе фотосуреттерді өңдейді.Суреттердің түсінің қанықтығын көтеру, жарықтығын арттыру немесе азайту үшін мәзірдегі Корректировка →Кривые RGB... ( RGB Қисықтар...) командаларын пайдалануға болады. Түстер батырмасын жеке-жеке немесе бір уақытта қатар жылжыту сияқты екі жағдайы бар. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Талдау» әдісі Photo-Brush пен Paint.NET –тің әсерлер беру құралдары мен түсті реттейтін қисықтардың жұмысын салыстырыңдар. Ұқсастығы мен айырмашылығын атаңдар. Қай графикалық редакторда суретті өңдеген қолайлы? . Жеке жұмыс.2-тапсырма Интернет немесе компьютердегі фотосуреттердің арасынан 2 фотосурет таңдап алып, редактордың жұмыс алаңына орналастыр. RGB қисықтарын пайдаланып фотосуреттің түсінің сапасын өзгерт. Фотосуретті *,jpg форматында сақта. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush пен Paint.NET –тің әсерлер беру құралдары мен түсті реттейтін қисықтардың жұмысын салыстырады; - ұқсастығы мен айырмашылығын атайды; -суретті қолайлы өңдеген графикалық редакторды атайды 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush редакторды іске қосады; -RGB қисықтарын пайдаланып фотосуреттің түсінің сапасын өзгертеді; - Фотосуретті *,jpg форматында сақтайды. |
Стикер 6 балл Стикер 4 балл |
Интербелсенді тақта / компьютер https://bilimclass.kz/2024/control/courses/list/89/kz/5/2/exercises/34496/ |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.6, 54-бет «Ойлануға берілген сурақтар» |
|
|
bilimclass.kz |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Қисық бетімен жұмыс
Тексерілді:
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Компьютерлік графика |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 5Ә,Б |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қисық бетімен жұмыс |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.2.3- векторлық суреттер жасау және өңдеу |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қисық беттер мен формаларды векторлық графикада жасау және өңдеу негіздерін үйренеді. Векторлық графикалық редакторда жұмыс істеу дағдыларын игереді. Топта әділдік пен жауапкершілік принциптерін ұстана отырып, ынтымақтастықты арттырады. |
|||
|
Құндылықтарға баулу: |
"Әділдік және жауапкершілікті" өзінің ғана емес, топтағы басқа мүшелердің де жұмысын бағалау, жалпы ұжым үшін жауапкершілік сезіну. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3.Жаңа тақырыпқа шолу. Photo-Brush редакторы көмегімен векторлық суреттің сапасын көтеруге, түсін қанық етуге, айырымдылығын арттыруға және суретті өңдеуге болады. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Көрсетілім. Суреттерді өңдеуге арналған негізгі командалар редактор мәзіріндегі Корректировка және құралдар тақтасындағы Эффекты бөлімінде орналасқан. Photo-Brush графикалық редакторында салынған суреттерді немесе фотосуреттерді өңдейді.Суреттердің түсінің қанықтығын көтеру, жарықтығын арттыру немесе азайту үшін мәзірдегі Корректировка →Кривые RGB... ( RGB Қисықтар...) командаларын пайдалануға болады. Түстер батырмасын жеке-жеке немесе бір уақытта қатар жылжыту сияқты екі жағдайы бар. Топтық жұмыс. 1-тапсырма. «Талдау» әдісі Photo-Brush пен Paint.NET –тің әсерлер беру құралдары мен түсті реттейтін қисықтардың жұмысын салыстырыңдар. Ұқсастығы мен айырмашылығын атаңдар. Қай графикалық редакторда суретті өңдеген қолайлы? . Жеке жұмыс.2-тапсырма Интернет немесе компьютердегі фотосуреттердің арасынан 2 фотосурет таңдап алып, редактордың жұмыс алаңына орналастыр. RGB қисықтарын пайдаланып фотосуреттің түсінің сапасын өзгерт. Фотосуретті *,jpg форматында сақта. |
Мұғалімді тыңдайды 1-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush пен Paint.NET –тің әсерлер беру құралдары мен түсті реттейтін қисықтардың жұмысын салыстырады; - ұқсастығы мен айырмашылығын атайды; -суретті қолайлы өңдеген графикалық редакторды атайды 2-тапсырманы орындайды Дескриптор: - Photo-Brush редакторды іске қосады; -RGB қисықтарын пайдаланып фотосуреттің түсінің сапасын өзгертеді; - Фотосуретті *,jpg форматында сақтайды. |
Стикер 6 балл Стикер 4 балл |
Интербелсенді тақта / компьютер https://bilimclass.kz/2024/control/courses/list/89/kz/5/2/exercises/34496/ |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» |
Өзін-өзі бағалау. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
|
|
Үй тапсырмасы |
§ 2.6, 54-бет «Ойлануға берілген сурақтар» |
|
|
bilimclass.kz |
шағым қалдыра аласыз


